استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک

استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک

فهرست مطالب

اکثر افراد که با چشمان ضعیفی روبرو هستند به سوی عمل لیزیک گام برداشته‌اند اگر شما از این افراد هستین به شما تبریک می‌گوییم چون گامی به سوی دید واضح برداشته‌اید. پس از عمل مراقبت مناسب از چشمان در دوران نقاهت بسیار ضروری است مخصوصاً در هنگام استفاده از دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر، تلفن همراه و غیره. ما در اینجا بهترین روش‌های را برای استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک بررسی می‌کنیم که با این کار شما می‌توانید از بهبودی و سلامتی طولانی مدت چشم‌های خود اطمینان پیدا کنید.بعد از عمل لیزیک استفاده از تلفن همراه نیازمند بعضی از تنظیمات برای جلوگیری از ناراحتی می‌باشد ما در اینجا چند نکته حیاتی برای استفاده از گوشی را به شما یادآور می‌شویم.

چند مورد از مراقبت های لازم برای چشم بعد از عمل

۱. از قانون ۲۰۲۰۲۰ پیروی کنید

لازم است که به طور منظم و مناسب به چشمان خود استراحت دهید تا از خشکی و فشار آن جلوگیری کنید. باید هر ۲۰ دقیقه ۲۰ ثانیه به چشم استراحت دهید روی چیزی حداقل ۲۰ فوت دورتر تمرکز کنید. اگر این قانون را رعایت کنید حتماً به کاهش فشار بر چشم‌ و بهبودی آن کمک خواهید کرد.

۲. اندازه قلم و روشنایی صفحه را تنظیم کنید

بعد از اینکه چشمان خود را جراحی کردید ممکن است به نور حساسیت پیدا کند پس روشنایی صفحه را کاهش دهید اندازه فونت را افزایش دهید. اگر این تنظیمات را بر روی گوشی خود استفاده کنید از چشمک زدن زیاد جلوگیری می‌کند. و اینکه راحت‌تر می‌توانید از گوشی استفاده کنید تا باعث خستگی کمتر چشم می‌شود.

۳.مکرراً پلک بزنید

اگر به طور طولانی به صفحه گوشی خیره شوید باعث می‌شود خشکی چشم بگیرید و پلک زدن را کاهش می‌دهد. پس سعی کنید هنگام استفاده از آن به طور مکرر پلک بزنید تا چشمان مرطوبی را داشته باشید.

۴.گوشی را در یک فاصله راحت نگه دارید

اگر گوشی را در نزدیک از چشم قرار دهید ممکن است بیشتر کار کنند که همین بیشتر کار کردن چشم باعث ناراحتی در حین استفاده از گوشی بعد از عمل می‌شود. پس برای کاهش فشار گوشی خود را ۱۶ تا ۱۸ اینچ از چشم خود دور نگه دارید.

۵.مصرف قطره‌های چشمی طبق دستور

معمولا چشم پزشک در دوران نقاهت قطره‌های چشمی را برای جلوگیری از خشکی تجویز می‌کند حتماً از این قطره‌ها طبق دستور استفاده کنید تا چشم خود را راحت و مرطوب نگه دارید به خصوص هنگام استفاده طولانی مدت از تلفن همراه.

۶.روی فیلترهای نور آبی سرمایه‌گذاری کنید

نور آبی که از تلفن‌های همراه و کامپیوتر ساطع می‌شود باعث خستگی و اختلال در الگوی خواب می‌شود. سرمایه‌گذاری روی فیلتر نور آبی برای تلفن خود را در نظر بگیرید یا از ویژگی‌های داخلی استفاده کنید. استفاده از آن انتشار نور آبی در طول شب را کاهش می‌دهد. اگر می خواهید در مورد نور آبی بدانید می توانید به مطلب نور آبی چیست؟ مراجعه کنید.

۷. استراحت‌های منظم داشته باشید

به چشم خود زمان استراحت و ریکاوری را بدهید در حالی که وسوسه انگیز است همیشه متصل بمانید و مهم است که به طور منظم از تلفن خود استراحت استفاده کنید اما مهمتر از آن این است که به چشمان خود زمان استراحت و ریکاوری را بدهید.

۸.تلفن خود را تمیز نگه دارید

تمیز کردن صفحه گوشی ممکن است لک داشته باشد یا دچار گرد و غبار شده باشد.صفحه نمایش تمیز وضوح را افزایش می‌دهد و نیاز به زور زدن یا انحراف چشم در حین استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک را کاهش می‌دهد.

تلفن خود را تمیز نگه دارید

۹. از حالت شب استفاده کنید

گوشی‌های هوشمند معمولاً ویژگی حالت شب را دارند که روشنایی صفحه کاهش پیدا می‌کند. این ویژگی انتشار نور آبی را به حداقل می‌رساند. بعد از عمل لیزیک می‌توانیدحالت شب را در حین استفاده از گوشی فعال کنید این کار باعث می‌شود که فشار بر روی چشم شما کاهش یابد کیفیت خواب شما بالا رود.

۱۰.محدود کردن زمان نمایشگر

استفاده بیش از حد از تلفن همراه منجر به خستگی چشم می‌شود.سعی کنید بعد از عمل لیزیک بیشتر در فعالیت‌های شرکت کنید که نیازی به قرار گرفتن در معرض صفحه‌های نمایش نباشد. پس بعد از عمل لیزیک سعی کنید زمان کلی صفحه نمایش را محدود کنید و خود را به کارهای دیگر درگیر نمایید.

۱۱.رژیم غذایی متعادل داشته باشید

اگر یک رژیم مغذی و سرشار از ویتامین‌ها مواد معدنی را داشته باشید باعث سلامت چشم می‌شود غذاهایی که در آنها اسفناج ، ماهی و هویج و غیره به کار رفته باشد به شما در بهبودی پس از عمل لیزیک کمک می‌کند.

۱۲.هیدراته بمانید

برای سلامتی چشم استفاده از آب زیاد بسیار مهم و ضروری می‌باشد چون استفاده از آن چشم را از خشکی دور می‌کند و باعث می‌شود که در طول استفاده از گوشی چشم هیدراته بماند.

هیدراته بمانید

۱۳. از مالیدن چشم خودداری کنید

مالیدن چشم وسوسه انگیز است و شما باید در برابر این وسوسه مقاومت کنید چون باعث می‌شود که روند بهبودی پس از عمل لیزیک کند شود.

۱۴.در فضای باز از عینک آفتابی استفاده کنید

هنگامی که به بیرون از خانه می‌روید حتماً از عینک‌های آفتابی محافظ استفاده کنید چون چشم شما در برابر اشعه مضر خورشید حساس می‌شود پس باید حتماً این حساسیت را به حداقل برسانید و بهترین راه این است از عینک آفتابی باکیفیت استفاده کنید.

ما در این مقاله تا آنجا که توانستیم به نگهداری‌های بعد از عمل لیزیک پرداختیم که یکی از مهم‌ترین عضو هر انسانی چشم است چون با آن می‌توانید دنیای بیرون را مشاهده کند و پس در محافظت از چشم سعی و تلاش خود را بکنیدتا با مشکل روبه رو نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها