ویژگی عینک برای صورت چاق

ویژگی عینک برای صورت چاق

فهرست مطالب

قبل از اینکه عینک مناسب برای چشم خود را انتخاب کنیم باید بدانیم که فرم چهره چه شکلی است و سپس برای انتخاب عینک اقدام کنیم لازم است بدانید آیا صورت شما در دسته صورت های گرد قرار میگیرد یا خیر. کمتر کسی در جهان یافت میشود که صورت آن کاملاً گرد و دایره شکل باشد. بنابراین منظور از صورت گرد، یک صورت کاملاً دایره ای شکل نیست.

اگر فاصله پیشانی تا چانه تقریباً با فاصله بین گوش چپ و راست برابر باشد و همچنین صورت زاویه های استخوانی نداشته باشد میتوان صورت را گرد حساب کرد. مشخصه دیگر صورت های گرد مدل فک و چانه آنها می باشد. فک و چانه در صورت های گرد زاویه دار و تیز نمی باشد، بلکه حالت منحنی دارد. در صورت های گرد پیشانی پهن و همچنین گونه های برجسته و گرد نسبت به سایر اجزای صورت خودنمایی بیشتری می کنند. در ادامه این مطلب عثمانی اپتیک ویژگی عینک برای صورت چاق را بیان می کنیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ویژگی های صورت گرد

1. منحنی های نرم و خطوط صاف
2. فک و پیشانی که تقریبا عرض یکسانی دارند
3. استخوان گونه پهن ترین قسمت صورت است
4.گونه های پر
5. چانه گرد با زوایای کم

گرچه این نوع فرم صورت معمولا در دسته صورت‌های گرد قرار می‌گیرد، اما می‌توان صورت‌های چاق با فرم‌های دیگری را هم پیدا کرد.

انتخاب عینک‌ های مناسب صورت چاق، چالشی است که شما را درگیر خود خواهد کرد. شما باید بتوانید از بین گزینه‌های موجود، بهترین انتخاب را داشته باشید و در این راه، ممکن است حتی گزینه محبوب شما از لیست خارج شود ولی انتخاب عینک متناسب با چهره بسیار مهم است و تاثیر زیادی زیبایی چهره دارد.

انواع عینک برای صورت‌های بیضی

1. عینک مربعی

این مدل عینک‌ها از پرکاربردترین ومهم ترین عینک‌های بازار هستند و معمولا برای بیشتر انواع فرم‌ صورت کاربرد دارند. و اغلب مردم از آنها استفاده می‌کنند. زاویه و گوشه‌های این عینک باعث می‌شود که صورت نسبتا تپل، کمی متعادل‌تر به نظر برسد.

دقت کنید که در انتخاب این نوع عینک، طول آن، هم اندازه یا کمی بزرگ‌تر از صورت شما باشد. خوشبختانه انواع مختلفی از این مدل عینک با طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت در بازار وجود دارد که شما بر اساس علاقه خود می‌توانید آن را انتخاب کنید. و از آنها استفاده کنید. اگر عینک های مربعی را دوست ندارید نگران نباشید چون گزینه های دیگری نیز وجود دارد و می‌توانید از آنها استفاده کنید.

اگر تمایل به خرید این عینک را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

2. عینک های برولین

این نوع عینک‌ها جزو عینک‌ های مناسب صورت چاق هستند و ظاهری مدرن و شیک را به صورت شما می‌بخشند. در قسمت بالایی این فریم خطی مانند ابرو وجود دارد که توجه را از گردی و چاقی صورت شما دور می‌کند و به خوبی از پس متعادل کردن صورت شما بر می‌آید.

اگر دنبال عینکی امروزی و خاص هستید، این عینک انتخابی هوشمندانه است. با این که این نوع عینک، به صورت شما زاویه خاصی نمی‌دهد، اما طراحی و ساخت آن به گونه‌ای است که به خوبی روی صورت چاق خودنمایی می‌کند و ظاهری مناسب را به فرد خواهد بخشید.

3. عینک های D شکل

از دیگر عینک‌ های مناسب صورت چاق، عینک‌های D شکل هستند که به دلیل شکل فریم آن، به این نام معروف شده‌اند. با استفاده از این عینک‌ها، جذابیت صورت شما هم بیشتر خواهد شد. توجه از گردی صورت شما به خوبی توسط این نوع فریم دور می‌شود و شما باید مدلی را انتخاب کنید که اندازه کوچک‌تری از صورت شما نداشته باشد. خوشبختانه این نوع فریم هم در اندازه و طرح‌ها مختلفی در بازار موجود است که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.

4. عینک های چشم گربه ای

اگر شما خانمی هستید که صورتی نسبتا تپل دارید، یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما عینک‌ چشم گربه‌ای است. این عینک صورت شما را کشیده نشان می‌دهد و توجه را از چاقی صورت شما دور می‌کند. لبه‌های کشیده این عینک این کار را به خوبی انجام می‌دهند. این مدل عینک ترند قطعا ارزش یک بار امتحان کردن را دارد!

شکل ظاهری خاصی که این عینک دارد باعث می‌شود با قرارگیری آن روی صورت، توجه زیادی معطوف شما شود. پس اگر از این نظر مشکلی ندارید، این عینک بهترین گزینه پیش روی شما است.

عینک های چشم گربه ای

5. عینک های ریبن و ویفر

فریم های عینک ویفر یک انتخاب عالی و کلاسیک برای عینک بلوکات یا عینک آفتابی است. این ظاهر از زمانی که عینک ریبن روی صحنه آمد و آنها را یک بار دیگر مد کرد، افزایش قابل توجهی در محبوبیت داشته است. فریم‌های سبک ریبن و ویفرور برای صورت‌های گرد زمانی که شقیقه‌های بلندتر و خط ابروهای صاف یا کم خمیده داشته باشند، بهترین عملکرد را دارند و برای آن بسیار متناسب است.

6.فریم عینک بزرگ برای صورت های گرد

فریم های بزرگتر معمولا برای صورت های گرد بهترین کار را دارند. ویژگی های نرم یک بوم زیبا برای قاب های بزرگ، جسورانه و رنگارنگ ارائه می کنند که سبک و خلاقیت شما را بیان می کند.

در این زمینه شما میتوانید مقاله های مختلف را مطالعه کنید فریم عینک مناسب صورت گرد و تپل را اگر با توجه به نکاتی که بیان کردیم انتخاب کنید قعطاً نتیجه ای رضایت بخش خواهید داشت. و می‌توانید عینک متناسب چهره ی خود را انتخاب کنید.

در این مطلب ویژگی عینک برای صورت چاق آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های عثمانی اپتیک مانند عینک مناسب صورت کشیده دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

عثمانی اپتیک

مرجع آنلاین و مستقیم انواع عینک آفتابی

آدرس شعبه تهران

تجریش - میدان قدس - کوچه محوی - پلاک دو - واحد ۲۱ - طبقه ۵

ساعت فعالیت

هر روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۰