چرا نباید عینک آفتابی را روی سر خود بگذاریم؟

چرا نباید عینک آفتابی را روی سر خود بگذاریم؟

فهرست مطالب

باید تا جای ممکن از زدن عینک آفتابی روی سر بپرهیزید. ممکن است خیلی از افراد عینک آفتابی را به جای اینکه به چشم‌هایشان بزنند روی سرشان بگذارند. این مورد به خصوص در خانم‌ها بسیار مشاهده می‌شود. در ادامه مطلب توضیح می‌دهیم که چرا نباید عینک آفتابی را روی سر بگذاریم تا انتها همراه با ما باشید.

چرا نباید عینک آفتابی را روی سر بگذاریم؟

عینک آفتابی لوازم جانبی مو نیست

هدف از تولید عینک آفتابی محافظت از چشم‌ها در برابر اشعه‌های مضر خورشیدی است. و در صورت لزوم صددرصد محافظ در برابر اشعه uv است. گذشته از این پلک‌ها حساس‌ترین ناحیه چشم‌ها هستند و عینک آفتابی می‌تواند از آنها محافظت کند. بعضی اوقات افراد هنگام دویدن و یا راه رفتن روی سر خود سایه می‌زنند ولی به هر دلیلی عینک آفتابی باید روی چشم‌ها زده شود یا یک کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که می توانید آنها را تا کنید و در جای مخصوص خودشان بگذارید. گزینه سومی وجود ندارد فقط این را تصور کنید که به جای محافظت کردن از چشم‌ها و پلک‌ها در برابر اشعه‌های خطرناک فرابنفش به وسیله عینک آفتابی آن را برای هدفی دیگر استفاده کنید.

شکل تحریف می‌شود

اگر با گذشت زمان همچنان به زدن عینک آفتابی در بالای سرتان ادامه دهید شقیقه‌های سایه شما شل خواهند شد و معمولاً ممکن است بلرزند. گذشته از این مورد حتی امکان دارد که شکل به سرعت تغییر کند و ممکن است که لنز خراشیده شود و یا گرد و غبار روی دید شما تاثیرگذار باشد و همچنین توانایی عینک آفتابی برای کاهش دادن تابش خیره کننده و مسدود کردن اشعه ماورا بنفش کاهش یابد.

هرچند که اگر یک جفت عینک گران قیمت را از بهترین برند عینک آفتابی تهیه کنید با پوشش ضد خش این مشکلات را تا حد زیادی می‌تواند حل کند. اگر که قصد خرید عینک از برند های مشهور دنیا را دارید می توانید آن را از عثمانی اپتیک تهیه کنید.

اما همچنان استفاده از عینک آفتابی و ایمنی برای شما ضروری است و در نهایت گذشته از اینکه عینک آفتابی گران باشد و یا ارزان شکل آن مخدوش می‌شود. اطمینان داشته باشید که همیشه بهتر است که عینک را به جای سرتان در ظرف مخصوص خودش قرار دهید. این کار را زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید و یا مشغول به کاری هستید باید حتماً انجام دهید.

چرا نباید عینک آفتابی را روی سر خود بگذاریم؟

ممکن است که لغزش ایجاد شود

در اینجا یک سوال پیش می‌آید که آیا فریم عینک آفتابی تان موهای شما را نگه می‌دارد و یا موهای شما فریم را نگه می‌دارد؟

اگر گیره مو پیدا نمی‌کنید به عینک‌هایتان به عنوان یک گیره نگاه نکنید به خاطر اینکه عینک‌ها برای این کار ساخته نشده‌اند و به مرور زمان ممکن است که عینک‌ها تغییر شکل یابند. بعضی اوقات افراد فکر می‌کنند که اگر عینک را در بالای سرشان قرار دهند با کلاس و یا جذاب می‌شوند، ولی باید بگوییم  زمانی که عینک آفتابی روی چشم‌هایتان است شما جذاب‌تر می‌شوید تا زمانی که عینک آفتابی روی سرتان قرار دارد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در موقعیتی قرار بگیرید که به عینک آفتابی نیاز نداشته باشید در اولین قدم شما عینک آفتابی را روی سرتان می‌گذارید به شکلی که روی موهایتان قرار بگیرد، ولی باید بدانید که این کار اشتباه ترین کار ممکن است. شاید در چنین مواقعی آسان‌ترین کار و اولین راهی که به ذهنتان می‌رسد گذاشتن عینک آفتابی روی سر است ولی با این حال نیز اگر می‌خواهید عینک را روی سر خود بگذارید، باید از چندین مشکل احتمالی که ممکن است به وجود آیند آگاه باشید.

خراب شدن فریم عینک آفتابی

ممکن است که مواد شیمیایی که در موها موجود هستند باعث آسیب رسیدن به عینک آفتابی شوند، برای مثال اگر از ژل و یا اسپری مو استفاده می‌کنید باید بدانید که قسمت‌های پلاستیکی عینک آفتابی اگر با آن برخورد داشته باشد دچار تغییراتی از جمله خراشیدگی و ساییدگی می‌شود.

چرا نباید عینک آفتابی را روی سر خود بگذاریم؟

خم شدن دسته عینک آفتابی

اندازه سر شما منجر به کشیده شدن و یا خم شدن دسته عینک آفتابی می شود و به مرور زمان دسته عینک آفتابی تغییر شکل پیدا می کند. بسته به اندازه جمجمه سر شما ممکن است که گذاشتن عینک آفتابی در بالای سر منجر به خرابی در آن شود. همچنین زمانی که حواستان نیست و به پایین نگاه می کنید ممکن است که از سرتان لیز بخورد و با زمین برخورد کند و بشکند.

ممکن است که موهای شما در فریم عینک گیر کند

گیر کردن موها در فریم عینک آفتابی‌ها مانند عینک آفتابی خلبانی و عینک‌هایی که دارای پد بینی مثل عینک ریبن هستند خیلی اتفاق می‌افتد. گذشته از اینکه گیر کردن موها در فریم عینک آفتابی دردناک است همچنین گیر کردن موها به آن و کشش مورد نیاز برای آزاد کردن موها باعث می شود فریم نیز خم شود.

جای مناسب برای عینک آفتابی

اکنون شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که عینک آفتابی را باید در کجا قرار دهیم؟ جواب این سوال بسیار راحت است و می‌توان گفت که شما به راحتی می‌توانید فقط با تهیه یک کیف عینک، کاور عینک، جلد عینک، بند عینک و یا همچنین می‌توانید با آویزان کردن عینک آفتابی به لباستان مشکلتان را حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید