اسپری پاک کننده عینک چیست؟

اسپری پاک کننده عینک چیست؟

فهرست مطالب

اگر شما هم یک فرد عینکی هستید حتماً می‌دانید که مراقبت از شفافیت لنزهای عینک بسیار مهم و حیاتی است. برای انجام این کار باید یک اسپری عینک خوب تهیه کنید، در اینجا شاید سوالی برای شما پیش بیاید که یک اسپری عینک خوب چیست و چگونه باید بهترین آن را برای عینک انتخاب کنیم؟ در ادامه این مطلب عثمانی اپتیک با ما همراه باشید که می‌خواهیم جواب این سوالاتتان را بدهیم و به شما کمک می‌کنیم تا بهترین اسپری عینک را برای عینک‌تان بیابید.

اسپری عینک چیست؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم در این مطلب می‌خواهیم به پرسش، اسپری عینک چیست و چگونه بهترین آن را انتخاب کنیم؟ پاسخ می دهیم. یکی از مهم‌ترین وسایل و سرمایه‌های یک فرد عینکی، که در طول روز از آن استفاده می‌کند عینک او است، و این موضوع خیلی مهم است که فرد عینکی از عینک خودش به خوبی نگهداری کند. اگر به تمیزی و پاکیزگی عینکتان خیلی اهمیت می‌دهید باید برای مراقبت کردن از عینکتان، آن را به دست اسپری‌های پاک کننده بسپارید.

در حقیقت یک اسپری عینک خوب باید ویژگی‌هایی که در ادامه آنها را بیان می‌کنیم را داشته باشد: اسپری عینک دارای مواد شیمیایی با نسبت‌های گوناگون است. ترکیبات موجود در آن باید به طوری باشد که به لنزهای عینک تان هیچ آسیبی وارد نکند‌. باید اسپری عینک تان در یک بطری قرار داشته باشد تا به راحتی بتوانید آن را حمل کنید و هر زمان که بخواهید و آن را لازم داشته باشید بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. برای اینکه از داشتن بینایی بهتر و نبود هیچ نوع خاک و یا لکه‌ای روی لنزتان مطمئن شوید باید اسپری که تهیه کرده‌اید یک اسپری خوب و مناسب باشد.

اسپری پاک کننده عینک چیست؟

 

نکات مهمی که باید در خرید اسپری عینک به آن توجه کنید

در قدم اول باید به این توجه کنید که اگر لنزهای شما پوشش ضد نور دارند باید برچسب روی اسپری عینکتان را به دقت بررسی کنید تا از این مطمئن شوید که پاک کننده و یا اسپری عینک شما بی‌خطر است. بعضی اوقات بعضی از مواد تشکیل دهنده‌های اسپری می‌تواند لنز عینک شما را بپوشاند و در طولانی مدت می‌تواند باعث آسیب رساندن به لنز عینکتان شود.

 به یاد داشته باشید که برای اینکه لنز عینکتان سالم و تمیز باشد و هیچ خط و خشی روی آن نباشد تنها استفاده از یک اسپری عینک کافی نیست و همچنین شما به یک پارچه نرم میکروفیبر نیز نیاز دارید تا در حال پاکسازی به لنزهایتان هیچ آسیبی وارد نشود. همانطور که ذکر کردیم محافظت از لنزها و عینکتان یک موضوع بسیار مهم است بنابراین اگر فردی هستید که زیاد به سفر می‌روید می‌توانید یک کیت از اسپری عینک و همچنین بقیه وسایل مراقبتی از عینکتان را درست کنید، برای اینکه بتوانید در مواقعی که آن را لازم داشته‌اید آن را به راحتی در کیفتان قرار دهید و حمل کنید.

شیوه استفاده از اسپری عینک

این نکته را باید در نظر داشته باشید که تا جای امکان سعی کنید هرگز با استفاده از لباستان اقدام به تمیز کردن عینکتان نکنید، به خاطر اینکه لباس شما الیافی دارد که امکان دارد باعث شوند روی عینک شما خط و خش وارد شود و از طرفی دیگر همچنین امکان دارد که عینک به طور کامل تمیز نباشد. دقت کنید که دستمال‌های میکروفیبر که اکثراً همراه با عینک ارائه می‌شوند مخصوص برای این کار درست شده‌اند، هرچند که باید به این مورد توجه کنید که دستمال تنها باید تمیز باشد و قبل از استفاده از آن باید روی عینکتان اسپری تمیز کننده زده باشید.

در ابتدا باید یک محلول اسپری مخصوص برای تمیز کردن عینک تهیه کنید، این محلول گذشته از اینکه می‌تواند عینک را پاک کند همچنین می‌تواند از کثیف شدن عینک نیز جلوگیری کند. برای استفاده از آن باید اسپری را روی هر دو لنز و همچنین هر دو طرف آن اسپری کنید و بعد می‌توانید عینکتان را پاک کنید. در آخر بعد از اینکه اسپری را به لنز عینک‌تان زدید می‌توانید با استفاده از دستمال مخصوص با وارد کردن کمی فشار هر دو لنز عینکتان را از هرگونه آلودگی و لکه‌ای پاک کنید.

حال که با شیوه استفاده از اسپری تمیز کننده عینک آشنا شدید اگر می خواهید در مورد نحوه نگهداری از عینک آفتابی بدانید می توانید روی این کلمه کلیک کنید.

 

چگونه بدون استفاده از اسپری عینک می‌توانیم عینکمان را تمیز کنیم؟

گاهی اوقات امکان دارد‌ که اسپری عینک همراهتان نباشد، و شما نیاز به پاک کردن و تمیز کردن لنز عینک‌هایتان را داشته باشید. برای اینکه بدون به وجود آوردن هیچ خط و خشی عینکتان را تمیز کنید به نکات زیر توجه کنید.

اسپری پاک کننده عینک چیست؟

دستانتان را به طور کامل بشویید و خشک کنید

قبل از اینکه عینکتان را تمیز کنید از این مطمئن شوید که دستانتان کاملاً تمیز است، شما می‌توانید برای تمیز کردن دستتان به شیوه اصولی از صابون بدون لوسیون و یا شامپو بچه رقیق شده و همچنین یک حوله تمیز استفاده کنید.

لنز عینکتان را با آب شیر و دمای ولرم بشویید

با انجام این کار شما می‌توانید تمامی گرد و غبار ها و باقیمانده‌های آلودگی بر روی لنزتان را پاک کنید، البته به یاد داشته باشید که باید از آب گر که می‌تواند به پوشش لنز عینکتان آسیب وارد کند دوری کنید.

مقداری شامپو بچه رقیق شده به لنز ها بمالید

مقداری از شامپو بچه رقیق شده را به نوک انگشت هایتان بزنید و به وسیله دست آن را به عینک تان منتقل کنید.

هر دو طرف لنز را به آرامی و برای چند ثانیه‌ای با مایع بشویید

باید مطمئن شوید که همه قسمت‌های عینک به خوبی تمیز می‌شوند.

هر دو طرف لنزها و قاب را کاملاً بشویید

به یاد داشته باشید که اگر به درستی همه آثار صابون را از روی عینکتان و آب پاک نکنید منجر به وجود آمدن لکه در لنزها هنگام خشک شدن آن می‌شود.

لنزها و فریم عینک را به آرامی و با حوله تمیز و بدون پرز خشک کنید

بهتر است که حوله و یا دستمالتان با نرم کننده شسته شده باشد، و این نکته را نیز در نظر بگیرید که حوله نباید چربی یا پرز و آلودگی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید