جذابیت با عینک آفتابی

جذابیت با عینک آفتابی

فهرست مطالب

تحقیقات نشان داده چیزهایی که متقارن هستند زیباتر به نظر می رسند. یکی از چیزهایی که باعث می شود چهره افراد، دارای تقارن بیشتری باشد عینک است. عینک آفتابی یک اکسسوری جذاب است که می تواند در برجسته کردن ظاهر و بالا بردن اعتماد به نفس نقش ویژه ای داشته باشد. البته میزان جذابیتی که یک عینک آفتابی در ظاهر ایجاد می کند بسیار وابسته به عینکی است که انتخاب می‌کنید. اگر می خواهید عینکی که انتخاب می کنید مناسب صورتتان بوده و جذابیت شما را دو چندان کند با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین عینکی که با ویژگی های ظاهریتان تناسب دارد را انتخاب کنید.

چرا با عینک جذاب تر به نظر می رسیم؟

 • عینک سبب می شود خوش فکرتر و باهوش تر به نظر برسید.
 • چهره را متقارن تر و زیباتر جلوه می دهد.
 • عینک، ناخودآگاه کمک می کند که فردی به روز باشید.
 • با مرموز نشان دادن شما بر جذابیت شما می افزاید چون اکثر مردم افراد مرموز را جذاب می دانند.
 • سبب بیشتر دیده شدن چشمان شما می شودکه یکی از تأثیر گذارترین اعضای صورت می باشد.
 • احساس اعتماد به نفس بالاتری به شما می دهد .
 • عینک چهره را دوستانه تر و مهربان تر نشان می دهد. با عینک این حس در افراد ایجاد می شود که شما چه در زندگی و چه در زمینه کاری، فردی موفق و مهربان هستید .

کدام عینک آفتابی را انتخاب کنیم تا جذاب تر به نظر برسیم؟

هماهنگی عینک با فرم صورت

 مدل عینک آفتابی باید با تمام اجزای صورت یعنی مدل صورت، ابرو، پیشانی، بینی وگونه‌ها تناسب داشته باشد.

 • اگر صورتی گرد و بدون زاویه دارید از عینک هایی با فریم مربع و مستطیل استفاده کنید و از عینک آفتابی های با فریم دایره ای خودداری کنید چون در اینصورت گردی صورت بیشتر به چشم می خورد.
 • اگر فرم صورت شما بیضی شکل است فریم‎هایی را انتخاب کنید که از پهنای صورت پهن‎تر باشند. فریم‎های با شکل‌ هندسی و چند ضلعی برای این مدل صورت انتخاب مناسبی هستند. در نظر داشته باشید که سایز عینک از اندازه نصف صورت بزرگ‎تر نباشد، چون در این صورت تقارن چهره از بین می رود.
 • برای صورت های مثلثی، از فریم‎های گربه‌ای یا عریض استفاده کنید فریم هایی که در قسمت پایین پهن تر هستند مناسب این فرم صورت می باشند چون با قسمت پهن صورت که در بالا قرار دارد تعادل ایجاد می کنند. فریم های ظریف و باریک و فریم های روشن و سبک های بدون فریم هم انتخاب خوبی برای صورت های مثلثی هستند.
 • اگر صورتتان کشیده و مستطیلی شکل است فریم هایی را انتخاب کنید که طول بیشتری نسبت به عرض آن دارند و تا حد امکان از انتخاب قاب های کوچک و گرد خودداری کنید.
 • افرادی که مدل چهره مربعی شکل دارند، باید فریم‎های بیضی و یا گرد را انتخاب کنند. فریم ‎های زاویه‌دار که چهره را بزرگ و سنگین جلوه می دهند اصلا انتخاب مناسبی برای این افراد نیستند.

تناسب عینک با ویژگی های صورت:

 فریم عینک را با توجه به برجسته ترین ویژگی صورتتان انتخاب کنید ببینید کدام ویژگی در صورتتان احساس خوبی به شما می دهد مثلاً برای فردی که چشمان آبی زیبایی دارد، انتخاب فریم با رنگ آبی می تواند این زیبایی را بسیار بیشتر جلوه دهد . یا مثلاً برای چشمان سبز می توانید فریم های بنفش را انتخاب کنید.

جذابیت با عینک آفتابی

رنگ پوست هم از عواملی است که در جذابیت عینک آفتابی تأثیر بسزایی دارد. اگر پوست شما دارای تن سرد است فریم هایی با رنگ‌های سیاه ، نقره‌ای، صورتی، آبی و بنفش و… انتخاب های مناسبی هستند.

اما اگر رنگ پوستتان  تن‌های گرم دارد، باید فریم‌هایی با رنگ‌های عسلی، طلایی، زیتونی ، سبز ، بژ، و… انتخاب کنید و توجه داشته باشید که فریم‌های سیاه و سفید گزینه مناسبی برای انتخاب نیستند.

عامل تأثیرگذار دیگر در جذابیت عینک آفتابی تناسب عینک و فرم ابرو می باشد. فریم‌های ضخیم با رنگ‌های روشن، با ابروهای ساده و طبیعی تناسب بیشتری دارند. و فریم‌های ساده و نازک ، با ابروهای پر و دارای قوس طبیعی جذاب تر به نظر می رسند.

مواردی از قبیل سبک پوشش، مدل مو و رنگ مو و… نیز در انتخاب عینک جذاب تر تأثیر دارند. سعی کنید عینک هایی را انتخاب کنید که با سبک لباس و رنگ لباس شما هماهنگ باشد با توجه به اینکه تیپ شما کلاسیک است یا اسپرت یا مطابق مد روز، انتخاب عینک باید متناسب با سبک شما باشد. مثلا برای استایل کلاسیک فریم‌های چشم گربه‌ای انتخاب مناسبی است ، اما امکان دارد برای لباس‌های ورزشی نامناسب باشد.

حتی می توانید متناسب با شغلتان عینک را انتخاب کنید مثلاً برای برای یک سبک جدی فریم های بیضی و مستطیل  انتخاب خوبی هستند.

نکات آرایشی هنگام استفاده از عینک آفتابی

 • مرتب نگه داشتن ابروها: چون عینک می تواند توجه بیشتری را به سمت ابروها جلب کند از این رو هنگام استفاده از عینک سعی کنید ابروهای تمیز و مرتبی داشته باشد.
 • زدن کانسیلر روی عیب ها: روی چروک دور چشم، سیاهی ها یا لکه های نزدیک چشمتان از کانسیلر استفاده کنید تا از طریق لنزهای عینک به چشم نیاید.
 • استفاده از ریمل و فر کننده مژه
 • استفاده از خط چشم رنگی و سایه روشن: خط چشمی بزنید که کمی تیره تر از رنگ طبیعی چشمتان باشد.
 • استفاده از رژلب و رژگونه : می توانید هنگام استفاده از قاب های ضخیم رنگ لب قوی را انتخاب کنید و اگر می خواهید ظاهری طبیعی داشته باشید رنگ رژ لب های خنثی را انتخاب کنید.

بنابر این سعی کنید با در نظر گرفتن همه این موارد و انتخاب یک عینک آفتابی متناسب با ویژگی های صورت خودتان به راحتی جذابیت ظاهریتان را چندین برابر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید