عینک برای صورت گرد کدام است؟

عینک برای صورت گرد

فهرست مطالب

همه ما زمانیکه در ویترین های مغازه و یا در فروشگاه ها عینک های شیک و خاص را می بینیم، بدون توجه به اینکه بدانید عینک مناسب با فرم صورت شما است یا خیر، آن را خریداری میکنید. در برخی از مواقع ممکن است عینک مناسب با صورت شما باشد، اما همیشه اینطور نخواهد بود؛ همه ما می دانیم عینک به خودی خود یک اکسسوری جذاب بوده و از زیبایی خاصی برخوردار است. در برخی از موارد عینک با وجود طراحی منحصر به فرد و جذابی که دارد، ممکن است با فرم صورت شما مناسب نباشد و در این حالت زیبایی چهره شما را کاهش می دهد.

در واقع باید بگوییم بسیاری از فریم و قالب عینک ها مناسب فرم صورت شما نباشد و این در مورد صورت گرد بیشتر از سایر فرم صورت ها دیده می شود. عینک یکی از اصلی ترین و محبوب ترین اکسسوری های روز دنیا شناخته می شود، اما با این وجود انتخاب اشتباه این اکسسوری می تواند کل استایل شما را بهم بریزد. در ادامه مطالب بیشتر در مورد عینک برای صورت گرد صحبت خواهیم کرد.

نحوه تشخیص فرم چهره گرد برای انتخاب بهترین فریم عینک

در ابتدا برای متوجه شدن نوع فرم صورت، بهترین حالت این است که قبل از هر کاری موهایتان را کاملا جمع کنید و سپس در مقابل آسینه بایستید. به آینه نگاه کنید و تمامی خطوط صورت خود را زیر نظر بگیرید. فریم مناسب باید مناسب با فرم صورت باشد و صورت شما را کاملا متفاوت و زیبا نشان دهد.

خوشبختانه امروزه عینک های آفتابی با انواع فرم صورت مانند مربعی، گرد، مثلثی، بیضی و… تولید و به بازار عرضه می شود. اگر بخواهیم یک نظریه کلی در مورد عینک بدهیم باید بگوییم انتخاب عینک مناسب با نوع فرم صورت گرد باید دارای قواعد زیادی باشد که برای انتخاب صحیح لازم است تمامی قواعد مهم را بدانید.

یکی از مهمترین ویژگی که باید در انتخاب عینک مناسب به آن دقت کنید، ابعاد مناسب است. فریم عینک باید دارای ابعاد استاندار باشد تا بتواند قسمتی از بالا و پایین صورت را بخوبی پوشش دهد.

اگر صورت کشیده دارید باید عمق فریم کمی بیشتر باشد. فریم هایی با رنگ تیره معمولا کشیدگی صورت را کم می کند و صورت را گرد نشان می دهد. برای تشخیص فرم صورت گرد باید به خطوط فرضی صورت توجه کنید.

صورت گرد به گونه ای است که تمامی اجزای صورت با هم مساوی اند. اگر اجازه ی صورت مانند چانه و فرم صورت بصورت یکسان و حالتی دایره دارد، قطعا صورت شما گرد است. افراد با فرم صورت گرد معمولا دارای چانه های گرد، پیشانی های بلند و گونه های برجسته و گرد هستند . به طور کلی افرادی که فرم صورت دایره‌ای و گرد دارند، بهتر است برای ایجاد تناسب و تعادل از عینک هایی که فرم صورت را بیش از حد گرد نشان می دهند، دوری کنید.

عینک برای صورت گرد

خوب نشستن فریم بر روی صورت می تواند به زیبایی چهره شما کمک کند. توصیه می کنیم از عینک گرد و بیضی برای صورت گرد استفاده نکنید. بهترین فرم عینک برای صورت گرد می توان عینک‌هایی با فریم‌های ظریف، عینک‌هایی با فریم مستطیلی، عینک‌های چشم گربه‌ای، عینک‌هایی با فریم‌های چند ضلعی و حتی فریم‌های تا به تا و … استفاده کنید. پهنای این نوع عینک ها نسبت به ارتفاعشان بیشتر است و این ویژگی می تواند جذابیت صورت شما را دوچندان کند.

مهمترین نکات برای انتخاب فریم مناسب چهره

یکی از مهمترین ویژگی هایی که باید به آن در هنگام خرید عینک به آن توجه کنید، طرح و فریم عینک است. در ابتدا سعی کنید نوع فرم صورت خود را بشناسید، سپس عینک مناسب فرم صورت خود را انتخاب نمایید. شناسایی نوع صورت می تواند در انتخاب عینک بسیار به شما کمک کند. برای افراد با صورت گرد بهتر است به انتخاب عینک مناسب با فرم صورت خود بیشتر توجه کنند. بهتر است از مدل های گربه ای، مستطیلی و سایر عینک هایی که صورت شما را گرد نشان نمی دهند را انتخاب کنید.

عینک می تواند نقش زیادی در شیک بوده استایل و جذابیت چهره شما را ایفا کند، بنابراین بهتر است در انتخاب یک عینک مناسب زیاد دقت کنید. توصیه می شد این نکته مهم را فراموش نکنید که اگر دچار پیری چشم هستید، باید فریمی را انتخاب کنید که کمی بزرگتر باشد. عینک مناسب با پیر چشمی باید به گونه ای باشد که چشم ها را بخوبی پوشش دهد. یکی دیگر از نکات مهمی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که عینک باید متضاد با شکل و فرم چهره شما باشد تا بتواند روی صورت شما زیبا و خاص بنظر برسد. در یک مثال ساده باید بگوییم اگر صورت مربع باشد باید از عینک هایی با فریم گرد استفاده شود.

نکته قابل توجه در انتخاب فریم عینک مناسب در صورت های گرد

عینک جزو آن دسته از اکسسوری هایی است که می تواند علاوه بر زیبایی که به استایل می دهد، می تواند از چشم ها در برابر اشعه های نور آفتاب محافظت کند. نور آفتاب می تواند یکی از اصلی ترین دلایل در آب مروارید در سنین بالا باشد؛ سعی کنید از عینک های با مارک معتبر استفاده کنید. یکی از پرطرفدارترین مارک عینک آفتابی، برند ریبن است که امروزه به عنوان یکی از پرطرفدارترین مارک عینک آفتابی شناخته می شود که در هر جای ایران نمی توانید اصل آن را بیابید. اگر خواهان خرید عینک آفتابی هستید، می توانید عینک های برند ریبن باکیفیت را در فروشگاه اینترنتی عثمانی اپتیک تهیه کنید.

تا اینجا یک نتیجه گیری کلی در رابطه با انتخاب عینک مناسب با فرم صورت داشتیم. بهتر است در انتخاب عینک مناسب فرم صورت خود دقت کافی داشته باشید و از رنگ های تیره و گربه ای، مربعی، مستطیلی و انواع عینک های پیشنهادی برای فرم صورت گرد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

عثمانی اپتیک

مرجع آنلاین و مستقیم انواع عینک آفتابی

آدرس شعبه تهران

تجریش - میدان قدس - کوچه محوی - پلاک دو - واحد ۲۱ - طبقه ۵

ساعت فعالیت

هر روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۰