ویژگی های یک عینک طبی خوب چیست؟

ویژگی های یک عینک طبی خوب چیست؟

فهرست مطالب

امروزه بیشتر افراد دچار ضعیفی چشم هستند و یا با کامپیوتر و دستگاه های دیجیتال سرو کار دارند که به چشم با استفاده طولانی مدت آسیب می رساند پس لازم است از یک عینک با کیفیت با استانداردهای لازم برای چشم های خود استفاده کنید که بیشتر به چشم های شما آسیب نرساند. عینک های زیادی در برند های مختلفی همچون برند ری بن و غیره و همچنین مدل های مختلفی در بازار موجود است و می توانید از آنها برای مراقبت از چشم های خود استفاده کنید اما باید عینکی متناسب با چشم خود و با بالاترین کیفیت انتخاب کنید که نیاز شما را برطرف کند در ادامه با ما همراه باشید تا بهتر به این موضوع بپردازیم.

عینک طبی برخلاف تصور خیلی از افراد تنها برای چشم های ضعیف استفاده نمی شود بلکه افرادی که ورزش می کنند و به کوه نوردی می روند و با رانندگی می کنند و یا در روز بیش از حد با کامپیوتر و دستگاه های دیجیتالی کار می کنند به عینک های طبی مخصوص نیاز دارند.

چرا افراد غیر عینکی هم به عینک طبی نیاز دارند؟

یکی از سوالاتی که برای خیلی از افراد ایجاد می شود این است که اگر چشم هایمان ضعیف نباشد چرا به عینک طبی نیاز داریم؟ در جواب باید گفت افرادی که با سیستم های کامپیوتری سروکار دارند همیشه چشم های آنها در برابر اشعه های مضر نور سیستم قرار دارد و می تواند برای چشم های آنها بسیار آسیب رسان باشد پس این دسته افراد باید سعی کنند از عینک های مخصوص کامپیوتر استفاده کنید تا از چشم های خود در برابر این اشعه ها محافظت کنید.

خیلی از افراد دیگر دانشجو یا دانشجو هستند و مدت زمان زیادی را مطالعه می کنند و برای محافظت از چشم های خود در برابر تمرکز زیاد روی کتاب های درسی و خواندن متون ریز کتاب های درسی به عینک مطالعه نیاز دارند که بتوانند از ضعیف شدن چشم های خود جلوگیری کنند.

پس همانطور که می بینید خیلی از افراد چشم هایشان ضعیف نیست اما برای مراقبت از چشم های خود در برابر ضعیف شدن به دلیل فعالیت های روزانه ای که دارند لازم است از عینک طبی مناسب چشم های خود استفاده کنند تا از سلامتی چشم های خود مراقبت کنند.

چرا افراد غیر عینکی هم به عینک طبی نیاز دارند؟

استاندارد های لازم برای خرید عینک طبی با کیفیت

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در خرید عینک های طبی در نظر بگیرید این است که باید از عینک هایی با عدسی پلاستیکی استفاده کنید که امروزه عدسی های پلاستیکی بسیار زیاد شده اند و دلیل این امر این است که هم شکنندگی این نوع عینک ها بسیار کمتر است و هم کیفیت این نوع عدسی ها بسیار بیشتر است اما عدسی های شیشه ای هم شکنندگی بیشتری دارد و هم ساختار سنگین تری دارد و وزن عینک های پلاستیکی با شیشه ای را با هم مقایسه کنید تفاوت وزن زیادی دارند.

یکی از نکات دیگر که باید به آن توجه زیادی داشته باشید فریم عینک است که باید فریم عینک را با توجه به صورت و فرم صورت انتخاب کنید برای انتخاب فریم مناسب باید سایز و شکل صورت خود را در دست داشته باشید چون اگر مناسب صورت شما نباشد شکا عینک روی شما خوش فرم نخواهد بود و از نظر بینایی هم اذیتتان می کند.

یکی از توصیه های ما برای شما استفاده از عینک هایی با عدسی های پلی کربنات است چون دارای بافت پلاستیکی مقاوم تر است و در برابر ضربه های شدید هم ممکن است نشکند و خط و خش بر ندارد پس توصیه می شود اگر به دنبال با کیفیت ترین نوع عینک های طبی هستید از عینک های عدسی پلاستیکی با جنس پلی کربنات استفاده کنید هم وزن خیلی کمی دارد و هم بهترین کیفیت را دارد و هم در برابر ضربه مقاوم است و نمی شکند.

عدسی شما باید بتواند نور خورشید و نور دستگاه های دیجیتالی را بازتاب دهد اگر نور خورشید از عدسی شما عبور کند مثل این است که عینک نزده باشید و آسیب های نور خورشید همچنان به چشمان شما وارد می شود پس باید سعی کنید از عینکی استفاده کنید که عدسی آن نورهای مضر خورشید را بازتاب دهد که به چشم های شما آسیب نرساند.

استاندارد های لازم برای خرید عینک طبی با کیفیت

عینک های طبی خود را از کجا خریداری کنیم؟

یکی دیگر از سوالاتی که برای خیلی از دوستان ایجاد می شود این است که عینک های طبی با کیفیت خود را از کجا خریداری کنیم که همه این ویژگی ها را داشته باشد و از بالاترین کیفیت برخوردار باشد که در جواب لازم است بدانید که شما به جای گشتن به دنبال محصولات با کیفیت باید به دنبال یک فروشگاه معتبر و شناخته شده باشید چون اگر فروشگاهی معتبر پیدا کنید مثل این است محصولات با کیفیت را پیدا کرده باشید.

فروشگاه های معتبر زیادی مثل عثمانی اپتیک وجود دارد که لازم است با تجربه دیگران و تحقیق خودتان بهترین فروشگاه ها را پیدا کنید و عینک های خود را با این ویژگی های ایده آلی که به شما معرفی کردیم خریداری کنید و بهترین استفاده را از آنها ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید