بهترین زمان استفاده از عینک آفتابی عدسی قرمز

آشنایی با عدسی قرمز

فهرست مطالب

خرید عینک آفتابی و استفاده از آن به دلیل محبوبیت آن در میان افراد با نزدیک شدن به فصل های گرم  بیشتر میشود. از آنجا که تابش خورشید در فصل تابستان بیشتر می شود و به صورت مستقیم است چشم ها بیشتر آزار می بینند ناگفته نماند آنچه که برای چشم ها مضر است اشعه ماورا بنفش است که البته اشعه ماورا بنفش خورشید در کل ماه های سال یکسان است

یعنی اگر از عینک آفتابی استفاده میکنید باید در همه ی ماه های سال از آن به یک اندازه. حتی اگر هوا ابری باشد باید عینک بزنید چون هوای ابری مقدار اشعه ماورا بنفش را کم نمیکند و فقط مقدار نور مرئی را کم میکند.

عینک آفتابی شیشه قرمز برای کارهای مختلفی از جمله دوچرخه سواری ،رانندگی ،و ورزش های دیگرمناسب است. همچنین از آن میتوان در هوای آفتابی و ابری و نیمه ابری استفاده کرد به این دلیل که افزایش میزان کنتراست در نور کم، تصویری واضع را برای تماشاگر ایجاد کند.

عینک آفتابی با عدسی قرمز را میتوان به صورت طولانی استفاده کرد و هیچ مشکلی هم برایتان پیش نیاید زیرا که این عدسی با مسدود کردن نور های آبی از خسته شدن چشم ها جلوگیری می کنند.

آشنایی با عدسی قرمز

ویژگی های این عینک آفتابی

عینک های افتابی در رنگ های گوناگونی عرضه میشوند، هر کدام از رنگ های عدسی عینک نورهای مختلفی را فیلتر میکنند برای همین باید در مکان های مختلفی رنگ های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.عینک های آفتابی کارایی های مختلفی دارند ولی هدف اصلی از تنوع رنگشان زیبایی و زیاد شدن جذابیت است ولی گذشته از این ویژگی های خاصی نیز به آنها اضافه میشود که ویژگی هایشان به طور کلی شامل موارد پایین میشوند:

_ عمق میدان دید افزایش پیدا میکند

_ نور آبی مسدود میشود

_خستگی چشم ها کاهش پیدا میکند

_ تنظیم کنترلاست تصویر

عینک آفتابی با این رنگ عدسی نور آبی را مسدود میکند؟

عینک آفتابی با عدسی قرمز میتواند نور آبی که وسایل الکتریکی ان را منتشر میکند را مسدود کند و این کاربرد برای رفع شدن خستگی چشم ها بسیار موثر است.مسدود شدن نور آبی حتی برای رفع بی خوابی هم موثر است.

منبع اصلی نور آبی آفتاب است و هنگامی که بیرون از خانه هستیم در معرض شدید پرتوهای آفتاب قرار میگیریم همچنین لامپ های فلورسنت و تلویزیون های صفحه تخت هم نور آبی را از خود منتشر میکنند.  به دلیل اینکه مردم زمان بیشتری را به نگاه کردن به این صفحه نمایش ها سپری میکنند این تابش به صورت مستقیم روی چشم ها اثر میگزارد و باعث میشود که چشم ها خسته شوند، بنا براین با زدن عینک آفتابی شیشه قرمز که آنتی رفلکس باشد از خستگی چشم ها پیشگیری کنید و وضوح دید عالی را به خود بدهید.

عینک با عدسی قرمز به چه رنگ پوستی می آید؟

عینک آفتابی عدسی قرمز بیشتر مناسب افرادی است که پوستی به رنگ گرم دارند،رنگ پوست یا شبیه به آبی است یا زرد. چهره های سرد بیشتر به سمت آبی و صورتی نزدیک است و چهره های گرم بیشتر به هلویی و زرد. بهتر است که هنگام خرید عینک رنگ آنرا مکمل با رنگ پوست در نظربگیرید مثلا برای صورت هایی که رنگ آبی دارند عینک هایی به رنگ خاکی و طلایی و زغالی و نارنجی و هلویی و قرمز مناسب تر هستند و برای صورت هایی به رنگ سرد بهترین رنگ عینک مشکی و قهوه ای و توسی و آبی و صورتی نقره ای مناسب است  البته بهتر است که به رنگ چشم و موها نیز توجه کرد

نکته ای مهم برای انتخاب رنگ عینک رنگ چشم ها است، بهتر است که عدسی عینک همرنگ چشم و یا رنگی شبیه به آن باشد مثلا اگر چشمهایی آبی دارید پیشنهاد می شود عینکی با رنگهایی مانند یاسی و بنفش و توسی و یا آبی استفاده کنید یا اگر چشمهایتان قهوه ای است عینکی به رنگ های خردلی مشکی و عسلی و یا قهوه ای استفاده کنید.

آیا میتوان در هوای بارانی از این عینک استفاده کرد؟

بهترین شرایط برای استفاده از عینک آفتابی قرمز هوای آفتابی ، نیمه ابری و ابری و برفی است زیرا این عینک کمک میکند که کنتراست زیاد شود و تصاویر را ئاضح تر ببینید.

آیا میتوان در عین رانندگی از این عینک آفتابی استفاده کرد؟

البته که میتوان چون که رنگ عدسی قرمز باعث میشود که عمق دید افراد بیشتر شود و کنتراست تصویری که میبینید زیاد میشود و در کل دیدتان واضح تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها