کدام عینک آفتابی مناسب رانندگی است؟

فهرست مطالب

عینک‌های آفتابی رانندگی به شما کمک می‌کنند در عین راحتی و شیک بودن رانندگی کنید. عینک های آفتابی ضد تابش نور با سایه های تیره تر برای رانندگی مناسب هستند. انتخاب تناسبی که با دید محیطی شما تداخل نداشته باشد نیز مهم است مثلا کسی که در استان خوزستان زندگی یا کار می‌کند باید عینک تیره تر و در نتیجه آفتاب گیر تری برای رانندگی استفاده کند.

نکاتی که باید در نظر گرفته شود

وقتی صحبت از رانندگی به میان می‌آید، عینک آفتابی مناسب رانندگی باید بتواند به طور موثری تابش منعکس شده از سطوح صاف را منحرف کند. تابش منعکس شده می تواند خطرات جدی برای رانندگان ایجاد کند، به خصوص در هنگام حرکت با سرعت بالا. بسیاری از چیزها می توانند تابش نور خورشید را منعکس کنند، مانند گودال های آب، سطح وسایل نقلیه دیگر و حتی کاپوت خودروی خودتان. علاوه بر ایمن بودن، یک عینک آفتابی خوب رانندگی باید راحت نیز باشد، مخصوصاً برای آنهایی که به مدت طولانی رانندگی می‌کنند. عینک آفتابی راحت نیز کمتر باعث حواس پرتی رانندگان می شود. سایر ویژگی ها را هم بررسی کنید:

برای مثال:

  • عینک آفتابی مناسب رانندگی می تواند دارای رنگ متغیر یا رنگ ثابت باشد. لنزهای رنگی متغیر یا فتوکرومیک با نورهای مختلف سازگار می شوند و بر این اساس چگالی رنگ را تغییر می دهند و در نور شدید تیره تر می‌شوند. با این حال، لنزهای رنگ ثابت، مهم نیست که چقدر آفتابی باشد، تاریکی یکسان باقی می‌ماند.
  • همه لنزهای فتوکرومیک (رنگ متغیر) برای رانندگی مناسب نیستند. این به این دلیل است که تغییر رنگ عدسی‌ها ممکن است در مسدود کردن اشعه ماوراء بنفش خورشید دچار مشکل شود.
  • عینک آفتابی پلاریزه دارای لنزهای رنگ ثابت است که تابش های منعکس شده از سطوح صاف را مسدود می‌کند و در نتیجه دید بهتری به راننده می‌دهد. با این حال، لنزهای عینک آفتابی رانندگی نیز نباید خیلی تیره باشند، زیرا این امر می تواند دید راننده را برای داخل کابین مختل کند.
  • همه لنزهای رنگی برای رانندگی عینک آفتابی مناسب نیستند. برخی از رنگ‌ها بر نحوه درک راننده از محیط اطراف و حتی چراغ‌های راهنمایی تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، لنزهای آبی، سبز و صورتی بر میزان واضح دیدن چراغ‌های قرمز توسط راننده تأثیر می‌گذارند.
  • لنزهای خاکستری و قهوه ای برای رانندگی با عینک آفتابی ایده آل هستند، زیرا خنثی هستند و نحوه دید رانندگان از رنگ های مختلف را تغییر نمی دهند. لنزهای زرد و کهربایی حتی می توانند کنتراست بین رنگ ها را افزایش دهند، اما نباید در طول شب از آنها استفاده کرد.
  • عینک آفتابی با فریم و دسته‌های ضخیم نیز می تواند دید محیطی راننده را مسدود کند و آنها را برای رانندگی نامناسب کند.
  • عدسی‌های هایلایت برای رانندگی پیشنهاد می شوند. قسمت بالای این لنزها تیره‌تر است تا در برابر نور خورشید محافظت بیشتری ارائه کند. با این حال، قسمت پایینی لنزها واضح‌تر است که به راننده اجازه می‌دهد به راحتی کنترل‌ها و کابین خودرو را ببیند.

برخی عینک‌های پیشنهادی مناسب رانندگی عثمانی اپتیک

این عینک آفتابی ریبن خلبانی برای رانندگی در طول روز مناسب است. عدسی‌های پلاریزه، تابش منعکس شده را کاهش می‌دهند، بدون اینکه تأثیری بر میزان دید راننده در اطراف خود و همچنین علائم و چراغ‌های راهنمایی و رانندگی داشته باشند. شکل کلاسیک قاب خلبانی نیز از چشم ها از زوایای مختلف محافظت می کند، قاب فلزی با دوام اما به اندازه کافی نازک است تا اطمینان حاصل شود که با دید محیطی راننده تداخل نمی کند.

عینک آفتابی‌های برند آیس برلین بی‌نهایت سبک هستند و جنس فریمشون از تیتانیوم نشکنه و به اصطلاح بسیار خرکار می‌باشد. از برند آیس برلین معدود مدل‌هایی پلاریزه هستند که مدل جورج هم پلاریزه می‌باشد و عدسی با دید بسیار خوبی دارد که این مدل را برای رانندگی بسیار مناسب می‌کند.

عینک آفتابی ریبن ویفر یکی از محبوب ترین عینک های دنیا است. این عینک با فریم کائوچویی بسیار خوب روی صورت می‌نشیند و با عدسی‌های کریستال ضدخش و پلاریزه وضوح دید مناسب رانندگی را ارائه می‌دهد.

مدل راکت از برند آیس برلین هم مانند مدل جورج بسیار سبک، بادوام و نشکن و عدسی هایی از شرکت زایس آلمان دارد که دید کم نظیری به عینک های این برند داده است.

عینک‌های برند آیس برلین به دلیل وزن سبک، تیتانیومی بودن فریم و وجود عدسی های ساخت شرکت زایس آلمان اغلب برای رانندگی و استفاده طولانی بسیار مناسب هستند. جهت مشاهده و خرید عینک آفتابی‌های برند آیس برلین کلیک کنید.

اگر برای انتخاب عینک آفتابی مناسب مشکل دارید با پشتیبانان ما تماس بگیرید تا با مشاوره رایگان مدل مناسب صورت خود را بیابید.

اینستاگرام عثمانی اپتیک را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها