عینک طبی آفتابی چیست و چه کاربردی دارد؟

عینک طبی آفتابی چیست و چه کاربردی دارد؟

فهرست مطالب

عینک آفتابی یکی از نیاز های روزانه ما برای استفاده در بیرون از خانه است، نور خورشید منجر به آزار چشم ها می شوند و به علاوه اشعه های فرا بنفش خورشید به چشم ها آسیب می زند پس باید برای محافظت از چشم در برابر آنها کاری کرد، بهتر است که از یک عینک استاندارد برای محافظت از چشم ها استفاده کنید.

شاید برای شما خیلی راحت باشد که یک عینک آفتابی مناسب را با سلیقه و نیاز خودتان انتخاب کنید ولی مشکل زمانی به وجود می آید که شما به عینک احتیاج داشته باشید، و یک عینک آفتابی به تنهایی توانایی کمک به شما را نداشته باشد و شما هم زمان هم به عینک طبی نیاز داشته باشید، و هم به عینک آفتابی چون امکان دارد که دید واضحی را با یک عینک آفتابی معمولی نداشته باشید و به علاوه یک عینک طبی ساده نیز نمی تواند مشکل شما را زمانی که در بیرون از خانه هستید برطرف کند.

شاید برای شما این سوال پیش آید که برای حل این مشکل باید چه کار کرد؟ و یا این که عینک طبی آفتابی چیست؟ در ادامه برای یافتن جواب سوالات تان تا انتهای این مطلب عثمانی اپتیک با ما همراه باشید.

فریم رویه دار

پیشنهاد بعدی ما برای شما استفاده از عینک های طبی با رویه آفتابی است که این مدل نیز می تواند گزینه خوبی برای شما باشد ولی انتخاب طرح و مدل برای این نوع عینک ها کمی محدود است.

بهترین راه حل برای شما این است که شما هر نوع مدل آفتابی که دوست دارید را انتخاب کنید. سپس بر طبق نسخه پزشک و همچنین نمره تعیین شده عدس آفتابی مناسب با نمره چشمتان برای عینک آفتابی که انتخاب کرده اید با همان رنگ عدسی سفارش دهید. توصیه اول ما به کسانی که از عینک طبی استفاده می کنند این است که یک عینک آفتابی با عدسی به شماره چشم خودشان است، این مدل عینک ها را عینک طبی آفتابی می نامند.

 

عینک طبی آفتابی یک نوع عینک خاص است که گذشته از اینکه طبی است و عیوب انکساری چشم از جمله دوربینی و نزدیک بینی را برطرف می کند، شیشه های رنگی مخصوصی نیز دارد و می تواند از چشمان در برابر اشعه های مضر خورشیدی و نور خورشید محافظت کند. استفاده از این نوع عینک ها برای افرادی که چشمانشان ضعیف است و نمی خواهند که در بیرون از خانه در معرض خورشید باشند راه حلی بسیار مناسب است.

همچنین به عینک آفتابی هایی که توانایی طبی شدن را دارند RX Sunglasses می گویند و به عدسی های سفارشی این مدل ها نیز عدسی RX می گویند. امروزه شما می توانید از برند های مختلف عدسی طبی آفتابی مورد نظرتان را سفارش دهید. عدسی طبی آفتابی با همه نمره ها قابل سفارش است و به علاوه عدسی طبی آفتابی پوشش UV400 نیز دارد.

مزایا و معایب های عینک طبی آفتابی:

مزایا

بهتر است بدانید که حتی بهترین و پر فروش ترین عینک های طبی آفتابی موجود در جهان نیز مزایا و معایبی دارند، یکی از بزرگترین مزایای این نوع محصول این است که افرادی که چشمانی ضعیف دارند به جای استفاده از دو نوع عینک از یک نوع عینک استفاده می کنند، خرید این عینک نسبت به اینکه دو عینک بخرید ( عینک طبی و آفتابی) بسیار مقرون به صرفه است و عدسی آن تنوع رنگی خیلی زیادی دارد. با تغییر کردن نمره چشمی تان می توانید به راحتی یک عدسی جدید سفارش دهید و هر بار نیازی به تغییر فریم را نخواهید داشت.

عینک طبی آفتابی چیست و چه کاربردی دارد؟

معایب:

افرادی که نمره چشمی بالایی دارند به خاطر ضخامت زیادی که عدسی طبی دارد نمی توانند از یک عینک دو کاره استفاده کنند، عیب دیگری که این محصول دارد انتخاب فریم است و یا به بیانی ساده تنوع فریم عینک طبی آفتابی خیلی کم است.

آیا عینک طبی آفتابی ارزش هزینه کردن را دارد؟

اگر چشمانتان ضعیف است و بیشتر اوقات در بیرون از خانه هستید عینک طبی آفتابی با توجه به نسخه پزشک یک روش بسیار کاربردی و عالی برای سالم نگه داشتن چشم ها در بیرون از خانه و پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات چشمی است. بعد از خرید عینک با توجه به هزینه ای که برای آن پرداخت می کنید شما مطمئن خواهید بود که هر چند ساعتی که بیرون از خانه باشید چشمانتان مشکلی نخواهند داشت و محافظت می شوند.

آیا می توانیم با هر رنگی که بخواهیم عینک طبی آفتابی را سفارش دهیم؟

بله شما میتوانید عدسی های طبی آفتابی خودتان را با هر رنگی که دوست دارید از رنگ های موجود در کاتالوگ برند مورد نظرتان سفارش دهید.اکثرا محدودیتی برای انتخاب رنگ و یا جیوه ای بودنش وجود ندارد.

آیا عدسی طبی آفتابی را میتوان پلاریزه انتخاب کرد؟

بله شما میتوانید که در برخی از ضریب فشردگی ها، عدسی پلاریزه طبی را سفارش دهید.

آیا با هر ضریب فشردگی می توان عینک طبی آفتابی را سفارش داد؟

اکثرا عدسی های رنگی موجود ضریب 1.5 دارند ولی شما می توانید با انتخاب خودتان با ضریب فشردگی های بیشتر عدسی طبی آفتابی را سفارش دهید. معمولا عدسی فوق فشرده با ضریب فشردگی 1.74 رنگ پذیری خیلی کمی دارد و به خاطر همین قابل سفارش نیست.

عینک طبی آفتابی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

آیا می توان برای همه مدل عینک آفتابی عدسی طبی سفارش داد؟

خیر، چون ممکن است فرم عینک جوری باشد که عدسی طبی آفتابی توانایی تراش خوردن برای آن مدل را نداشته باشد. یا اینکه شیشه بلیز یک تیکه باشد و اگر به این صورت باشد عدسی طبی آفتابی آن وجود ندارد.

رابطه عینک های فتوکرومیک با عینک طبی آفتابی

این عینک نوع خاصی از عینک طبی مردانه است که به خاطر تجزیه یون هایی که در مواد آن موجود است در اثر قرار گیری در برابر نور خورشید عدسی آن خیلی سریع تغییر رنگ میدهد و تیره می شود. توجه کنید که هر چه نور موجود شدید تر باشد تغییر رنگ آن نیز بیشتر می شود و تیره تر خواهد بود. پس افراد می توانند به جای استفاده از عینک طبی آفتابی از این نوع عینک استفاده کنند.

این عینک برای کسانی که نمی خواهند از دو عینک (عینک آفتابی و عینک طبی) استفاده کنند همچنین کسانی که به طور مداوم در بین فضای بیرون و داخل از خانه هستند و رفت و آمد زیادی دارند خیلی مناسب است. البته باید به این نکته دقت کنید که این عینک در مکان هایی که اشعه مضر ماورا بنفش زیاد نباشد نمی تواند تغییر رنگ دهد و تیره نمی شود پس به طور قطعی و صد درصدی نمی تواند از چشمانتان محافظت کند.

دیدگاهتان را بنویسید