عینک با فریم مستطیلی مناسب چه افرادی است؟

عینک با فریم مستطیلی مناسب چه افرادی است؟

فهرست مطالب

ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که عینک هایی با فریم مستطیلی برای چه افرادی مناسب است؟ هنگامی که می‌خواهید عینک آفتابی بخرید باید به این نکته توجه کنید که حتما عینکی را انتخاب کنید که متناسب با فرم صورتتان باشد. در این مطلب قصد داریم برایتان توضیح دهیم که عینک هایی با فریم مستطیلی مناسب چه افرادی است، تا انتها با ما همراه باشید.

عینک با فریم مستطیلی مناسب چه افرادی است ؟

عینک‌هایی که فریم مستطیلی شکل دارند برای کسانی که صورتشان همتراز و یا گرد است  بسیار مناسب و عالی هستند. این نوع عینک ها می‌توانند زاویه و تعادل خوبی را در چهره به وجود آورند و در حقیقت به زیبایی بصری صورت کمک می کنند. گذشته از این اگر فاصله بین دو گوش شما تقریبا کمتر است، یعنی اینکه چهره‌ تان مستطیلی شکل و یا مربعی شکل است عینک هایی با فریم مستطیلی می‌توانند برای این نوع فرم صورت ها بسیار مناسب باشند و به صورت تعادل ببخشند.

به علاوه اگر پل بین بینی شما جزییات خاصی دارد، یک عینک با فریم مستطیلی می‌تواند توجه زیادی را به شما جلب کند و همچنین جلوه‌ی زیبایی به صورت بدهد. این موضوع خیلی مهم است که فریم مستطیلی به خوبی بتواند با کشش چهره شما هماهنگی داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو روی صورت شما ظاهر شود.

بیشتر اوقات کسانی که قصد دارند با این نوع از عینک ها در محیط های شهری و مجلسی ظاهر شوند به راحتی و خیلی خوب می‌توانند از آن بهره ببرند. ولی البته که این یک قانون ساده‌ی همگانی نیست و بستگی به سلیقه و استایل فرد دارد.

فواید استفاده از عینک هایی با فریم مستطیلی

استفاده کردن از عینک‌هایی که فریم مستطیلی شکل دارند میتواند مزایای بسیار زیادی را برای افراد داشته باشد. این نوع از عینک‌ها همچنین میتوانند به چهره شکل‌ دهند و باعث افزایش زیبایی صورت شوند در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این موضوع شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

افزایش زیبایی و اصلاح چهره

عینک‌هایی که فریم مستطیلی شکل دارند اکثراً به شکل های گوناگونی چهره انسان را می‌پوشانند، به خصوص اگر چهره فرد گرد یا بلند باشد. اگر فرم چهره دایره‌ای باشد، فریم مستطیلی می‌تواند به نوعی جلوه مشخصی به چهره بدهد و آن را بلندتر به نظر بیاورد. ولی اگر فرم چهره بلند و باریک باشد، عینک‌هایی با فریم مستطیلی می‌توانند این تاثیرات را کم کنند و همچنین چهره را گردتر به نظر بیاورند.

ساختار و طراحی مورد استفاده

همچنین ویژگی‌ها و طراحی عینک نیز می‌تواند تأثیر خیلی زیادی در انتخاب شما داشته باشد. برای مثال فریم‌های مستطیلی شفاف توانایی این را دارند که به چهره نرمی و ظاهری فوق العاده بدهند، در حالی که فریم‌های چشم‌انداز با جزئیات بیشتر می‌توانند برای موقعیت های ویژه و استفاده‌های دیگر مناسب باشند.

تعادل و انطباق شکل چهره

خیلی مهم است که اندازه فریم و ابعاد عینک به نحوی با ابعاد چهره منطبق باشند تا تعادل و هماهنگی مناسب چهره فراهم شود. این موضوع باعث شکل‌ دهی درست به چهره می‌شود و همچنین زیبایی را افزایش می‌دهد.

هنگام خرید عینک متناسب با صورت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

زمانی که می‌خواهید عینکی را خریداری کنید، رعایت کردن چند نکته می‌توانند به شما کمک زیادی کنند تا یک انتخاب عالی داشته باشید. در ادامه نکاتی را برای انتخاب بهترین عینک شرح می‌دهیم:

هنگام خرید عینک متناسب با صورت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

شکل چهره

اولین چیزی که باید خیلی به آن توجه شود شکل چهره است. شکل چهره تاثیر بسیار زیادی بر روی این دارپ که چه نوع عینکی به فرد می‌آید. برای مثال:

اگر چهره‌ گرد باشد، عینک‌ هایی که کمی زاویه دار هستند می‌توانند تاثیر بسیار زیادی داشته باشند که چهره فرد را بلند تر نشان دهند.

اگر چهره بلند و باریک باشد عینک‌ های گرد می‌ توانند شکل چهره‌ را ملایم‌ تر نشان دهند.

ابعاد و اندازه فریم

ابعاد فریم عینک بسیار مهم است و شما باید مطمئن باشید که ابعاد و اندازه فریم عینکی که استفاده می‌کنید با ابعاد چهره‌ هم خوانی داشته باشد. فریم باید حتما منطبق با اندازه چهره باشد و همچنین هماهنگی و تعادل مناسبی داشته باشد.

تعامل با رنگ پوست و مو

رنگ پوست و مو نیز نکته های دیگری هستند که می‌ توانند تاثیر بزرگی روی انتخاب عینک داشته باشند. برای مثال، اگر پوست روشن باشد فریم‌ هایی با رنگ تاریک‌ تر می‌ توانند بسیار مناسب باشند.

استفاده مداوم و موقعیت استفاده

نکته آخری که باید به آن توجه کنید این است که باید در نظر داشته باشید که عینک را برای چه موقعیت ها و چه کاربردهایی می‌خواهید استفاده کنید. برای استفاده روزانه یک فریم ساده با جلوه‌ای طبیعی تر میتواند مناسب‌ تر باشد، در حالی که برای موقعیت های خاص، می‌توانید فریم‌هایی را با جزئیات بیشتر و یا رنگ‌های جالب تر انتخاب کنید.

بعد از گذشت چه مدتی چشم ها به عینک جدید عادت می کنند ؟

اگر شما قبلا نیز از عینک استفاده کرده باشید نهایتا دو تا سه روز طول می ‌کشد تا چشم هایتان به عینک جدید عادت کند. ولی اگر برای اولین بار است که از عینک طبی استفاده می کنید تقریبا دو هفته‌ ای زمان می‌ برد تا چشمان تان به عینک جدید عادت کند.

در آن مدت زمانی که چشم‌ هایتان به عینک جدید عادت می‌کند با مشکلاتی روبرو می‌شوید که در ادامه آنها را ذکر می‌کنیم:

بعد از گذشت چه مدتی چشم ها به عینک جدید عادت می کنند ؟

خستگی چشم

در چند روز اول استفاده ممکن است که شما در صورت استفاده کردن از عینک جدید چشمانتان خسته شود.

کج بینی

امکان دارد که بر اساس فاصله سوژه مورد نظر از دید شما، کج بینی رخ دهد.

دیدِ تنگ ماهی

ممکن است که بعضی اوقات تصاویر در مرکز واضح و درست باشند ولی، لبه‌ هایشان برای شما کوچکتر و یا بزرگتر نشان داده شود. دقیقاً مانند زمانی که در تنگ ماهی اجسام بیرون را می‌بینید.

عدم توانایی در تشخیص عمق میدان دید

بعضی اوقات نیز ممکن است که نتوانید به درستی فاصله اجسام را از نگاهتان تشخیص دهید.

به وجود آمدن سردرد

یکی از رایج‌ ترین عوارضی که هنگام استفاده از عینک برای فردی به وجود می‌آید سردرد است.

در این مطلب عثمانی اپتیک با عینک با فریم مستطیلی مناسب چه افرادی است شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های عثمانی اپتیک همچون مطلب ویژگی عینک برای صورت چاق دیدن کنید می توانید به قسمت بلاگ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید