پد عینک را چگونه تمیز کنیم ؟

پد عینک را چگونه تمیز کنیم ؟

فهرست مطالب

برای قرارگیری راحت عینک‌های طبی روی بینی و جلوگیری از زخم شدن پوست صورت در تهیه آن ها از پدهای کوچک و نرمی استفاده می‌شود. این پد ها منجر به این می‌شود که هنگامی که از عینک طبی استفاده می‌کنید احساس ناراحتی و یا هیچ مزاحمتی نکنید. مشکل اینجایی به وجود می‌آید که با گذشت زمان این پدها خودشان آلوده به آلودگی‌ها می‌شوند و ممکن است انواع کثیفی‌ها را به خودشان جذب کنند. اگر برای مدتی طولانی از یک عینک استفاده کنید مطمئنا متوجه می‌شوید که رنگ پد عینک طبی تغییر می‌کند و احتمالاً ظاهری خیلی نامناسب و کدر به خودش می گیرد.

برای همین است که باید حتماً آن را تمیز کنید. راه و شیوه‌های گوناگونی برای تمیز کردن پد عینک شما وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا به ساده‌ترین نحو ممکن پد عینکتان را پاکسازی کنید و تمامی آلودگی‌هایی که روی آن است را تمیز کنید. در ادامه این مطلب عثمانی اپتیک به چند روش و مورد برای تمیز کردن پد عینک اشاره می‌کنیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از مسواک

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین شیوه‌ها برای تمیز کردن پد عینک طبی استفاده از مسواک است و اکثر مواقع نیز این روش جواب می‌دهد و نتیجه خوبی را برای شما خواهد داشت. برای انجام آن کافی است تا یک مسواک را بردارید و آن را به خوبی بشویید زیرا اگر مسواک کثیف و آلوده باشد می‌تواند پد و عینک را نیز کثیف‌تر کند پس باید آن را حتماً به خوبی بشویید.

بعد باید مسواک را به آرامی روی پد عینک بکشید سعی کنید تا تمام اجزا و درز های آن را به خوبی تمیز کنید، مسواک باعث می‌شود که تمامی گرد و غبار و آلودگی‌ها و جرم‌هایی که روی پد عینک است خارج شوند و به خوبی تمیز شوند، به این نکته دقت کنید که اصلاً نباید اجازه دهید که مسواک به عدسی عینک برخورد کند زیرا باعث می‌شود روی عدسی خط و خش‌های به وجود آید.

شما می‌توانید برای پاکسازی بهتر آن، پیچ و مهره‌هایش را باز کنید و بعد با مسواک جای پد را تمیز کنید و سپس خود پد را تمیز کنید این کار شاید کمی سخت باشد ولی نتیجه بهتری را خواهد داشت.

پد عینک را چگونه تمیز کنیم ؟

استفاده از پد الکلی

یک راه دیگر برای تمیز کردن پد عینک که معمولاً نتیجه خوبی دارد استفاده از یک پد الکلی است. البته شما می‌توانید یک دستمال و یا همچنین یک پنبه آغشته به الکل را استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که به کار بردن پنبه می‌تواند منجر به گیر کردن الیاف آن درون درز های عینک شود پس دستمال و یا پد الکلی گزینه مناسب‌تری است.

سعی کنید که به آرامی و به طور آهسته دستمال الکلی را روی نقطه مد نظرتان بمالید و آلودگی‌هایش را پاک کنید. الکل می‌تواند به ضدعفونی کردن پد کمک کند و این یک امری بسیار مفید است. اگر پد شما ظریف است و تمیز کردن آن برای شما دشوار است می‌توانید اول آن را باز کنید و سپس به وسیله دستمال تمامی قطعات آن را پاکسازی کنید.

همچین شما می‌توانید برای اینکه نتیجه بهتری را کسب کنید از یک گوش پاک کن کمک بگیرید و آن را به الکل آغشته کنید سپس باید قسمت‌های مد نظر را به کمک آن از هرگونه آلودگی تمیز کنید. با انجام این روش شما شاهد این خواهید بود که رنگ پد شما تغییر پیدا خواهد کرد و شفافیت آن بیشتر می‌شود که این به معنی تمیزی و پاکیزگی پد شما است.

تمیز کردن پد عینک طبی با مایع صابون

یک روش آسان‌تر و مطمئن‌تر برای تمیز کردن پد عینک شما استفاده از مایع صابون است. برای انجام آن باید مقداری از مایع دستشویی و یا ظرفشویی را در یک ظرف آب بریزید و آن ها را کاملا با یکدیگر مخلوط کنید تا زمانی که این ترکیب کف کند. بعد از آن عینک را درون آن ظرف بگذارید و مدتی صبر کنید تا به خوبی آلودگی‌ها و کثیف‌های روی آن از بین برود، بعد از آن باید عینک را از ظرف بیرون بیاورید و به خوبی با آب بشویید. دقت کنید که باید این کار را به آرامی انجام دهید تا عینکتان هیچ آسیبی نبیند.

بعد از شستن عینکتان باید آن را با دستمال مخصوص خودش خشک کنید و یا می‌توانید مدتی صبر کنید تا خود به خود خشک شود. در این بین ما به شما اصلاً استفاده از دستمال کاغذی و پارچه‌های دیگری را توصیه نمی‌کنیم زیرا ممکن است باعث این شود که خط و خش‌ها و لکه‌های روی عینک بیشتر شوند. در کل با انجام این روش نیز به خوبی می‌توانید مشاهده کنید که پد عینکتان درست مثل روز اول تمیز می‌شود و شفافیت و تمیزی خودش را به دست می‌آورد.

راهکار برای تمیز کردن پدهایی که به فریم عینک چسبیده‌اند

اگر پد عینک آفتابی یا پد شما به فریم آن چسبیده باشد ممکن است که باز کردن و یا شستشو دادن آن به روش‌های مختلف کمی دشوار و سخت باشد. در نتیجه در چنین موقعی باید از روش‌های دیگری برای تمیز کردن آن استفاده کنید. اگر پد عینکتان به فریم چسبیده است شما می‌توانید با کمک گرفتن از یک دستمالی که آغشته به الکل است آن را به خوبی پاکسازی کنید.

همچنین شما می‌توانید از یک مسواک نرم و مناسب برای تمیز کردن آن استفاده کنید. باید مسواک نرم و تمیزی را بردارید و به وسیله آن به خوبی جرم و آلودگی‌های روی آن را بزدایید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که پد عینکتان به خوبی و به کاملی تمیز شده باشد.

بعضی اوقات نیز شما می‌توانید به وسیله یک گوش پاک کن آلودگی‌هایی را که روی پد عینک موجود هستند را پاک کنید. شما می توانید برای اینکه نتیجه بهتری را کسب کنید سر گوش پاک کن را به یک ماده پاک کننده مانند الکل آغشته کنید، البته شما می‌توانید پد را با کمک مایع صابون نیز بشویید.

پد عینک را چگونه تمیز کنیم ؟

پد هر عینک آن قسمتی است که روی بینی شما قرار می‌گیرد و از زخم شدن پوست صورتتان جلوگیری می‌کند. ولی به مرور زمان ممکن است که پد نیز آلوده شود و آلودگی‌ها و جرم و چربی را به خودش جذب کند که این امر باعث آسیب رسیدن به پوست صورت شما می‌شود. در چنین موقعی باید شما به فکر تمیز کردن آن باشید، و شما می‌توانید با انجام چند روشی که در بالا ذکر کردیم به خوبی پد عینکتان را از هرگونه جرم‌های آلودگی پاکسازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید