آیا عینک آفتابی باعث سرگیجه میشود؟

آیا عینک آفتابی باعث سرگیجه میشود؟

فهرست مطالب

عینک آفتابی یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین نوع اکسسوری در سال 2023 شناخته می شود. عینک نه تنها از چشم ها در برابر عوارض نور خورشید محافظت میکند، بلکه باعث زیبایی استایل نیز خواهد شد. اشعه های ماورابنفش تاثیر مستقیمی بر چشم ما می گذارد و به همین دلیل پزشکان متخصص اغلب بر استفاده از عنک آفتابی در فضای باز تاکیید دارند.

بسیاری از افراد پس از استفاده از عینک آفتابی مدعی هستند که احساس سرگیجه و سردرد به آنها دست می دهد؛ گرچه دلایل علمی این ادعا ثابت نشده است اما برخی از دلایل می تواند علت های اصلی سرگیجه در هنگام استفاده از عینک آفتابی باشند. همچنین بسیار مهم است، عینک آفتابی هایی که در طول روز استفاده می کنید دارای کیفیت بالا و استاندارد باشند . استفاده از عینک های غیر اصل اغلب با عوارض جانبی همراه است که سلامتی چشم ها را تهدید خواهد کرد. عوارض استفاده از عینک های آفتابی غیراستاندارد؟ آیا عینک آفتابی باعث سرگیجه میشود؟ کدام مارک عینک آفتابی استاندارد است و پس از استفاده از آن احساس سرگیجه و سردرد نخواهیم داشت؟ در این مطالب به جواب سوالات مطرح شده می پردازیم، تا انتهای مطالب همراه عثمانی اپتیک باشید.

آیا استفاده از عینک های آفتابی غیراستاندارد عوارضی هم دارد؟

همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم، روزانه چشم های ما در معرض نور خورشید قرار می گیرد و از اشعه های آن در امان نیست . متاسفانه تاثیرات این اشعه ها با نازک شدن لایه اوزون بیشتر از قبل دیده می شود و به همین دلیل پزشکان اغلب استفاده از عینک آفتابی را ضروری می دانند . همه ما می دانیم عینک آفتابی باکیفیت دارای قیمت نسبتا بالایی است و اگر سلامتی چشم های خود را ارزشمند بدانیم ، یک الی دو بار درسال هزینه می کنیم تا بتوانیم از چشم هایمان در مقابل اشعه های ماورا بنفش محافظت کنیم؛ اما در همین حین برخی از افراد هستند که از عینک آفتابی تنها برای زیبایی استایل خود استفاده می کنند و متاسفانه از عوارض آن بیخبر هستند. اگر برایتان پیش آمده که بپرسید عینک آفتابی غیر اصل چه عوارضی می تواند داشته باشد، بهتر است ادامه مطالب را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

در واقع یکی از بهترین روش های تشخیص دادن عینک غیراصل و غیر استاندارد، نوع فرم و طراحی نامناسب آن است. قالب عینک های اصل هیچگونه احساس خستگی را روی صورت ایجاد نمی کنند ، اما اگر احساس خستگی و سنگنی را روی صورت خود احساس کردید باید بگوییم عینک شما فیک است.

همچنین استاندارد نبودن لنز ویا عدسی عینک باعث احساس خطای دید، سرگیجه، سردرد، حالت تهوع و سایر مشکلات این چنینی خواهد کرد.  زمانیکه عینک آفتابی غیر استاندارد باشد، نمی تواند از چشم های شما در برابر اشعه های مضر نور خورشید محافظت کند و در نتیجه اشعه UV براحتی از شیشه‌های دودی و تیره رنگ آن عبور می‌کند و جذب لنزهای عینک نمی‌شود؛ اینجاست که با تابش مستقیم نور به چشم ها، مردمک باز شده و تاثیرات مخرب آن اغاز می شود.

یکی از مهمتزین مشکلاتی که نور خورشید برای چشم ها دارد و با گذشت زمان بیشتر نمایان می شود ، آب مروارید است. اما زمانیکه شما از عینک اصل استفاده نکنید، آب مروارید در سنین پایین هم تاثیرات خود را نشان می دهد. یکی دیگر از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای شما هم در هنگام استفاده از عینک پیش آمده باشد این است که دلیل اصلی سرگیجه در زمان استفاده از عینک آفتابی چیست؟ در ادامه مطالب به بررسی این سوال می پردازیم.

آیا عینک آفتابی باعث سرگیجه میشود؟

مهمترین دلایل سرگیجه پس از استفاده از عینک آفتابی

قاب عینک آفتابی

یکی از مهمترین دلایل سرگیجه، قاب نامناسب عینک است. زمانیکه شقیقه ها بسیار محکم پوشیده شوند، طوری که بر روی شقیقه ها فشار زیادی وارد شود، باعث سرگیجه در فرد می شود.  سعی کنید در هنگام خرید قاب عینکی را انتخاب کنید که نه شل باشد نه تنگ. قاب عینک باید طوری باشد که هیچگونه فشاری به شقیقه وارد نکند و همچنین نباید اینقد شل باشد که از چشم هایمان بیفتد.

رنگ لنز

بسیاری از افراد عادت دارند که در هنگام غروب آفتاب از عینک آفتابی با لنزهای دودی و تیره استفاده کنند. در واقع زمانیکه هوا تاریک می شود، استفاده از عینک دودی به هیچ وجه مناسب نیست و باعث تاری دید می شود و همچنین وضوح ما از محیط اطرافمان کم خواهد شد در نتیجه با استفاده از عینک در هنگام شب یا داخل محیط خانه احساس سرگیجه و سردرد خواهید داشت.

مشکل پردازش لنز

اغلب لنزهای عینک آفتابی برای محیط های خاص تولید می شوند. شما نمی توانید از عینک های اسکی برای رانندگی استفاده کنید و بالعکس نمی توان از عینک های پلاریزه برای اسکی استفاده کرد. عینک هایی که استفاده می کنید باید توانایی پردازی با محیطی که می خواهید در آن استفاده کنید را داشته باشد. همچنین لنزهای عینک باید توانایی مقابله با تابش نور را داشته باشند و اگر نتواند بخوبی عمل کند و تابش نور را جذب نکند ، پردازش به خوبی انجام نمی شود و در نتیجه احساس سرگیجه شدیدی خواهید شد. پیشنهاد می کنیم از عینک هایی که دارای مارک معتبر هستند برای محافظت از چشم هایتان و جلوگیری از ایجاد حالت های سردرد و سرگیجه استفاده نمایید.

کدام مارک عینک آفتابی استاندارد است؟

ریبن

یکی از بهترین و محبوب ترین عینک هایی که در سراسر جهان طرفداران خاص خود را دارد، برند ریبن است. ریبن یک برند ایتالیایی بوده که با لنزهای با کیفیت و طراحی بسیار زیبایی که در تولید عینک های آفتابی خود بکار می برد، بعنوان پرطرفدارترین نوع عینک آفتابی شناخته می شود. بهتر است در هنگام خرید اصل بودن عینک را با استفاده از برچسب و یا دفترچه همراه آن را چک کنید.

آیس برلین

آیس برلین از دیگر برندهای محبوب شناخته می شود که تمامی عینک هایی که تولید می کند دارای طراحی منحصر به فرد بوده و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد. عینک های ورزشی برند آیس برلین بسیار پرطرفدار هستند و فرم قالب آن به گونه ای است که به درستی روی صورت قرار می گیرد و مانع از احساس سردرد و سرگیجه در حین فعالیت ورزشی خواهد شد.

لویس ویتون

برند لویس ویتون از لحاظ لنز و قالب توجه بسیاری از افراد از جمله سلبریتی ها را به خود جلب کرده است. قالب اینگونه عینک به طوری طراحی شده است که به خوبی از چشم ها در مقابل تابش آفتاب محافظت می کند و با قرارگیری استاندارد آن روی صورت ، هیچگونه عوارض سرگیجه ، سردرد و حالت تهوع را در هنگام استفاده احساس نخواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

عثمانی اپتیک

مرجع آنلاین و مستقیم انواع عینک آفتابی

آدرس شعبه تهران

تجریش - میدان قدس - کوچه محوی - پلاک دو - واحد ۲۱ - طبقه ۵

ساعت فعالیت

هر روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۰