تفاوت عینک آفتابی زنانه و مردانه چیست ؟

تفاوت عینک آفتابی زنانه و مردانه چیست ؟

فهرست مطالب

بسیاری از افراد برای حفظ سلامت چشمان خود و یا تغییر استایلشان تصمیم به تهیه یک عینک آفتابی می‌گیرند اما زمان انتخاب به زنانه یا مردانه بودن آن دقت چندانی نمی‌کنند. نحوه تشخیص دادن عینک‌های آفتابی زنانه و مردانه همیشه یکی از چالش‌های دشوار مخاطبان عینک‌های آفتابی بوده است. از طرفی دیگر عینک آفتابی در سالیان اخیر نه تنها به عنوان یک اکسسوری، بلکه به یک وسیله ضروری در کیف هر خانم و یا جیب هر آقایی تبدیل شده است.

معمولا تشخیص تفاوت‌ عینک آفتابی‌های زنانه و مردانه از ظاهر آن‌ها ساده است اما گاهی در تشخیص این تفاوت‌ها نیز دچار مشکل می‌شویم و نمی‌توانیم فرق بین آن‌ها را به خوبی مشاهده کنیم.

با توجه به نوع فیزیک و حالت چهره‌ی زنان، عینک‌هایی که برای آن‌ها ساخته می‌شود ظاهری متفاوت با مدل عینک های مخصوص مردان دارند. به‌عنوان مثال عینک‌های آفتابی مردانه رنگ و لعاب کمتری نسبت به مدل‌های زنانه دارند و بیشتر دارای فریم ‎های صاف هستند. اما عینک‌های آفتابی زنانه رنگ‌های شاد، طراحی‌های ظریف، نقش و نگار و تزئینات بیشتری دارند. هم مردان و هم زنان می‌توانند چندین عینک آفتابی داشته باشند که با لباس‌های خود استفاده و ست کنند، البته برای این کار باید تکنیک‌های مخصوص ست کردن لباس با انواع عینک آفتابی را نیز بلد باشند تا بهترین استایل را برای خود بسازند.

مشخصات عینک آفتابی مردانه

روش های تشخیص عینک‌های آفتابی مردانه از زنانه بسیار متفاوت می باشند اما یکی از بهترین روش ها این است که با مشخصات عینک آفتابی مردانه بیشتر آشنا شویم. باید به این نکته توجه داشته باشیم که صورت خانم ها از ظرافت بیشتری نسبت به آقایان برخوردار است و همین امر سبب می شود تا عینک آفتابی‌های زنانه از ظرافت و زیبایی‌های خاصی برخوردار باشند.

پل بین دو عدسی عینک‌ها در این نوع محصولات معمولا پهن و ضخیم می باشند. این کار باعث زمخت تر شدن محصول شده و این نمونه از عینک ها مناسب آقایان می باشند. انتهای دسته این عینک ها خمیدگی خاصی ندارند و این دسته ها نسبت به مدل های زنانه ارتفاع بلندتری دارند. فریم آن ها نیز طرح و مدل‌های خاصی ندارند و معمولا ساده هستند.

مشخصات عینک آفتابی مردانه

مشخصات عینک آفتابی زنانه

یکی از روش های تشخیص عینک آفتابی مردانه از زنانه این است که با مشخصات و ویژگی های عینک آفتابی زنانه بیشتر آشنا شویم تا راحت تر بتوانیم نمونه های مردانه را از زنانه تشخیص دهیم. عینک های آفتابی زنانه دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد، یکی از آنها این است که فریم‌‌ این نوع عینک ها نسبت به نمونه های مردانه بسیار بزرگ تر می باشد.

البته فریم های کوچکی نیز از این نوع عینک ها وجود دارند که دسته های پهن و ضخیمی دارند. یکی دیگر از ویژگی های این نوع عینک ها رنگ بندی های روشن آن ها می باشد. معمولا این محصولات را در رنگ هایی مانند صورتی، بنفش روشن، قهوه ای روشن و یا سفید تولید می‌کنند.

بررسی تفاوت عینک آفتابی مردانه و زنانه

همانطور که میدانید میان عینک های آفتابی زنانه و نمونه های مردانه این محصولات تفاوت هایی وجود دارد که این تفاوت ها ظاهری هستند. در حالت کلی همه‌ی آن ها کارایی یکسانی دارند و برای سلامت چشم ها و افزایش زیبایی و جذابیت افراد مورد استفاده قرار می گیرند. روش های تشخیص عینک آفتابی مردانه از زنانه بسیار زیاد است و بهترین کار برای انتخاب صحیح عینک ها، این است که تفاوت میان عینک های مردانه و زنانه را بدانید. مهم ترین تفاوت های میان این دوعینک عبارتند از:

دسته عینک های مردانه نسبت به نمونه های زنانه بلند تر ساخته می شوند.

در انتهای دسته عینک های مردانه خمیدگی مشاهده نمی شود و این خمیدگی در دسته عینک زنانه به آسانی قابل مشاهده است.

نمونه های مردانه را معمولا از جنس فلز و نوع زنا‌‌نه را بیشتر پلاستیکی هستند.

نوع زنانه این عینک ها را در رنگ‌بندی های شاد و روشن تولید می کنند، ین در حالی است که نمونه های مردانه دارای رنگ بندی تیره تری هستند

از کجا بفهمیم که عینک آفتابی مردانه است یا زنانه ؟

با دقت کردن به ظاهر، رنگ و متریال یک عینک می توانید بفهمید که آیا زنانه است یا مردانه. فریم های زنانه معمولا بزرگتر طراحی می شوند تا ظرافت زنانه را بیشتر نشان دهند و دارای رنگ های شاد می باشند. از طرفی عینک های مردانه سایز استانداردی دارند و با رنگ های خنثی ساخته می شوند.

عینک آفتابی یونیسکس (Unisex) چیست؟

یعنی عینکی که برای همه‌ی افراد ، شامل زنان و مردان مورد استفاده قرار می‌گیرد و فرق چندانی نمی‌کند چه کسی میخواهد از آن استفاده کند. یکی از عینک های که هم برای زنان و هم زنان مورد استفاده قرار می گیرد عینک آفتابی زنانه و مردانه ریبن مدل Ray Ban RB4306 است. این عینک ریبن دارای ویژگی های همچون کاچو استات فوق سبک و نشکن و عدسی کریستال ضدخش و کاملا نشکن و محافظ اشعه یووی ۴۰۰ آفتاب می باشد.

در صورتی که تمایل به خرید این عینک را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

آیا عدسی‌ عینک های آفتابی مردانه و زنانه با هم فرق دارند؟

خیر. با اینکه طراحی فریم عینک‌های مردانه و زنانه با هم فرق دارد، اما شیشه و لنز آنها یکی است.

آیا زنان می‌توانند عینک مردانه را استفاده کنند؟

بله. اما اگر عینک آفتابی مناسب برای هر دو جنس باشد. در غیر این صورت، خانم ها باید بر اساس توضیحات داده شده در این مطلب، عینک مناسب خود را انتخاب کنند.

در این مطلب سعی کردیم به زبان ساده ، تفاوت‌ عینک‌ های آفتابی زنانه و مردانه را برای شما عزیزان شرح دادیم، تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید . ویژگی های عینک‌های زنانه و مردانه هریک مختص خود است . یعنی تزئینات و طرح‌هایی‌ که برای زیباسازی و جذابیت فریم عینک‌های آفتابی خانم‌ها استفاده می‌شود به هیچ عنوان در عینک‌های آقایان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید