روش‌هایی برای جلوگیری از سر خوردن عینک از روی بینی

روش‌هایی برای جلوگیری از سر خوردن عینک از روی بینی

فهرست مطالب

سر خوردن عینک از روی بینی یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که برای افرادی که عینک می‌زنند به وجود می‌آید. در ادامه ما ترفندهایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که با انجام دادن آنها می‌توانید این لغزش عینک را به حداقل برسانید، این ترفندها باعث محکم شدن عینک روی صورت می‌شود، پس تا انتهای این مطلب عثمانی اپتیک با ما همراه باشید تا با این ترفند ها آشنا شوید.

ترفندهایی برای جلوگیری از سر خوردن عینک از روی بینی

سر خوردن عینک از روی بینی یکی از مشکلات رایج در بین افراد عینکی است، ممکن است که بعد از مدتی از استفاده کردن از عینک با این مشکل مواجه شده باشید ولی هیچ جای نگرانی نیست و راهکارهایی برای حل این مشکل وجود دارند.

روش‌هایی برای حل مشکل سر خوردن عینک از روی بینی

فریم پلاستیکی یا همان کائوچو

 • فریم عینک را ۳۰ ثانیه در آب داغ قرار دهید تا نرم شود.
 • سپس دسته و پل عینک را به سمت داخل فشار دهید.
 • در پایان عینک سفت و تنگ خواهد شد و دیگر از روی بینی سر نمی‌خورد.
 • به علاوه شما می‌توانید با استفاده از سشوار کمی آن را حرارت دهید و خیلی زود دسته‌ها را به سمت داخل فرم دهید تا در جای خودش ثابت شود و تنگ‌تر نشود.

فریم کائوچو

فریم فلزی

 • با استفاده از انگشت شست پد های عینک را به سمت داخل و به سمت یکدیگر فشار دهید تا فاصله آنها از هم کم شود.
 • با انجام این کار پد در همان حالت تنظیم می‌شود و دیگر از بینی سر نمی‌خورد.

ترفندهایی برای تنظیم فریم عینک در یک نگاه

 1. برای حرارت دادن عینک از سشوار استفاده کنید.
 2. همیشه باید تغییرات مورد نظرتان را روی دسته‌های عینک اعمال کنید.
 3. به هیچ وجه سعی نکنید که فشار زیادی به فریم وارد کنید.
 4. برای زمان کوتاهی مانند ۱ تا ۲ دقیقه فقط فریم را حرارت دهید نه بیشتر.

پایین قرار گرفتن عینک روی صورت

برای رفع کردن این مشکل باید پد بینی عینک را تنظیم کنید. به وسیله انگشت اشاره و همچنین انگشت شست پد بینی عینک را به سمت داخل فشار دهید تا وقتی که از این مطمئن شوید که عینک روی بینی شما ثابت می‌ماند.

این تنظیمات عینک را باید زمانی انجام دهید که عدسی‌های عینک به چشم و همچنین مژه‌های شما خیلی نزدیک هستند و یا بخش دو دید لنزهای پراگرسیو خیلی پایین است.

 1. فریم را با احتیاط و درست در دست بگیرید.
 2. برای تغییر شکل دادن پد عینک از انگشت شست و اشاره استفاده کنید.
 3. پس از انجام دادن هر تغییر عینک را روی صورتتان تست کنید تا از این مطمئن شوید که بهترین تنظیمات را انجام داده‌اید.

نکات و هشدارها

بعضی اوقات اگر عینکتان را با استفاده از دستمالی که به وسیله الکل آن را نمدار کرده‌اید پاک کنید، از سر خوردن عینک جلوگیری می‌شود زیرا الکل چربی اضافی روی عینک را از بین می‌برد.

نباید صورتتان را به طور مداوم و زیاد شستشو دهید این کار منجر به این می‌شود که صورتتان خشک شود و به خاطر همین بدن مجبور می‌شود که دوباره عرق بسازد حتی از دفعات قبل سریع‌تر و بیشتر.

در این مطلب عثمانی اپتیک با روش‌هایی برای جلوگیری از سر خوردن عینک از روی بینی آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های عثمانی اپتیک همچون مطلب جذابیت مردان با عینک آفتابی دیدن کنید می توانید به قسمت بلاگ مراجعه کنید.

برای اینکه جای عینک روی بینی نماند باید چه کار کنیم؟

یکی از دلایلی که افراد به خاطر آن تمایلی به استفاده از عینک ندارند این است که فریم عینک روی بینی از خودش رد به جا می‌گذارد. شما می‌توانید برای اینکه این موضوع پیش نیاید موارد ذکر شده در پایین را انجام دهید.

 • می‌توانید از عینک ساز درخواست کنید تا اندازه عینکتان را بر اساس پل بینی، عرض و طول شقیقه تا پشت گوش اندازه گیری کند. در این صورت می‌توانید اطمینان داشته باشید که اندازه‌ها درست هستند.
 • برای جلوگیری کردن از سر خوردن عینک از روی صورت می‌توانید پایه پدهایی که بر روی بینی قرار می‌گیرند را بر اساس اندازه پل بینی تنظیم کنید. هر یک از قسمت‌ها را به آرامی خم کنید به صورتی که روی بینی قرار گیرد سپس عینک را دوباره روی چشم قرار دهید تا متوجه شوید که پدها به درستی تنظیم شده‌اند یا نه. پس اگر در مورد آسیب رسیدن به عینکتان نگران هستید بهتر است که از عینک ساز درخواست کنید که این کار را برای شما انجام دهد.
 • به طور مداوم صورت و عینکتان را تمیز کنید تا چربی‌ها و همچنین مواد آرایشی از صورت شما پاک شوند، اگر ماده آرایشی و چربی بر روی پوست باقی بماند پوست شما آلوده می‌شود.
 • تا جای ممکن زمانی که عرق می‌کنید از عینک استفاده نکنید زیرا عرق کردن باعث سر خوردن عینک از روی صورت می‌شود و باعث قرمزی روی بینی در اثر جا گذاشتن پدها خواهد شد.
 • اگر ممکن است از دو عینک با فریم‌های متفاوت از یکدیگر بدون پد و با پد که بر روی پلی بینی قرار می‌گیرند استفاده کنید، با انجام این کار شما می‌توانید فرصت ترمیم پوست را به پوستتان دهید.
 • تا جای ممکن از کرم مرطوب کننده استفاده کنید زیرا پد های عینک روی پوست خشک از خودشان رد بر جای می‌گذارند.

برای اینکه جای عینک روی بینی نماند باید چه کار کنیم؟

روش‌هایی برای نگهداری درست از عینک

برای اینکه لنز عینکتان را پاک کنید استفاده از انواع پارچه‌های میکروفایر بهترین گزینه و انتخاب است. استفاده از این نوع پارچه‌ها باعث به وجود آمدن خراش بر روی لنز نمی‌شود. این نکته را به یاد داشته باشید که هیچگاه نباید برای پاک کردن عینکتان از آستین لباس استفاده کنید زیرا این کار باعث به وجود آمدن خراش‌هایی روی لنز عینک شما می‌شود.

و در نتیجه به مرور زمان نمره چشم شما بالا می‌رود. هیچگاه به هیچ عنوان نباید برای شستشوی عدسی عینکتان از سفید کننده‌ها استفاده کنید ولی در کل برای شستشو دادن عدسی عینک مایع ظرفشویی گزینه خوبی به حساب می‌آید.

سعی کنید که عینک آفتابی را در بالای سرتان قرار ندهید زیرا این کار در طولانی مدت باعث تغییر حالت فریم می‌شود و به مرور زمان فرم اصلی عینک خراب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید