جلوگیری از میگرن با عینک آفتابی

جلوگیری از میگرن با عینک آفتابی

فهرست مطالب

در واقع میگرن یکی از شایعترین بیماری ها شناخته می شود که یکی از علائم میگرن، حساسیت بالا نسبت به نور یا فوتو فوبیا است. قرار گرفتن مستقیم چشم ها در مقابل نور قوی و درخشنده می تواند آغازگر حمله میگرنی باشد که تشدید آن در هر فرد متفاوت است. طبق آمار انجمن چشم پزشکی آمریکا حدود 90 درصد مبتلایان به میگرن دارای حساسیت نسبت به فوتوفوبیا و نور هستند. آن دسته از افرادی که دارای میگرن های مزمن هستند، بیشتراز سایر افراد به نور حساسیت نشان می دهند و دچار حملات میگرنی شدیدتری هم خواهند شد.

اما چگونه بدانیم که دچار میگرن مزمن هستیم؟ باید بگوییم اگر در طول 13 الی 15 ماه دچار حملات میگرنی می شوید، شما مبتلا به میگرن مزمن هستید. یکی از بهترین راهکارها برای کنترل فوتوفوبیا و پیشگیری از حملات میگرنی، خرید عینک آفتابی و استفاده مرتب از آن است. چگونه نور باعث میگرن می شود؟ بهترین عینک آفتابی برای جلوگیری از میگرن کدام است؟ در ادامه به معرفی بهترین عینک هایی که می تواند برای پیشگیری از حملات میگرنی استفاده کرد را به شما معرفی می کنیم، با ما همراه باشید…

چگونه نور باعث میگرن می شود؟

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است یکبار برای شما هم پیش آمده باشد این است که چگونه نور با درخشندگی بالا می تواند دلیلی بر سردرد و میگرن باشد؟ باید بگوییم فوتوفوبیا یا همان حساسیت بالا چشم ها نسبت به نور، یک فرایند عصبی است که گیرنده های نوری در داخل چشم و همچنین سلولهای بینائی را در مغز درگیر می کند. نور هر چه چقدر شدیدتر باشد، سردری که شخص باید تحمل کند هم بیشتر است. در این میان معمولا طول موج یا رنگ نور نیز نقش مهمی را ایفا می کند؛ پرتوهای نور با رنگ های آبی و سبز که وجود آن را در لامپهای فلورسنت، صفحات نمایشگر دیجیتال و پرتوهای یو وی نور خورشید میبینید، اغلب بیشتر از سایر رنگهای دیگر دارای طیف مرئی قدرتمندتر و اثرگذارتر و آغاز یک حمله میگرنی را دارند.

پزشکان آمریکایی معتقداند که عینک آفتابی بهترین روش برای جلوگیری از تابش نور خورشید و پیشگیری از میگرن های مزمن است. همچنین بسیار مهم است که بدانید عینک هایی که برای پیشگیری از میگرن استفاده می کنید دارای چه ویژگی هایی باشد! در بسیاری از مواقع ممکن است افراد مختلف با درجه تاریکی، رنگها، شکل های مختلف فریم و یا عدسی مختلفی احساس راحتی کنند، اما مهم است که بدانید عدسی خاصی به رنگ صورتی مایل به ارغوانی معروف به FL-41 برای احساس راحتی و خلاص شدن از شر فوتوفوبیا بسیار مناسب و موثر است.

قطعاً رنگ FL-41 برای عینک آفتابی میتواند برای عدسی های نمره دار نیز استفاده شود. عینک های آفتابی پلاریزه با رنگ زرد یا با رنگهای دیگر گزینه مناسب دیگری برای مواجهه با پرتوهای قوی و روشن نور آفتاب هستند بویژه آنکه این عینکها شدت پرتوهای نور تابیده شده به چشم را می کاهند، بهترین عینک های آفتابی برای استفاده هستند.

جلوگیری از میگرن با عینک آفتابی

محرک های میگرن را متوقف کنید!

قبل از هر چیزی باید تاکیید کنیم که برای کاهش میگرن های مزمن سعی کنید از قرار گرفتن مستقیم در برابر نورهای روشن و درخشنده اجتناب کنید. بوهای تند و صداهای بلند و نور های درخشنده از دلایل اصلی تحریک میگرن در طول روز هستند، بنابراین اگر میخواهید از میگرن پیشگیری کند، بهتر است این موارد مهم را فراموش نکنید.

اگر احساس میکنید به یکی از این 3 موارد تحریک کننده میگرن حساس هستید، بهتر است تا جایی که امکان دارد از قرار گرفتن مستقیم در مقابل نور قوی بپرهیزید و از عینک آفتابی مناسب استفاده کنید. اما بهترین عینک آفتابی برای پیشگیری از عینک آفتابی کدام است؟ در ادامه به معرفی بهترین و با کیفیت ترین عینک های آفتابی که می توانید با استفاده از آن با میگرن خداحافظی کنید را به شما معرفی می کنیم. سعی کنید عینک های آفتابی استاندارد و باکیفیت را از فروشگاه های معتبر مانند عثمانی اپتیک خریداری کنید تا بتوانید از چشم ها در مقابل حملات میگرن مزمن و بسیاری از بیماری های چشمی محافظت کنید.

بهترین عینک آفتابی برای جلوگیری از میگرن کدام است؟

همانطور که در مطالب بالا گفتیم، یک عینک حساس به نور فتوفوبیا که می تواند علائم میگرن های مزمن را کاهش دهد باید دارای لنز رنگی و پلاریزه باشد. لنزهایی با رنگ زرد جزو بهترین رنگ لنز عینک آفتابی است که برای جلوگیری از نور فلورسنت یا نور مضر خورشید بسیار مناسب شناخته می شود. لنزهای پلاریزه نیز معمولا از چشم‌ها در برابر بسیاری از بیماری‌های چشمی و ناتوانی‌ها محافظت می‌کنند. برای پیشگیری از علائم سردرد یا خستگی بینایی تا حدالامکان توصیه می شود از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نورهای آبی با طول موج‌های خاص مانند صفحه نمایشگر گوشی یا لپ تاب ویا طیف UVA و UVB نور خورشید اجتناب کنید. در اینجا ما چند نمونه از بهترین عینک هایی که می توانید برای پیشگیری از میگرن و علایم آن می توانید استفاده کنید را به شما معرفی می کنیم.

عینک آفتابی پلیس مدل POLICE spl725

اگر به دنبال بهترین عینک آفتابی برای چشم‌های حساس به نور و پیشگیری زا میگرن های مزمن هستید، عینک آفتابی پلیس مدل POLICE spl725 می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. برند پلیس یکی از شناخته ترین و پرطرفدارترین مارک عینک آفتابی است که این نمونه عینک برند پلیس طرفداران بسیار زیادی دارد. لنز زرد رنگ آن می تواند بسیاری از علایم میگرن را کاهش دهد و با استفاده از آن دیگر دچار میگرن نخواهید شد. یکی دیگر از مزایایی که این عینک دارد، پلاریزه بودن آن است. عینک های پلاریزه تا حد امکان از تابش نور خورشید و نور آبی به چشم ها پیشگیری می کنند و با قدرت محافظتی بالایی که دارند، از هرگونه بیماری چشمی و خستگی چشم ها جلوگیری خواهد شد.شما می توانید برای اطلاع از قیمت عینک پلیس مردانه به این صفحه مراجعه کنید.

ویژگی های عینک آفتابی مردانه پلیس :

  • جنسیت: مردانه
  • برند: پلیس
  • جنس فریم: ترکیب فلز و کائوچو
  • جنس عدسی: پلی کربنات

عینک آفتابی هوگوباس مدل hg1060

یکی دیگر بهترین و پرطرفدارترین عینک های آفتابی برای پشگیری از میگرن، عینک آفتابی هوگوباس مدل hg1060 است. این مدل عینک مناسب بانوان و آقایان بوده و به همین دلیل برای زوجین که از وسایل ست استفاده می کنند، می تواند بهترین گزینه برای استفاده باشد. رنگ زرد لنز این مدل عینک از علایم میگرن پیشگیری می کند و به دلیل پلاریزه بودن آن می تواند بهترین انتخاب برای محافظت از چشم در برابر نورهای آبی و سبز آسیب رسان باشد.

ویژگی های عینک آفتابی هوگوباس:

  • جنس فریم : فلز رنگ ثابت
  • نوع عدسی : UV400 و پلاریزه
  • جنس عدسی : پلی کربنات

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها