عینک آفتابی کلاب‌مستر و تاریخچه ی آن

عینک آفتابی کلاب مستر و تاریخچه ی آن

فهرست مطالب

عینک آفتابی کلاب مستر یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین مدل های عینک آفتابی می باشد که از گذشته تا به امروز طرفداران زیادی داشته‌ است. در ادامه ما می خواهیم با تاریخچه و ویژگی های عینک آفتابی کلاب مستر آشنا شویم با ما همراه باشید پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

با قاطعیت می توان عینک کلاب مستر را یکی از زیباترین عینک های سال دانست زیرا با تمام سلیقه ها سازگار است و در میان مردم طرفدار زیادی دارد و به گونه ای طراحی شده که هم به روی صورت های گرد و هم روی صورت های کشیده می نشیند و به همه ی فرم های صورت می آید. این عینک با شیشه های شفاف و با اندازه ای متوسط طراحی و ساخته شده است.

عینک کلاب مستر یک عینک فوق العاده برای نسل جوان امروزی می باشد زیرا این عینک با هر چهره امروزی ست می شود. در هنگام خرید عینک کلاب مستر و استفاده هیچ گونه محدودیت ندارد و هم آقا و هم خانم ها می توانند از این عینک استفاده کنند. کلاب مستر که به تازگی وارد بازار شده اند و در همین مدت کوتاه به پر فروش ترین عینک ریبن تبدیل شده اند. عینک ریبن کلاب را گلچینی از صدها مدل کمپانی ریبن می باشد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می نماید.

آشنایی بهتر با عینک آفتابی کلاب مستر

عینک آفتابی کلاب مستر دوباره در سال 2020 ظهور پیدا کرده است. کلاب‌مستر نوعی عینک ابرودار قدیمی است که در گذشته مورد استفاده قرا می گرفت اما به دلیل شکل و سبک زیبای به کار رفته در آن که در سال‌های اخیر دوباره مورد توجه عموم مردم قرار گرفته و در میان مردم محبویت زیادی پیدا‌ کند دلیل اصلی تولد دوباره‌ کلاب‌ مسترها است. البته استفاده از این عینک توسط شخصیت اصلی ومشهور سریال تلویزیونی نیز یکی دیگر از دلایل تولد این هینک ها هم می باشد.

عینک آفتابی کلاب مستر چه شکلی است؟ طرحی شبیه عینک ویفرر دارد با این تفاوت که بخش بالایی فریم عینک قاب دارد. اما بخش پایین آن یا بدون فریم است یا یک فلز باریک عدسی عینک را نگه داشته است.

این مدل فریم در طول سال‌ها با فراز و فرودهای زیادی مواجه بوده است. اصل و ریشه‌ی عینک‌های ابرودار به حدود نیم قرن پیش و دوران پس از جنگ جهانی دوم باز می‌گردد.

قبل از اینکه عینک کلاب‌مستر به مدل محبوب عموم مردم تبدیل شود، این عینک در دهه‌های 50 و 60 میلادی فقط توسط سلبریتی‌ها و شخصیت‌های برجسته جهانی مورد استفاده قرار می‌گرفت و افراد دیگر نمی توانستند از آن استفاده کنند ومخصوص افراد مشهور و برجسته‌ بود .

اولین عینک ابرودار (browline) در سال 1947 توسط Jack Rohrbach اختراع شد که در آن زمان معاون رئیس کمپانی Shuron بود؛ شرکت عینک سازی با مسئولیت محدود.

پس از بسیاری از کارخانه‌های تولیدکننده عینک در دهه 1950 میلادی به تولید این مدل روی آوردند. به طوری که در اواخر دهه 50 نیمی از مجموع فروش عینک‌ها به مدل کلاب‌مستر مربوط بود. در آن دهه این مدل بسیار محبوب و مورد توجه مردم و چهره‌های سرشناس قرار داشت و تقریبا همه از آن استفاده می کردند و در میان مردم وافراد سرشناس رواج پیدا کرد.

از جمله چهرهای مشهور آن دوره که از عینک کلاب‌ مستر استفاده می‌کردند می‌توان به مالکوم ایکس (فعال سیاه‌پوست و مسلمان حقوق انسانی و مدافع حقوق آفریقایی آمریکایی‌ها)، لیندون جانسون (سی و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا از حزب دموکرات) و Vince Lombardi (مربی لیگ ملی فوتبال آمریکایی) اشاره کرد.

عینک آفتابی کلاب مستر و تاریخچه ی آن

پایین آمدن عینک کلاب‌مستر

اما در دهه 70 میلادی با تشکیل شدن فرهنگ هیپی (Hippie) در میان مردم، عینک‌های ابرودار کلاب‌مستر به طور ناگهانی از مد افتادند و دیگر کمتر کسی از آن استفاده می کرد و محبوبیت قدیم را در میان مردم نداشت پس از آن فقط افراد مسن، قدیمی و سنت‌گرا و افرادی که بر پی مد نبودند از آن استفاده‌ می کردند و افراد محافظه‌کار از این مدل عینک استفاده می‌کردند.

در اینجا شاید بد نباشد به این اشاره کنیم که خرده‌ فرهنگ «هیپی» یکی از جنبش‌های اجتماعی جوانان بود که در دهه ۱۹۶۰ (میلادی) در ایالات متحده آمریکا آغاز شد و به نقاط دیگر دنیا گسترش یافت و به آنجا انتقال پیدا کرد مد و ارزش‌های هیپی تأثیر عمده ای بر فرهنگ گذاشت و موسیقی، تلویزیون، فیلم، ادبیات و هنرها را تحت تأثیر قرار داد.

گسترش دوباره کلاب‌ مستر

اما این پایان راه عینک‌های کلاب‌ مستر نبود. و این عینک از میان مردم حذف نشد و طول عمر آن تمام نشد در دهه 80 میلادی، وقتی «بروس ویلیس» در سریال Moonlighting یک جفت عینک کلاب‌ مستر با شیشه رنگی استفاده کرد، دوباره این عینک مد شد و وارد بازار شد و مردم به آن روی آوردند و محبوبیت دوباره ای پیدا کرد .

این تمایل مردم به خرید دوباره‌ی عینک‌های ابرودار باعث شد تا برند Ray-Ban که در آن زمان تحت مالکیت بوش اند لومب بود، عینک کلاب‌ مستر را طراحی و وارد بازار کند. تا مردم از آن استفاده کنند اولین کلاب مستر ریبن یک عینک آفتابی با عدسی‌های رنگی بود.

در این دوران بود که کلاب‌مستر دوباره محبوب و رایج شد و مردم به آن روی آوردند بعد از عینک‌های ویفرر و خلبانی، پرفروش‌ترین عینک در دهه 80 میلادی، عینک آفتابی کلاب مستر بود. این محبوبیت تا دهه 90 میلادی همچنان ادامه داشت.

عینک کلاب مستر برای چه فرم صورت مناسب است؟

برای صورت‌های مربعی، مستطیلی، مثلثی و بیضی مناسب است. اما افرادی که صورت گرد، لوزی یا قلبی دارند نباید از این فریم استفاده کنند. چون به صورتشان نمی‌آید و بهتر است مدل های بهتری برای خود انتخاب کنند که با صورتشان همخوانی داشته باشد .

برای صورت مستطیلی کشیده می‌توان از عینک کلاب‌مستر استفاده کرد؟

در صورت مستطیل، طول صورت بیشتر از عرض آن است. اکثرا فاصله‌ی گونه تا خط فک زیاد است و بینی کشیده‌ای دارند. صورت‌های مستطیلی باید از عینک‌هایی که دارای فریم با عمق زیاد استفاده کنند. پل عینک هر چقدر کمتر باشد، بینی را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. فریم‌هایی خلبانی، ویفرر، کلاب‌ مستر، گرد، چندضلعی، گربه‌ای، بیضی و پروانه‌ای برای این فرم صورت‌ها مناسب است.

خرید عینک آفتابی مردانه از فروشگاه عثمانی اپتیک


عینک های آفتابی از اهمیت ویژهای برای حفظ سلامت چشم های برخوردارند.این عینک‌ها با جلوگیری از تابش‌های خیره‌کننده و نفوذ اشعه‌های مضر UV، خطر بروز مشکلات چشمی را کاهش می‌دهند و به افزایش راحتی و عملکرد روزمره کمک می‌کنند.فروشگاه عثمانی اپتیک انواع مختلفی از عینک های آفتابی را مطابق با هر سبک و سلیقه شخصی در اختیار مشتریان قرار داده است و شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی این فروشگاه و مشاهده طراحیهای متنوع و شیک با خرید عینک آفتابی مردانه  ظاهری منحصر به فرد و مدرن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها