استرابیسم چیست؟ + عینک مناسب برای انحراف چشم

استرابیسم چیست؟ + عینک مناسب برای انحراف چشم 

فهرست مطالب

در واقع زمانی می توان گفت که فرد دچار انحراف چشم یا لوچی شده است که چشم ها در یک راستا نباشند و فرد نتواند به یک شی به صورت همزمان نگاه کند. لوچی یا استرابیسم  عبارت است از برابر نبودن محور بینایی دو چشم طوریکه وقتی فرد به یک جهت نگاه میکند، چشم دیگر به سمت دیگری نگاه می کند؛ اما عینک مناسب برای انحراف چشم کدام است؟ عینک مناسب لوچی یا همان انحراف چشم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ لوچی یکی از مشکلات بسیار شایع در چشم پزشکی است و این مشکل چشمی در گروه سنی کودکان و بزرگسالان دیده میشود.

علت اصلی اختلال استرابيسم چيست؟

استرابیسم یکی از مشکلات شایع چشمی است که در این مورد چشم در یک جهت قرار نمی گیرد طوری که یک طرف چشم در یک جهت و چشم دیگر در جهتی نامتعادل قرار می گیرد. در واقع دلیل علمی استرابیسم وجود ندارد، اما بر اساس تحقیقات انجام شده نتایج نشان میدهد که استرابیسم ناشی از عدم توانایی صحیح و ناهماهنگی حرکات دو چشم است. طبق تحقیقاتی که اخیرا انجام شده، نتایج نشان می دهد که استرابیسم در بدو تولد و در نیمی از کودکان جهان رخ می دهد. یکی از دلایل ایجاد استارابیسم در کودکان می توان به رتینوپاتی، رتینوبلاستوم، تنبلی چشم، آب مروارید و… اشاره کرد.

باید بدانید لوچ شدن به صورت طبیعی ممکن است در نوزادان به ندرت دیده شود. کودکان باید بتوانند از ۳ تا ۴ ماهگی تمرکز کافی روی اشیاء را داشته باشد و هیچگونه انحرافی در دید وجود نداشته باشد. به طور کلی در 50 درصد موارد استرابیسم در نوزادان با تنبلی چشم خود را نشان می دهد و این مشکل در زیر ۶ سالگی شروع خواهد شد. همچنین بیماری استرابیسم در بزرگسالان نیز به ندرت دیده می شود  و با این حال فرد برای اصلاح تمرکز خود تصمیم میگیرد که سر و صورت خود را کج کند.

استرابیسم چیست؟ + عینک مناسب برای انحراف چشم 

این دسته از افراد همانند سایر افراد دیگر قادر به نگاه مستقیم مثل سایر افراد دیگر نیستند و به همین دلیل نمی توانند از هر نوع عینک استفاده کنند. اما اینجا یک سوال پیش می آید که هنگام خرید عینک بهترین گزینه برای انحراف چشم چیست؟ در ادامه چند نمونه عینک را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن می توانید دید بهتری در محیط باز داشته باشید.

اما استرابیسم چگونه تشخیص داده می شود؟

همانطور که در مطالب بالا گفتیم،استرابیسم یکی از بیماری های شایع در بزرگسالی و نوزادان است. تشخیص به موقع و درمان سریع استرابیسم می تواند از کاهش بینایی جلوگیری کند و برای تشخیص آن بهتر است معاینات چشم پزشکی بصورت منظم انجام شود. معمولا معاینات چشم پزشکی در سنین ۳ سالگی بیشتر توسط پزشکان توصیه می شود و بنابراین بهتر است اگر کودکانتان علایمی مشابه با استرابیسم دارند،لازم است تا سریعا تحت معاینه کامل چشم توسط متخصص چشم پزشکی قرار بگیرند.

عینک های مناسب برای انحراف چشم

انحراف چشم می تواند یکی از بدترین حالت هایی باشد که برای فرد اتفاق بیفتد. در این موارد فرد بینایی دقیقی از محیط اطراف ندارد و زمانیکه در فضای باز قرار می گیرد، به خوبی نمی تواند دید کافی از محیط اطراف خود داشته باشد. این افراد بهتر است از عینک هایی استفاده کنند که بتواند نور را به خوبی منعکس کند.

یکی از بهترین عینک های آفتابی که می توانید برای انحراف چشم استفاده کنید، عینک های آنتی رفلکس هستند. برای خرید عینک آفتابی باکیفیت می توانید انواع این عینک ها را در فروشگاه اینترنتی عثمانی اپتیک بیابید. همچنین عینک های پلاریزه می توانند برای حذف نور آفتاب و دید بهتر از محیط بسیار عالی باشند و افراد با مشکل استرابیسم می توانند از این عینک ها برای کاهش اختلال دید استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها