چرا باید در فصل پاییز از عینک آفتابی استفاده کنیم؟

چرا باید در فصل پاییز از عینک آفتابی استفاده کنیم؟

فهرست مطالب

همه می دانند که در فصل پاییز هوا سرد تر می شود و نور خورشید نیز به خاطر ابری بودن آسمان کمتر می شود. در این فصل باید با لباس های تابستانه تان خداحافظی کنید و لباس های گرم بپوشید ولی نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هرگز نباید عینک آفتابی را کنار بگذارید و باید در فصل پاییز نیز از آن استفاده کنید. اینکه عینک آفتابی را باید فقط در فصل تابستان استفاده کنید یک باور بسیار رایج و غلط است.

شما باید برای محافظت از چشمانتان در برابر نور و اشعه های مضر خورشیدی و تابش خیره کننده خورشید از یک عینک آفتابی استفاده کنید. اشعه های خورشیدی در تابستان بیشتر به چشمان می رسند اما به خاطر اینکه خورشید در پاییز پشت ابر است به این معنا نیست که هیچ اشعه UV مضری وجود ندارد و برعکس سطح اشعه UV در پاییز و زمستان بیشتر می شود زیرا خورشید در موقعیت کمتری قرار دارد. این به این معنی است که شما در فصل زمستان و پاییز بیشتر در معرض اشعه های خورشیدی قرار می گیرید به خاطر همین باید حتما از عینک آفتابی استفاده کنید.

در ادامه چند دلیل برای اینکه چرا باید از عینک آفتابی استفاده کنید را توضیح می دهیم.

زاویه تابش پایین خورشید

در تابستان و بهار شدت تابش خورشید بسیار زیاد است و همه فکر می کنند که استفاده از عینک آفتابی در این فصل بسیار مهم است و محافظت از چشم ها را فقط مختص به این فصل می دانند. استفاده از عینک آفتابی به خاطر تابش زیاد نور خورشید در تابستان الزامی است . بهتر است بدانید که زاویه تابش خورشید در تابستانان به ما از بالا است و اکثرا بازتابش نور خورشید به ما می رسد ولی در فصل پاییز و زمستان زاویه ی تابش خورشید از پایین است و به خاطر همین اشعه های خورشیدی مستقیما به چشم ما می تابند و چشم ها بدون واسطه در برابر نور و اشعه های مضر خورشیدی قرار می گیرند.

برای حل این مشکل کافی است که از یک عینک آفتابی استاندارد و با کیفیت استفاده کنید تا جلوی تابش و اشعه های خورشیدی را بگیرد. در عینک آفتابی های استاندارد و اصل از بهترین پوشش های عدسی برای محافظت از چشمان در برابر نور ماورا بنفش خورشیدی استفاده شده است و با انتخاب عینک آفتابی صحیح می توانید به سلامت چشمانتان نیز کمک کنید. در صورتی که تمایل به خرید عینک آفتابی با کیفیت را دارید می توانید روی این کلمه کلیک نمایید.

چرا باید در فصل پاییز از عینک آفتابی استفاده کنیم؟

 

غبار

در پاییز بادهای شدید می وزند و اکثرا هوا پر از گرد و غبار است و خیلی اوقات این غبار بر روی صورت و دور و بر چشم ها می نشیند و حتی ممکن است که وارد چشم ها نیز شود و چشم ها را آزار دهد و علاوه بر این می تواند منجر به عفونت چشم ها نیز شود. شما می توانید با استفاده از عینک آفتابی مانع این امر شوید.

در چنین مواردی استفاده از عینک آفتابی با عدسی رنگ روشن و طیف دار خیلی مناسب است. عینک آفتابی خاکستری روشن و قهوه ای روشن و گرادینت می تواند گذشته از محافظت از چشم ها همچنین نور اطراف را به اندازه کافی به چشمان برساند. عینک آفتابی بیس دار و عینک آفتابی بزرگ نیز برای اینکه کل چشم ها را می پوشاند می تواند خیلی موثر باشد.

 

دردسر های غیر قابل پیش بینی

ممکن است که در پاییز نیز چشم هایتان با مشکلاتی مواجه شوند که انتظارش را ندارید، برای مثال اگر دوچرخه سواری می کنید و یا اگر ورزش می کنید و با سرعت مواجه هستید حتما لزوم استفاده از یک عینک محافظت کننده چشم را احساس کرده اید. می توان برای مثال گفت که همان طور که ماشین برای محافظت به شیشه جلو نیاز دارد چشم ها نیز به عینک آفتابی نیاز دارند.

اگر در پاییز در فضای باز ورزش می کنید و اکثرا در برابر نور کم و هوای ابری هستید، لنز های شفاف و عدسی های رنگی مانند زرد و یا صورتی خیلی مناسب است، زیرا این عدسی می تواند کنترلاست را بالا ببرد و به دیدن نیز کمک زیادی می کند. به علاوه عدسی های آفتابی فتوکرومیک هم می توانند گزینه ای مناسب و عالی باشند.

عامل تاثیر گذار در استایل افراد

این یک واقعیت است که همه افراد با زدن عینکی شیک و متناسب با صورتشان خیلی خوش استایل و خوش تیپ تر می شوند و در همان حال برای محافظت از چشم ها نیز خیلی عالی خواهد بود. استفاده از یک عینک آفتابی به روز و متناسب با فرم صورت با عدسی های استاندارد از مهم ترین نیاز های روزمره افراد است. همان گونه که همه افراد به لباس و کفش های مخصوص فصلی که در آن هستند نیاز دارد به همان میزان نیز به یک عینک آفتابی مخصوص هم نیاز دارند. تهیه یک عینک آفتابی اصل می تواند خیال افراد را از کیفیت و استاندارد بودن آن راحت کند.

تابش خیره کننده

خورشید در فصل پاییز تابش خیره کننده خیلی شدیدی را به وجود می آورد. بر خلاف تصور خیلی از افراد که تابش خورشید را در پاییز کم رقم می دانند عمق تابش خورشید در پاییز از تابستان خیلی بیشتر است تا حدی که ممکن است با خیره شدن به خورشید در پاییز به کوری موقت دچار شوید پس هنگام قرار گیری در برابر نور خورشید در فصل پاییز حتما از یک عینک آفتابی استفاده کنید.

بهترین عدسی برای استفاده کردن در فصل پاییز عدسی پلاریزه است که می تواند سطح تابش خیره کننده خورشید را کم کند. عدسی قهوه ای برای فصل پاییز خیلی مناسب است و عینک آفتابی با رنگ لنز قهوه ای و عدسی پلاریزه علاوه بر کاهش تابش نور خیره کننده خورشید می تواند نور کافی را برای دیدن در شرایط ابری و نیمه ابری برای افراد فراهم کند. از عینک های که پلاریزه هستند می توان به عینک آفتابی ریبن خلبانی پلاریزه مدل Ray Ban RB3026 POLARIZED اشاره کرد.

در صورتی که تمایل به خرید این عینک را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

روش های مراقبت از عینک آفتابی

  • عینک آفتابتان را در جعبه و یا کیسه مخصوصش نگهداری کنید این کار باعث می شود تا عینکتان در برابر خطرات خارجی مثل خراش و ضربه محافظت شود.
  • برای تمیز کردن عینک آفتابی تان باید به وسیله یک پارچه نرم و لطیف سطح آن را تمیز کنید و از هر گونه مواد شیمیایی آن را دور کنید زیرا ممکن است که سطح عینک آفتابی آسیب ببیند.
  • برای تمیز کردن لنز های عینک آفتابی از مایع تمیز کننده مخصوص عینک و یا آب و مایع ظرفشویی نرم استفاده کنید و برای پاک کردنش از پارچه ای نرم و ضد خش استفاده کنید.
  • عینک هایتان را در برابر حرارت شدید قرار ندهید چون امکان دارد که منجر به تغییر شکل و خشک شدن قاب عینک شود، به علاوه آن را در برابر آفتاب مستقیم قرار ندهید تا از فرسایش ناشی از اشعه های مضر خورشیدی محافظت شود.
  • برای پاک کردن عینک آفتابی از دستمال های مخصوص عینک استفاده کنید، این دستمال ها ضد خش هستند و بهترین راه برای پاک کردن عینک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید