عینک نزدیک بین چیست؟

عینک نزدیک بین چیست؟

فهرست مطالب

قطعا شما نیز آگاهید که افراد وقتی سنشان افزایش پیدا می کند اشیاء و یا نوشته ای ریز را قادر نیستند به خوبی مشاهده کنند که به اصطلاح به آنها دوربین گفته می شود و جز بیماری های ضعیفی چشم می باشد و به این معنی که اینگونه افراد اشیاء دور را به خوبی مشاهده می کنند . در بعضی از موارد نیز این مشکل به صورت ارثی از کودکی موجود می باشد که امکان آن بسیار کم می باشد  .

مشکل دیگری که بسیار رایج می باشد و به دلایل مختلف اتفاق می افتد این است که افراد در دیدن اشیاء دور دچار مشکل می باشند ؛ این مشکل که زیاد ربطی به سن و سال ندارد امکان دارد در هر فردی ایجاد شود ، دلایلی همانند استفاده زیاد از کامپیوتر و گوشی همراه وراثت و … امکان دارد سبب این مشکل شود . به این افراد نیز نزدیک بین گفته می شود . اگر فردی علاوه بر مشکل دوربینی ، تاری دید و دیدن نور به صورت هاله و یا پخش شده در چشمانش احساس گند  به آن آستیگماتیسم می گویند .

 مشکلی به نام آستیگمات چشم!

اگر بخواهیم مشکل آستیگماتیسم را به صورت تخصصی تر بیان کنیم باید بگوییم که این مشکل ، یک نقص معمولی و قابل درمان می باشد و زمانی اتفاق می افتد که سطح رویی جشم و یا بخش داخلی عدسی با قسمت انحنای چشم مطابقت نداشته باشد ، یعنی به جای اینکه کروی شکل باشد تخم مرغی شکل می باشد و برای این افراد استفاده از لنز آستیگمات توصیه می گردد .
عینک های مناسب برای بیماری دوربینی و نزدیک بینی نکته ای که وجود دارد این می باشد که فرقی نمی کند شما نزدیک بین باشید و یا دوربین یا حتی هر دو را با هم مبتلا می باشد.

شما می توانید هر نوع عینکی را که دوست دارید برای خود انتخاب کنید ، یعنی هیچ محدودیتی جهت انتخاب فریم عینک خود ندارید ، فقط اگر نمره چشم شما بالا باشد باید در خرید عینک دقت فرمایید زیرا هر فریمی قادر نیست برای عدسی هایی با نمره بالا مناسب باشد . زیرا هرچه نمره چشم بالاتر باشد قطعا عدسی ضخیم تر خواهد بود و اگر برای مثال از یک عینک نیم فریم استفاده کنید که قسمت پایینی آن فریم نخواهد داشت و به هیچ عنوان زیبا نخواهد بود .

پس شما می توانید با توجه به نمره چشم ، شرایط زندگی و … عینک خود را انتخاب کنید. اگر شغل هایی پر خطر و یا پر جنب و جوش دارید باید از عینک های مقاوم ، عدسی های نشکن و ضد خش استفاده کنید . اما اگر شرایط زندگی شما کاملا آرام می باشد در انتخاب عینک مشکلی وجود نخواهد داشت .

پس فریم در عینک های دوربین و نزدیک بین معیار اصلی نمی باشد زیرا این در دستی های عینک می باشند که تعیین می کنند با توجه به وضعیت و نمره چشم کدام ها را باید انتخاب کنید .

انواع عینک برای نزدیک بینی و دوربینی

انواع عدسی ها برای عینک های دورینی و نزدیک بینی عدسی ها از جهت های مختلف به دسته های مختلفی تقسیم می گردند ، عدسی ها از لحاظ نوع دید به دو دسته تک دید دو دید تقسیم می گردند . خود عدسی های دو دید نیز به سه شکل دو دید تدریجی ، دو دید ناختی و خطی موجو می باشند .

عینک نزدیک بین چیست؟

عدسی های دو دید برای افرادی تجویز می گردند که مشکل دوربینی و نزدیک را باهم دارند ، برخی افراد دلشان نمی خواهد از دو عینک مجزا استفاده نمایند . در این حالت عدسی دو دید تجویز می شود که قسمت پایینی مربوط به دید نزدیک و قسمت بالایی مربوط به دید نقاط دورتر است . رایج ترین عدسی دو دید نیز ف عدسی دو دید تدریجی می باشد  .

عدسی ها از لحاظ جنس نیز به چند دسته پلی کربنات ، پلاستیکی ، عدسی هایی با شاخص بالا ترو شیشه ای تقسیم بندی می گردند پس همانطور که مشاهده کردید آنچه در انتخاب عینک های دوربینی و نزدیک بینی مهم می باشند عدسی ها می باشند ، زیرا آنها تعیین کننده وضعیت ما هستند و اینکه باید از چه عدسی ای استفاده کنیم . حال اینکه چه عدسی ای مناسب شماست را مشاوران و متخصصان مربوط به این زمینه  می توانند به شما بگویند ، اما شما می توانید هر نوع فریمی که می خواهید را انتخاب کنید .

فریم های عینک های طبی

 فریم ها نیز انواع مختلفی از جمله تمام فریم ، نیم فریم و بدون هیچ فریمی دارند که افراد با توجه به استایل و سلیقه آنها را انتخاب می کنند . در این حالت شما یک تصویر ذهنی از عینک مورد نظر در ذهن خواهند داشت و قادر هستید به راحتی یک عینک را انتخاب نمایید

اگر فردی هستید که به آلیاژ ها و جنس های مختلف حساسیت دارید حتما با فروشنده عینک مشورت نمایید ، در این صورت فروشنده قادراست یک عینک مناسب با شرایط شما ارائه دهد ؛ زیرا برخی از عینک های همانند عینک های فلزی و استیل برای برخی از افراد ایجاد حساسیت می نمایند .

خرید عینک مناسب برای دوربینی و نزدیک بینی همانطور که در بالا گفته شده شما باید در خرید عینک های طبی خود دقت کافی را به خرج دهید ، زیرا قیمت عینک های طبی استاندارد ارزان نمی باشد ؛ پس باید در موقع خرید دقت کرد تا بتوان یک عینک مناسب و راحت داشت . شما چه حضوری خرید کنید و چه غیر حضوری باید در مورد وزن عینک ، جنس آن ، نوع عدسی ها و البته مقاومت آنها اطلاعات کافی داشته باشید . همچنین به هیچ عنوان فراموش نکنید فروشگاه هایی که بسیاری از اجناس را به فروش می رسانند برای خرید عینک مناسب نمی باشند و برای خرید عینک باید به مراکز تخصصی عینک مراجعه نمایید زیرا اگر عینک شما استاندارد نباشد دچار مشکلات زیادی خواهید شد  فروشگاه عینک عثمانی اپتیک به عنوان یکی از بهترین و تخصصی ترین مراکز خرید و فروش عینک طبی و عینک آفتابی شناخته می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات ما از سایت فروشگاهی عثمانی اپتیک دیدن فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها