بند عینک چیست و چه کاربردی دارد ؟

بند عینک چیست وچه کاربردی دارد ؟

فهرست مطالب

بند عینک یکی از وسایل‌های بسیار کاربردی و اکسسوری‌های مربوط به بند عینک است. چندین سال است که استفاده از بند عینک در بین مردم خیلی رواج پیدا کرده و طرفداران زیادی دارد. بند عینک‌ها را می‌توانید با هر رنگ و مدلی که دوست دارید انتخاب کنید در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در مورد آن توضیحات بیشتری بدهیم.

بند عینک چیست؟

بند عینک وسیله‌ای است که به دسته‌های عینک طبی و یا عینک آفتابی مردانه و زنانه وصل شده است و با استفاده از آن حمل جابجایی آسان‌تر خواهد شد. یکی از هدف‌های تولید بند عینک این است تا کسانی که همیشه حواس پرتی دارند و عینکشان را در جاهای مختلفی جا می‌گذارند و بعد نمی‌توانند آن را پیدا کنند، عینکشان را همیشه دور گردن خود به همراه داشته باشند.

یکی از کاربردهای دیگری که این وسیله دارد برای عینک‌های سنگین است منظور از عینک‌های سنگین عینک‌هایی است که در زمان استفاده مداوم بر روی چشم سر می‌خورند و برای پیشگیری از افتادن عینک بر روی زمین و وارد شدن ضربه و شکستن آن، از بند عینک استفاده می‌کنند.

علاوه بر اینکه از بند عینک برای کاربردهایی که دارد استفاده می‌کنند این وسیله اکسسوری جذابی است که طرفداران زیادی در بین خانم‌ها دارد.

کاربردهای بند عینک

همانطور که در مطلب بالا ذکر کردیم بند عینک دو نوع فواید، زینتی و غیر زینتی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

کاربردهای بند عینک

کاربرد غیر زینتی بند عینک

شاید خیلی از افراد فکر کنند که بند عینک‌ها فقط جنبه تزیینی دارند و کاربرد خاصی برای افراد عینکی ندارد ولی همانطور که در بالا ذکر کردیم کاربرد اصلی که این محصول دارد این است که حمل و نقل را آسان‌تر می‌کند و از آسیب دیدن عینک جلوگیری می‌کند در گذشته‌ها از بندهای ساده‌ای برای عینک‌ها استفاده می‌شد ولی امروزه با گذشت زمان بند عینک‌های جدیدی طراحی شده‌اند که جذابیت زیادی دارند و همه افراد می‌توانند با توجه به سلیقه‌شان نوعی از بند عینک را انتخاب کنند. در کل این بند عینک‌ها برای کاربردهایی که در بالا ذکر کردیم طراحی شده بودند ولی با گذشت زمان با خلاقیت هنرمندان مختلف به شکلی که امروز دارند درآمدند و جلوه تزیینی نیز به خود گرفتند.

کاربرد زینتی بند عینک

همانطور که گفتیم استفاده از بند عینک برای خیلی از افراد مخصوصاً خانم‌ها کاربردی ندارد و آنها فقط برای زیبایی و تزیینات از این محصول استفاده می‌کنند. در ساخت این وسیله از لوازم تزیینی مثل مهره نگین مروارید و غیره استفاده می‌شود که منجر به زیبایی زیاد از حد آن می‌شود و مورد پسند خیلی از خانم‌ها قرار می‌گیرد.

انواع بند عینک

بند عینک‌ها کاربردهای یکسانی دارند ولی انواع مختلفی از آنها در بازار موجود هستند که در این بخش در مورد آنها حرف می‌زنیم:

بند عینک های زینتی

این نوع بند عینک‌ها بیشتر جنبه زینتی و تزیینی دارند و در ساخت آن از وسایلی مانند نگین، مروارید، مهره، پولک و غیره استفاده شده است. به خاطر زیبایی ویژه‌ای که این محصولات دارند توجه بسیاری از بانوان را به خود جلب کرده اند.

معایب بند عینک های زینتی

 1. به خاطر اینکه این بند عینک‌ها از وسایل تزییناتی ویژه ساخته می‌شوند وزن آنها سنگین‌تر است.
 2. به خاطر اینکه در ساخت آن از استیل، تیتانیوم، مهره و غیره استفاده شده است این بند عینک‌ها ممکن است در هم پیچیده شوند و یا در هنگام استفاده داخل موی سر گیر کنند.
 3. ممکن است که برخی از افراد به مواد سازنده این محصول حساسیت داشته باشند و در صورت برخورد با سر و گردن حساسیت به وجود آید.
 4. اگر در ساخت این بند عینک‌ها از مواد استاندارد و درجه اول استفاده نشده باشد ممکن است که رنگ آن تغییر کند.
 5. به خاطر اینکه در ساخت این محصولات از ماده ویژه استفاده شده است ممکن است قیمت آنها در مقایسه با بقیه بند عینک‌ها متفاوت و بیشتر باشد.

بند عینک اسپرت

در ساخت این بند عینک‌ها از موادی مانند پارچه چرم پلی استر و غیره استفاده شده است. این محصولات ظاهر تزییناتی خاصی ندارند و فقط برای جنبه کاربردی استفاده می‌شوند.

مزایای استفاده از بند عینک‌های اسپرت

 1. این بند عینک‌ها وزن سبکی دارند و استفاده از آنها راحت است.
 2. اکثراً در ساخت این محصولات از مواد محکمی استفاده می‌شود و طول عمر بیشتری دارند.
 3. قیمت مناسبی دارند.
 4. در ساخت آن از مواد حساسیت‌ زا استفاده نمی‌شود پس برای پوست هیچ گونه حساسیتی به وجود نمی‌آورد.
 5. جنس آنها به گونه‌ای است که در هنگامی که از آن استفاده نمی‌شود در هم پیچیده نمی‌شوند.

معایب استفاده از بند عینک‌های اسپرت

 1. این محصول ظاهر زینتی و خاصی ندارند و خیلی ساده هستند.
 2. نمی‌توان آن را با تمامی عینک‌ها هماهنگ کرد و باید حتماً رنگ آنها را در نظر بگیرید.

قیمت بند عینک‌ها

بند عینک چیست و چه کاربردی دارد ؟

در کل بند عینک‌ها قیمت خیلی بالایی ندارند ولی قیمت آنها با توجه به نوع آن با یکدیگر متفاوت هستند. این تفاوت قیمت‌ها ممکن است به خاطر عوامل مختلفی باشند که در ادامه به این عوامل اشاره می‌کنیم.

 • نوع بند عینک بسته به اینکه اسپرت باشد و یا زینتی می‌تواند روی قیمتی که دارد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، هرچند که باید به این نکته توجه کنید که خیلی از بند عینک‌های اسپرت به خاطر اینکه جنس آن از مواد با کیفیتی مانند چرم است ممکن است قیمت خیلی زیادی داشته باشند.
 • هر دو نوع بند عینک هم بند عینک زینتی و هم بند عینک اسپرت از جنس مواد مختلفی ساخته شده است و در نتیجه جنس بند عینک در قیمت آن تاثیر زیادی دارد.
 • بند عینک‌ها در مراکز مختلف اینترنتی و بازاری به فروش می‌روند به خاطر همین نوع مرکز فروش نیز در نوسان قیمت‌ها تاثیرات زیادی دارد.

در کل بند عینک‌ها کاربردهای زیادی دارند و از آنها می‌توانید برای جلوگیری از آسیب دیدگی و گم شدن و افتادن از چشم‌ها استفاده کنید و علاوه بر این، این محصولات جنبه تزیینی نیز دارند و در انواع مختلفی در بازار موجود هستند و هر کسی می‌تواند با توجه به سلیقه خودش نوعی از آن را انتخاب کند اگر شما هم به لوازم مد و اکسسوری علاقه من هستید و اگر دوست دارید که به عینک‌ هایتان جلوه زیباتری ببخشید حتماً از بند عینک‌ استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید