عینک دوربین چیست؟

عینک دوربین چیست؟

فهرست مطالب

به طور حتم آگاهید که افراد وقتی سنشان بالاتر می رود اشیاء و یا نوشته ای ریز را قادر نمی باشند به خوبی مشاهده نمایند که به اصطلاح به آنها دوربین گفته می شود و جز بیماری های ضعیفی چشم می باشد ، به این معنی که اینگونه افراد اشیاء دور را به خوبی مشاهده می نمایند . در بعضی از موارد نیز این مشکل به صورت ارثی از کودکی موجود می باشد که امکان آن بسیار کم می باشد  .

مشکل دیگری که بسیار رایج می باشد و به دلایل مختلف اتفاق می افتد این می باشد که افراد در دیدن اشیاء دور دچار مشکل می باشند ؛ این مشکل که زیاد ربطی به سن و سال ندارد امکان دارد در هر فردی ایجاد شود ، دلایلی مانند استفاده زیاد از کامپیوتر و گوشی همراه وراثت و … امکان دارد سبب این مشکل شود . به این افراد نیز نزدیک بین گفته می شود . اگر فردی علاوه بر مشکل دوربینی ، تاری دید و دیدن نور به صورت هاله و یا پخش شده در چشمانش احساس کند به آن آستیگماتیسم می گویند .

 شما قادر هستید با توجه به نمره چشم ، شرایط زندگی و … عینک خود را انتخاب کنید ، اگر شغل هایی پر خطر و یا پر جنب و جوش دارید باید از عینک های مقاوم ، عدسی های نشکن و ضد خش استفاده نمایید . اما اگر شرایط زندگی شما کاملا آرام می باشد در انتخاب عینک مشکلی وجود نخواهد داشت .

پس فریم در عینک های دوربین و نزدیک بین معیار اصلی نمی باشد زیرا این دردستی های عینک می باشند که تعیین می کنند با توجه به وضعیت و نمره چشم کدام ها را باید انتخاب کنید . انواع عدسی ها برای عینک های دورینی و نزدیک بینی عدسی ها از جهت های مختلف به دسته های مختلفی تقسیم می گردند ، عدسی ها از لحاظ نوع دید به دو دسته تک دید دو دید تقسیم می گردند ، خود عدسی های دو دید نیز به سه شکل دودید تدریجی ، دودید ناختی و خطی موجو می باشند .

عدسی های دو دید برای افرادی تجویز می گردند که مشکل دوربینی و نزدیک را باهم دارند ، برخی افراد دلشان نمی خواهد از دو عینک مجزا استفاده نمایند . در این حالت عدسی دو دید تجویز می شود که قسمت پایینی مربوط به دید نزدیک و قسمت بالایی مربوط به دید نقاط دورتر است . رایج ترین عدسی دو دید نیز عدسی دو دید تدریجی می باشد  .

عدسی عینک

عدسی ها از لحاظ جنس نیز به چند دسته پلی کربنات ، پلاستیکی ، عدسی هایی با شاخص بالا ترو شیشه ای تقسیم بندی می گردند پس همانطور که مشاهده کردید آنچه در انتخاب عینک های دوربینی و نزدیک بینی مهم می باشند عدسی ها می باشند ، زیرا آنها می باشند که تعیین کننده وضعیت ما هستند و باید از چه عدسی ای استفاده کنیم . حال اینکه چه عدسی ای مناسب شماست را مشاوران و متخصصان مربوط به این زمینه  می توانند به شما بگویند ، اما شما می توانید هر نوع فریمی که می خواهید را انتخاب کنید .

دوربینی

دوربینی نیز در اغلب موارد ارثی می باشد، نسبت به نزدیک بینی شیوع کمتری را دارد و حدود یک چهارم افراد جامعه را درگیر می کند .

بعضی اوقات این مشکل با پیرچشمی اشتباه گرفته می شود در پیرچشمی هم به نزدیک بینی دچار مشکل می گردد و هم دوربینی.در دوربینی با افزایش سن وابستگی به عینک بیشتر می باشد و شماره چشم بالاتر می رود.

عینک دوربین چیست؟

علائم 

  • تاری دید به خصوص  در تاریکی
  • مشکل در دیدن اشیای نزدیک مثل مطالعه و یا انجام کارهای هنری
  • سر درد
  • احساس خستگی و درد در چشم
  • راه های درمان
  • لنز طبی
  • عینک
  • جراحی لیزر

سلامت چشم یکی از مواردی می باشد که باید توجه ویژه ای به آن گردد. هرچند شاید عیوب انکساری جز مواردی نباشد که بتوان از آن پیشگیری نمود اما با مراقبت و معاینات به موقع برای چشم می توان از بروز بیماری های چشمی به مقدار خیلی زیادی جلوگیری نمود .

فریم های عینک های طبی

 فریم ها انواع گوناگونی دارند از جمله تمام فریم ، نیم فریم و بدون هیچ فریمی  . که افراد با توجه به استایل و سلیقه آنها را انتخاب می نمایند . در این حالت شما یک تصویر ذهنی از عینک مورد نظر در ذهن خواهند داشت و قادر می باشید به راحتی یک عینک را انتخاب کنید .

اگر کسی هستید که به آلیاژ ها و جنس های مختلف حساسیت دارید حتما با فروشنده عینک مشورت کنید ، در این صورت فروشنده قادر می باشد یک عینک مناسب با شرایط شما ارائه دهد ؛ زیرا برخی از عینک های مثل عینک های فلزی و استیل برای بعضی از افراد ایجاد حساسیت می کند . خرید عینک های مناسب برای دوربینی و نزدیک بینی شما باید در خرید عینک های طبی خود دقت کافی را به خرج دهید ، زیرا قیمت عینک های طبی استاندارد ارزان نیست ؛ پس باید در موقع خرید دقت نمود تا قادر باشد یک عینک مناسب و راحت داشت .

شما چه حضوری خرید کنید و چه غیر حضوری باید در مورد وزن عینک ، جنس آن ، نوع عدسی ها و البته مقاومت آنها اطلاعات کافی داشته باشید . همچنین به هیچ عنوان فراموش ننمایید فروشگاه هایی که بسیاری از اجناس را به فروش می رسانند برای خرید عینک مناسب نمی باشند و برای خرید عینک باید به مراکز تخصصی عینک مراجعه نمایید زیرا اگر عینک شما استاندارد نباشد دچار مشکلات زیادی خواهید شد  فروشگاه عینک عثمانی اپتیک به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز خرید و فروش عینک طبی و عینک آفتابی فعالیت می کند ، جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات ما از سایت فروشگاهی عثمانی اپتیک دیدن کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

عثمانی اپتیک

مرجع آنلاین و مستقیم انواع عینک آفتابی

آدرس شعبه تهران

تجریش - میدان قدس - کوچه محوی - پلاک دو - واحد ۲۱ - طبقه ۵

ساعت فعالیت

هر روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۰

جشنواره فروش ویژه عثمانی اپتیک

تا ۷۰ درصد تخفیف همه محصولات به همراه یک پک نگه‌دارنده عینک هدیه از شنبه ۵ اسفند تا جمعه ۱۱ اسفند