عینک نزدیک بین چیست؟

عینک نزدیک بین چیست؟

فهرست مطالب

قطعا شما نیز آگاهید که افراد وقتی سنشان افزایش پیدا می کند اشیاء و یا نوشته ای ریز را قادر نیستند به خوبی مشاهده کنند که به اصطلاح به آنها دوربین گفته می شود و جز بیماری های ضعیفی چشم می باشد و به این معنی که اینگونه افراد اشیاء دور را به خوبی مشاهده می کنند . در بعضی از موارد نیز این مشکل به صورت ارثی از کودکی موجود می باشد که امکان آن بسیار کم می باشد  .

مشکل دیگری که بسیار رایج می باشد و به دلایل مختلف اتفاق می افتد این است که افراد در دیدن اشیاء دور دچار مشکل می باشند ؛ این مشکل که زیاد ربطی به سن و سال ندارد امکان دارد در هر فردی ایجاد شود ، دلایلی همانند استفاده زیاد از کامپیوتر و گوشی همراه وراثت و … امکان دارد سبب این مشکل شود . به این افراد نیز نزدیک بین گفته می شود . اگر فردی علاوه بر مشکل دوربینی ، تاری دید و دیدن نور به صورت هاله و یا پخش شده در چشمانش احساس گند  به آن آستیگماتیسم می گویند .

 مشکلی به نام آستیگمات چشم!

اگر بخواهیم مشکل آستیگماتیسم را به صورت تخصصی تر بیان کنیم باید بگوییم که این مشکل ، یک نقص معمولی و قابل درمان می باشد و زمانی اتفاق می افتد که سطح رویی جشم و یا بخش داخلی عدسی با قسمت انحنای چشم مطابقت نداشته باشد ، یعنی به جای اینکه کروی شکل باشد تخم مرغی شکل می باشد و برای این افراد استفاده از لنز آستیگمات توصیه می گردد .
عینک های مناسب برای بیماری دوربینی و نزدیک بینی نکته ای که وجود دارد این می باشد که فرقی نمی کند شما نزدیک بین باشید و یا دوربین یا حتی هر دو را با هم مبتلا می باشد.

شما می توانید هر نوع عینکی را که دوست دارید برای خود انتخاب کنید ، یعنی هیچ محدودیتی جهت انتخاب فریم عینک خود ندارید ، فقط اگر نمره چشم شما بالا باشد باید در انتخاب عینک دقت فرمایید زیرا هر فریمی قادر نیست برای عدسی هایی با نمره بالا مناسب باشد . زیرا هرچه نمره چشم بالاتر باشد قطعا عدسی ضخیم تر خواهد بود و اگر برای مثال از یک عینک نیم فریم استفاده کنید که قسمت پایینی آن فریم نخواهد داشت و به هیچ عنوان زیبا نخواهد بود .

پس شما می توانید با توجه به نمره چشم ، شرایط زندگی و … عینک خود را انتخاب کنید. اگر شغل هایی پر خطر و یا پر جنب و جوش دارید باید از عینک های مقاوم ، عدسی های نشکن و ضد خش استفاده کنید . اما اگر شرایط زندگی شما کاملا آرام می باشد در انتخاب عینک مشکلی وجود نخواهد داشت .

پس فریم در عینک های دوربین و نزدیک بین معیار اصلی نمی باشد زیرا این در دستی های عینک می باشند که تعیین می کنند با توجه به وضعیت و نمره چشم کدام ها را باید انتخاب کنید .

انواع عینک برای نزدیک بینی و دوربینی

انواع عدسی ها برای عینک های دورینی و نزدیک بینی عدسی ها از جهت های مختلف به دسته های مختلفی تقسیم می گردند ، عدسی ها از لحاظ نوع دید به دو دسته تک دید دو دید تقسیم می گردند . خود عدسی های دو دید نیز به سه شکل دو دید تدریجی ، دو دید ناختی و خطی موجو می باشند .

عینک نزدیک بین چیست؟

عدسی های دو دید برای افرادی تجویز می گردند که مشکل دوربینی و نزدیک را باهم دارند ، برخی افراد دلشان نمی خواهد از دو عینک مجزا استفاده نمایند . در این حالت عدسی دو دید تجویز می شود که قسمت پایینی مربوط به دید نزدیک و قسمت بالایی مربوط به دید نقاط دورتر است . رایج ترین عدسی دو دید نیز ف عدسی دو دید تدریجی می باشد  .

عدسی ها از لحاظ جنس نیز به چند دسته پلی کربنات ، پلاستیکی ، عدسی هایی با شاخص بالا ترو شیشه ای تقسیم بندی می گردند پس همانطور که مشاهده کردید آنچه در انتخاب عینک های دوربینی و نزدیک بینی مهم می باشند عدسی ها می باشند ، زیرا آنها تعیین کننده وضعیت ما هستند و اینکه باید از چه عدسی ای استفاده کنیم . حال اینکه چه عدسی ای مناسب شماست را مشاوران و متخصصان مربوط به این زمینه  می توانند به شما بگویند ، اما شما می توانید هر نوع فریمی که می خواهید را انتخاب کنید .

فریم های عینک های طبی

 فریم ها نیز انواع مختلفی از جمله تمام فریم ، نیم فریم و بدون هیچ فریمی دارند که افراد با توجه به استایل و سلیقه آنها را انتخاب می کنند . در این حالت شما یک تصویر ذهنی از عینک مورد نظر در ذهن خواهند داشت و قادر هستید به راحتی یک عینک را انتخاب نمایید

اگر فردی هستید که به آلیاژ ها و جنس های مختلف حساسیت دارید حتما با فروشنده عینک مشورت نمایید ، در این صورت فروشنده قادراست یک عینک مناسب با شرایط شما ارائه دهد ؛ زیرا برخی از عینک های همانند عینک های فلزی و استیل برای برخی از افراد ایجاد حساسیت می نمایند .

خرید عینک مناسب برای دوربینی و نزدیک بینی همانطور که در بالا گفته شده شما باید در خرید عینک های طبی خود دقت کافی را به خرج دهید ، زیرا قیمت عینک های طبی استاندارد ارزان نمی باشد ؛ پس باید در موقع خرید دقت کرد تا بتوان یک عینک مناسب و راحت داشت . شما چه حضوری خرید کنید و چه غیر حضوری باید در مورد وزن عینک ، جنس آن ، نوع عدسی ها و البته مقاومت آنها اطلاعات کافی داشته باشید . همچنین به هیچ عنوان فراموش نکنید فروشگاه هایی که بسیاری از اجناس را به فروش می رسانند برای خرید عینک مناسب نمی باشند و برای خرید عینک باید به مراکز تخصصی عینک مراجعه نمایید زیرا اگر عینک شما استاندارد نباشد دچار مشکلات زیادی خواهید شد  فروشگاه عینک عثمانی اپتیک به عنوان یکی از بهترین و تخصصی ترین مراکز خرید و فروش عینک طبی و عینک آفتابی شناخته می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات ما از سایت فروشگاهی عثمانی اپتیک دیدن فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

عثمانی اپتیک

مرجع آنلاین و مستقیم انواع عینک آفتابی

آدرس شعبه تهران

تجریش - میدان قدس - کوچه محوی - پلاک دو - واحد ۲۱ - طبقه ۵

ساعت فعالیت

هر روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۰

جشنواره فروش ویژه عثمانی اپتیک

تا ۷۰ درصد تخفیف همه محصولات همراه با یک پک نگه‌دارنده عینک هدیه از شنبه پنجم اسفند تا جمعه شب