بررسی مزایا و معایب عینک آفتابی آینه ای

مزایا و معایب عینک آفتابی آینه ای

فهرست مطالب

با مدل‌های جدید عینک های آفتابی آینه‌ای و انعکاسی، چشم‌های شما جذاب‌تر به نظر می‌رسد، این نوع عینک آفتابی آینه‌ای در سال‌های اخیر در سراسر دنیا به شدت محبوبیت پیدا کرده است. با ما همراه باشید تا با بررسی مزایا و معایب عینک آفتابی آینه‌ای ارزش آن‌ها را تخمین بزنیم.

یکی از نقاط قوت آن تطبیق پذیری با اکثر چهره‌ها است، و می‌تواند جلوه‌های متفاوتی را به چهره شما ببخشد. عدسی آن تقریبا با هر شکل فریمی مطابقت دارد و در نتیجه مدل‌هایی به وجود می‌آیند که استایل جدیدی را برای شما ترتیب می‌دهد.

اولین لنزهای آینه‌ای در دهه ۱۹۴۰ به عنوان یک لوازم جانبی مد جدید وارد بازار شدند. شعار آن‌موقع این عینک‌ها این بود: جهان را “بدون دیده شدن” ببینیم. با این حال، مزایای آن توجه دنیای ورزش را به خود جلب کرد و محبوبیت آن‌ها از دهه ۷۰ شروع شد.

مزایا و معایب عینک آفتابی آینه‌ای

مزایا

محافظت در برابر نور

لایه آینه‌ای به کاهش میزان نوری که از عدسی می‌گذرد، و در نهایت روی چشم‌های ما می‌افتد کمک می‌کند. در واقع، با این نوع عینک، می‌توانیم راحتی بیشتر و فشار کمتر روی چشم‌هایمان را احساس کنیم.

اگه از خطرات تابش مستقیم نور خورشید آگاهی ندارین مقاله زیان های نور خورشید بر سلامت چشم رو بخوانید.

کاهش درخشش بازتاب شده

عدسی های آینه‌ای مانند عدسی‌های پلاریزه، در عین حفظ دید کامل، تابش خیره کننده و مزاحم بازتاب شده از سطوح صاف را کاهش می‌دهند. بنابراین، در فعالیت‌هایی مانند رانندگی، قدم زدن در برف، یخ یا ورزش‌های آبی، برای حفظ دید 100% اهمیت حیاتی دارند.

پنهان شدن چشم ها

اگر به هر دلیلی دوست ندارید صورت شما مورد توجه قرار گیرد، عدسی‌های آینه‌ای این کار را برای شما انجام می‌دهند. با این نوع عینک چشم‌های خود را پنهان کنید، به‌خصوص اگر بخواهید به دلایلی مانند خستگی بینایی، سیاهی دور چشم، پف چشم ها و یا زخمی را پنهان کنیم.

تنوع رنگ

اگر فکر می‌کنید که فقط عدسی‌های آینه‌ای کلاسیک وجود دارند، سخت در اشتباه هستید، و تنوع آن باورنکردنی است. از نقره‌ای تا مسی، صورتی، بنفش، آبی. البته این یک مزیت برای ظاهر ما است، دید ما هیچ زمانی تحت تأثیر این رنگ ها قرار نمی‌گیرد.

حدود ۶ سال پیش عینک‌های آفتابی آینه‌ای دوباره مد شدند. و امروزه هنوز هم یکی از ترندهای اصلی در عینک آفتابی هستند. چیزی که ممکن است ندانید این است که علاوه بر شیک بودن، با این عدسی‌ها از چشم‌های شما محافظت بیشتری می‌شود. به خواندن ادامه دهید تا دلیل آن را به شما بگوییم.

عینک‌های آینه‌ای منحصر به فرد هستند، زیرا یک طرف آن تحت انفعالات شیمیایی انعکاسی قرار گرفته است؛ تا ظاهری آینه‌ای به آن بدهد. این افکت آینه‌ای نور را منعکس می کند و عملکرد عدسی را بهبود می‌بخشد.

حضور همزمان در مد و ورزش

عینک آفتابی آینه‌ای در دهه ۴۰ به عنوان یک پیشنهاد مخاطره آمیز و بدیع آغاز شد و با توجه به ویژگی‌های باشکوه آنها از نظر محافظت و دید، در دهه ۷۰ شروع به ورود در دنیای ورزش کرد، به ویژه ورزش‌های در فضای باز. خنثی کردن تابش مستقیم نور خورشید و انعکاس ها در ورزش هایی مانند ورزش های دریایی یا زمستانی، دوچرخه سواری یا کوهنوردی بسیار حیاتی است.

چند سال پیش کت واک‌ها این سبک از عدسی‌ها را بازیابی کردند و در مدت کوتاهی خیابان‌ها با افرادی که از عینک‌های آینه‌ای استفاده می‌کردند پر شد. از اسپورت‌ترین استایل ها، تا سایر لباس‌های رسمی و غیر رسمی‌ و حتی در استایل مهمانی‌ها علاقمندان و کاربران این عینک‌ها را می‌توانستید پیدا کنید.

تا اینجای کار عاشق عینک‌های آینه‌ای شدید یا هنوز مقاومت می‌کنید؟

معایب

عینک آفتابی آینه‌ای معایب زیادی ندارد. یکی از رایج‌ترین معایبی که تقریباً همه کاربران این عینک‌های آفتابی آینه‌ای متوجه آن می‌شوند این است که هنگام نگاه کردن به صفحه‌های LCD، تصاویر معمولاً به صورت مخدوش و تاریک به‌نظر می‌رسند. این زمانی اتفاق می‌افتد که مثلاً سعی می‌کنیم تصویری را ببینیم یا متنی را روی نمایشگر تلفن همراه بخوانیم.

یکی‌دیگر از ایرادات این نوع عینک آفتابی آینه‌ای این است که در همه زاویه‌ها از ما در برابر بازتابش محافظت نمی‌کند، مثلا اگر سر خود را کج کنیم، احتمالاً انعکاس نور افقی به ما می‌رسد که دید را کمتر از حد مطلوب می‌کند.

مشخصات عینک آفتابی آینه ای

شیشه‌های عدسی آینه‌ای دارای یک پوشش بازتابنده در قسمت بیرونی هستند تا نور را منعکس کنند. به این ترتیب از چشم‌ها در برابر نور مستقیم بیش از حد و همچنین از انعکاس‌هایی که روی سطوح مختلف مانند آب، شن، برف یا آسفالت ایجاد می شود، محافظت می کنند.

چرا باید عینک آفتابی آینه ای بخریم

دلایل زیبایی شناختی استفاده از این نوع شیشه ها واضح است، اما مزایای دیگر عینک‌های آینه ای چیست؟ در زیر به جزئیات آنها می پردازیم:

  • آن‌ها با کاهش شدت بازتاب، به ویژه در محیط‌های روشن، آب، برف یا شن، دید عالی را فراهم می‌کنند، اما برای رانندگی یا قدم زدن در شهر نیز عالی هستند.
  • آن‌ها با کاهش نوری که از لنز عبور می‌کند از چشم در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌کنند. برای داشتن محافظت بیشتر، بهترین گزینه یک قاب پیچیده است که از ورود اشعه از طرفین قاب جلوگیری می‌کند.
  • آن‌ها از آن لحاظ که چشم‌ها از پشت عدسی قابل رویت نیستند، ایده آل هستند. اگر نمی‌خواهید صبح با چهره‌ای خواب آلود دیده شوید، این عینک شما است.
  • عینک آفتابی آینه‌ای کلاسیک رنگ ندارند، اما امروزه طیف وسیعی از رنگ‌ها را برای انتخاب و شخصی سازی عینک آفتابی خود دارید.
  • اگر از عینک طبی استفاده می‌کنید و عینک‌های آینه‌ای را دوست دارید، نگران نباشید زیرا این عدسی‌ها می توانند بدون مشکل بهترین باشند.
  • به دلیل بهبود دید، چشم آرام می‌شود و در نتیجه خطر خستگی چشم کاهش می‌یابد.

اگه قصد خرید عینک دارید و تو انتخاب عینک مشکل دارید با ادمین اینستاگراممون در ارتباط باشید یا برای راه‌های ارتباطی دیگر به صفحه تماس با ما بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها