آشنایی با بهترین عینک های طوفان و اسکی

آشنایی با بهترین عینک های طوفان و اسکی

فهرست مطالب

امروزه یکی از ورزش های زمستانی که مورد علاقه بسیاری از افراد در جهان قرار گرفته است، اسکی است. اسکی در واقع یک ورزش تفریحی پرطرفدار است و یک روش مناسب برای جابه جایی در کوهستان برفی می باشد که معمولا در این مکان ها امکان حرکت با وسایل نقلیه وجود ندارد. به طور کلی این ورزش در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارد و اغلب برای اسکی کردن به مناطق که برفگیر است، سفر می کنند. ، اسکی نیز مانند سایر ورزش های دیگر به تجهیزات نیاز دارد و زمانیکه بدون وسایل ضروری به اسکی بروید ممکن است سلامتی تان به خطر بیفتد. بدون لباس اسکی و کفش معمولا اسکی کردن در هوای طوفانی و برف ممکن نیست، اما یکی از اصلی ترین و مهمترین تجهیزات این ورزش، عینک مناسب اسکی می باشد. در ادامه مطالب، آشنایی با بهترین عینک های طوفان و اسکی آشنا خواهیم شد.

عینک اسکی چیست؟

عینک های مناسب طوفان و اسکی معمولا در نگاه اول از نظر ظاهری بسیار شباهت دارند، اما باید بدانید این نوع عینک ها از نظر اندازه باهم فرق داند. در واقع اندازه ی لنز عینک های اسکی بسیار بزرگ است طوری که براحتی نصف صورت را می پوشاند. این نوع عینک ها نه تنها از چشم ها در برابر نور آفتاب محافظت می کند، بلکه از چشمان شما در مقابل سرمای شدید کوهستانی و برفی نیز محافظت خواهد کرد.

لنز این عینک ها مانع از تابش نور به چشم های شما می شود و هرگونه تابش نور خارجی را فیلتر خواهند کرد. جالب است بدانید عینک های مناسب اسکی دارای یک تسمه هستند که اغلب برای محکم نگهداشتن عینک روی صورت شما استفاده می شود. هرگونه اتفاق در حین ورزش ممکن است برای همه ورزشکاران پیش بیاید و ممکن است در حین انجام فعالیت های ورزشی از دامنه کوه سقوط نماید، به همین دلیل تسمه کمک می کند جایگاه عینک روی صورت به خوبی حفظ شود و ورزشکاران دید خود را در این لحظات از دست نخواهند داد. عینک های مناسب اسکی دارای لنز های متفاوتی هستند که در ادامه به بررسی دقیقتر آنها می پردازیم.

همه می می دانیم اشعه های مضر نور خورشید تا چه حد می تواند برای سلامتی چشم های مضر باشند و انعکاس نور اغلب باعث آسیب دیدن چشم هایمان می شود. بنابراین پزشکان متخصص چشم اغلب استفاده از عینک ا در فضای باز ضروری می دانند.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که پرا باید در مناطق برفی از عینک مخصوص استفاده کنیم؟ باید بگوییم برف مانند یک آینه عمل می کند و به راحتی نور خورشید را به اطراف منعکس می کند؛ اینجاست که ما نمی توانیم تنها از عینک آفتابی در زمان اسکی استفاده کنیم و باید از عینک مناسب اسکی استفاده نماییم. همچنین از دیگر علت های استفاده از عینک در زمان اسکی این است که اسکی یک ورزش سرعتی بوده و اغلب وزش باد سرد باعث اذیت چشم ها و دید ضعیفتر از محیط اطراف خواهد شداستفاده از عینک اسکی باکیفیت باعث می شود تا در هنگام انجام این فعالیت دید بهتری از محیط داشته باشید و  لذتی بیشتر از ورزش را نیز حس کنید.

انواع لنز عینک های طوفان و اسکی را بشناسید

لنز استوانه ای :

یکی از لنزهای شناخته شده در بین ورزشکاران در رشته اسکی ، عینک با لنز استوانه ای است. معمولا لنز های استوانه ای بر خلاف سایر لنز های کروی در راستای محور افقی دارای انحنا بوده و در محور عمودی کاملا صاف و مسطح می باشند. باید بدانید لنزهای مسطح از نظر قیمت ارزان تر از سایر لنزهای دیگر هستند. افراد پس از استفاده عینک با عدسی لنز استوانه ای تمامی اشکال محیط را به صورت موج دار می بینند، یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از خرید این نوع عینک به آن دقت کنید، نقاط کور عدسی بوده و زمانیکه نور به سطح لنز مسطح برخورد می کند، باید توانایی بازتاب نور را داشته باشد تا فرد در حین اسکی دچار کوری و تاری دید نشود.

لنز توریک :

از دیگر لنزهایی که مناسب اسکی است، لنز توریک است . این لنز ها معمولا با استوانه های کروی و استوانه ای متفاوت هستند. لنز توریک به صورت عمودی بوده و به صورت افقی هم خمیده است تا بتواند شکل چشمهایتان را مانند یک عدسی کروی تقلید نماید. همچنین برای افرادی که لنز های کروی را دوست ندارند می توانند از لنز توریک استفاده کنند.

لنز کروی :

دسته سوم از لنزهای مناسب اسکی ، لنز کروی است. این لنزهای در تمامی جهات قابلیت انحنا دارند و طراحی آن ها همانند نصف یک کره است. لنزهای کروی نسبت به لنز استوانه ای دارای قیمت بالایی هستند، اما در مقابل دید بهتری از محیط را به ما می دهد و شکست نور کمتری را فراهم می سازد. در این نوع لنزها همچنین مقدار بازتاب اشعه ماورابنفش پس از برخورد به سطح لنز بیشتر بوده و دید بهتری به فرد ورزشکار در حین فعالیت ورزشی می دهد. باید بدانید در عدسی های کروی، اشکال موجود در اطراف موج دار نمی شود و همچنین به علت فضای خالی که مابین صورت و سطح بیرونی عدسی در لنزهای کروی وجود دارد، باعث جلوگیری از بخار کردن عینک اسکای می شود.

مزایای عینک های اسکی باکیفیت

عینکهای اسکی باکیفیت اغلب دارای مزایای فوق العاده ای برای سلامتی چشم ها هستند که گاهاً عینکهای آفتابی از این نوع ویژگی ها برخوردار نیستند. بطور مثال: عینک های اسکی دارای اندازه بزرگتری نسبت به عینک آفتابی هستند و بنابراین سطح بیشتری از صورت را می پوشاند. عینک اسکی یک سد محافظ برای پوست ایجاد می کند و تابش مستقیم نور و گرمای ناشی از آن را به دام می اندازد و فیلتر می کند. مهمترین مزایای عینک مناسب اسکی شامل :

  1. اندازه قالب این عینک ها بزرگ بوده و به همین دلیل سطح بیشتری از صورت را میپوشاند . به همین دلیل مانند یک لایه محافظ از چشم ها در برابر تابش نور محافظت می کند و دمای صورت شما را ثابت نگه می دارد.
  2. دومین ویژگی عینک های اسکی، فریم آن است. فریم عینک مناسب اسکی اغلب به گونه ای طراحی شده اند که با فاصله استاندارد از چشم ها قرار می گیرد و دید بیشتری از اطراف را به شما می دهند.
  3. مهمترین ویژگی این عینک این است که از چشم های شما در حین اسکی و برخورد با شاخ و برگ درختان و همچنین کریستال های یخی محافظت می کند.
  4. تسمه موجود در این عینک ها به شما کمک می کند تا عینک بخوبی روی صرتتان قرار بگیرد و در حین اسکی روی چشم ها تکان نمی خورد و نمی افتد.
  5. عینک اسکی به خوبی روی کلاه های ایمنی قرار می گیرد و در هنگام اسکی روی برف، حرکت نکرده و از روی سر شما نمی افتند.

دیدگاهتان را بنویسید

عثمانی اپتیک

مرجع آنلاین و مستقیم انواع عینک آفتابی

آدرس شعبه تهران

تجریش - میدان قدس - کوچه محوی - پلاک دو - واحد ۲۱ - طبقه ۵

ساعت فعالیت

هر روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۰