عینک مناسب صورت بیضی

فهرست مطالب

افرادی که صورت بیضی دارندمدل‌های خاصی از عینک آفتابی آنها را زیباتر کند. برای خرید عینک اول از هر چیزی افراد باید شکل صورت خود را در نظر بگیرند که صورت هر فرد یکی از فرم‌های مستطیلی،مثلثی،بیضی، قلبی و غیره را دارد.

صورت بیضی یکی از ایده آل‌ترین حالت چهره از لحاظ متناسب بودن برای خرید عینک‌های طبی به حساب می‌آید زیرا اکثر مدل‌های فریم زیبا موجود در بازار برای این صورت‌ها مناسب است و می‌توانند در انتخاب عینک به آسانی به نتیجه برسند.

بعد از آن باید بفهمیم که صورت بیضی چه نوع صورتی است. صورت‌های بیضی شکل در واقع دارای گونه‌های کشیده چانه باریک تر از سایر انواع فرم‌ها ی صورت هستند به همین دلیل فریم‌هایی که تکمیل کننده گونه‌های کشیده و چانه باریک باشند گزینه مناسبی در انتخاب عینک برای صورت بیضی خواهد بود.

در واقع عینک‌ها برای هر صورتی باید تعادل را در صورت برقرار کند در نوع بیضی شکل هم به همین گونه است. و فریم‌هایی که باعث کشیده‌تر نشان دادن فرم صورت می‌شود تعادل صورت را بر هم می‌زند و به هیچ وجه گزینه مناسبی نیستند و نباید از آن استفاده شود. عینک آفتابی زنانه و دخترانه شیک برای صورت‌های بیضی بسیار متنوع و زیاد هستند و ممکن است در انتخاب آن دچار مشکل و سختی شوید ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که بهترین فریم عینک را برای صورت‌های بیضی بتوانید انتخاب کنید.

عینک آفتابی با فریم هایی دارای طرح‌های سنگین و شلوغ به فرم صورت حالتی کشیده‌تر می‌دهند پس این نوع قاب‌ها به هیچ وجه نباید استفاده شوند. در انتخاب عینک‌ها مخصوصاً عینک‌های آفتابی مهم این است که شما قاب عینک خود را بپسندید اما اگر عینک مورد پسند شما متناسب با فرم صورت نباشد باعث می‌شود که از زیبایی عینک کاسته شود و به صورت شما هم لطمه وارد کند.

پس برای خرید عینک در صورت‌های بیضی هم باید به زیبایی فرم عینک توجه شود و هم این که مناسب با فرم صورت باشد. شما قبل از اینکه عینک را انتخاب کنید روبروی آینه بایستید اگر زاویه‌های استخوان فک شما تیز و زاویه دار نیست دارای فرمی نرم است عرض پیشانی شما پهن‌تر از چانه‌تان است و اگر استخوان گونه کمی رو به بالا است می‌توانید این را بفهمید که فرم صورت شما بیضی شکل است.

کسانی که دارای صورت بیضی شکل هستند افراد خوش شانسی اند که انواع مدل قاب عینک برای صورت آنها مناسب است.ما می‌خواهیم در اینجا به انواع فریم‌های عینک برای صورت‌های بیضی بپردازیم .

انواع فریم‌های عینک برای صورت‌های بیضی

1. عینک‌های آفتابی با فریم ابرودار

عینک هایی که دارای فریم مستطیل یا مربع هستند بالای قاب آنها فرمی شبیه به ابرو وجود دارد یکی از گزینه‌های عینک آفتابی مردانه و زنانه برای صورت‌های بیضی می‌باشد این نوع قاب به دلیل وجود شکل ابرو در بالای فریم در تکمیل فرم صورت بیضی کمک بسیاری می‌کند.

2. فریم های مستطیلی

برای صورت‌های بیضی فریم های مستطیلی یکی از رایج‌ترین انواع عینک در بین افراد مختلف هستند ویکی از عینک‌های مناسب برای صورت‌های بیضی به شمار می‌روند.این نوع فریم ها ظاهر کلاسیک و حرفه‌ای به صورت می‌بخشد ودر فریم های مستطیلی عینک با داشتن شکل مستطیل ظاهر متفاوتی به صورت میدهد به طوری که شاهد تداخل زاویه‌های تند و تیز عینک با زاویه نرم صورت خواهیم بود.

در این نوع فریم ها خطوط صاف ویژگی‌های برجسته صورت شما را خوب جلوه می‌دهند. آن ها را پنهان نمی‌کنند آنها همچنین ساختار و فرم صورت بیضی را می‌شکنند و باعث بلندتر و کشیده‌تر نشان دادن صورت می‌شوند.

3. فریم های مربعی شکل

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای صورت‌های بیضی فریم‌ها مربعی هستند. در این نوع عینک‌ها ویژگی‌های صورت برجسته‌تر نشان داده می‌شوندبه صورت بیضی شکل شما تضادی مناسب می‌بخشد.ظاهر بسیار مناسبی را به صورت می‌دهد. این نوع عینک دارای انواع مختلفی هستند که شما به راحتی می‌توانید یکی از انواع مختلف فریم مربعی را انتخاب کنید. یکی از عینک های موجود در عثمانی اپتیک که فریم آن مربعی شکل می باشد عینک آفتابی ریبن مدل RB 3679 می باشد.

اگر تمایل به خرید این عینک را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

4. عینک آفتابی با فریم نصفه

در این نوع عینک‌ها، فریم ها دارای طراحی زیبا هستند و در کنار آن دارای شکل هندسی خاصی هستند که نیمه پایین آن بدون قاب است و یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای فرم صورت‌های بیضی هست.

5. فریم عینک‌های گربه‌ای

عینک آفتابی گربه‌ای به دلیل داشتن فرم کشیده تاثیر زیادی در تعادل فرم بیضی به صورت می‌دهد. این نوع قاب عینک از سال ۱۹۶۰ وارد بازار شده بسیار پرطرفدار بوده است هنوز هم در میان خانم‌ها یکی از پر استفاده‌ترین عینک‌ها به شمار می‌رود. در این نوع مدل‌ها تاکید زیادی بر برجسته‌تر نشان دادن گونه‌هاشده است.

6. فریم های لبه‌دار

یکی دیگر از عینک‌های مناسب صورت بیضی عینک‌های لبه دار هستند. در عین شیک و امروزی بودن آنها ظاهر کلاسیک به آدم می‌دهند. فریم‌ها در شکل‌های مختلفی وجود دارد که ویژگی صورت شما را به خوبی نشان می‌دهد. معمولاً یکی از اولین انتخاب افراد با صورت‌های بیضی همین نوع عینک است که ظاهری متفاوت و شیک را هدیه می‌دهد.قسمت بالایی فریم این عینک‌ها دارای لبه‌ای برجسته است که آن را کاملا متمایز می‌کند.

7. عینک‌های گرد آفتابی

یکی دیگر از قاب‌های عینک آفتابی برای صورت‌های بیضی عینک‌هایی با فریم گرد می‌باشد. این نوع عینک‌ها در صورت تعادل را برقرار می‌کند و ظاهر زیبایی به آدم می‌بخشد.

اگر تمایل به خرید این عینک را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

8. عینک آفتابی خلبانی

عینک‌های دودی مدل خلبانی یکی دیگر از عینک‌ها می‌باشد که برای صورت‌های بیضی مناسب است این نوع عینک‌ها هم برای آقایان هم برای خانم‌ها با صورت‌های بیضی بسیار مناسب است و صورت را زیبا نشان می‌دهد.

9. عینک‌های فریم هندسی

شما اگر می‌خواهید متفاوت از دیگران باشید.یا تجربه عینکی جدید را داشته باشید می‌توانید فریم هندسی را انتخاب کنید. چون این نوع فریم عینک شما را بسیار در معرض دید قرار می‌دهد پس انتخاب آن انتخاب جسورانه‌ است. اگر عاشق جلب توجه هستید این عینک‌ها برای شما ساخته شده‌اند. خانم‌ها بیشتر طرفدار این نوع عینک‌ها هستند.

این نوع عینک تمرکز دیگران را بر چشم‌ها منتقل می‌کند و فرد با استفاده از آن انسانی خاص پسند و شیک می‌باشد. این مسئله باعث محبوبیت این نوع عینک‌ها شده و این نوع مدل‌ها یکی از ترند‌های به حساب می‌آید.

و در آخر این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که نکته بسیار مهم در خرید عینک طبی فقط داشتن فریم مناسب و زیبا برای صورت را نباید در نظر بگیریم بلکه انتخاب عدسی هم بسیار مهم است. کیفیت عدسی تاثیر مستقیمی بر سلامت چشم‌ها دارد پس اگر می‌خواهید یک عینک طبی داشته باشید که هم از لحاظ زیبایی و جدید بودن مطابق سلیقه ی شما باشد این مقاله بسیار به درد شما میخورد. ولی برای تشخیص عدسی طبی حتماً مقاله‌های راهنمای عدسی را بسیار با دقت بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید