عینک متاورس چیست؟

عینک متاورس چیست؟

فهرست مطالب

در دنیای امروزی روش های زیادی برای سرگرمی افراد وجود دارد که می‌تواند حس و حال عجیب و خوشایندی در فرد ایجاد کند یکی از این روش‌های سرگرمی عینک متاورس است. در واقع متاورس یک دنیای مجازی و غیرواقعی می باشد که افراد می توانند در آن محیط فعالیت هایی را انجام دهند. با استفاده از عینک متاورس بر روی چشمان خود وارد دنیای مجازی می شوید که توصیف کردن دقیق آن تنها در زمان استفاده از آن مشخص خواهد شد. عینک متاورس دارای قابلیت بسیاری مثل به تصویر کشیدن ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی می باشد.

در واقع فرد در زمان استفاده از عینک متاورس وارد یک دنیای جدیدتری می شود و در دنیای جدید اشیاء زیادی را در اطراف خود می بیند. حال در همان لحظه دنیای مجازی با واقعی با یکدیگر ترکیب می شود و فرد در همان لحظه شاهد اشیائی در دنیای مجازی خواهد بود که توسط عینک قابل مشاهده می باشد و این تصور را دارد که این اشیاء در دنیای واقعی در اطراف او قرار گرفته است. تصور کردن این اشیاء در اطراف کاربر هیجان انگیز است و کاربر با شور و شوق زیادی نظاره گر اشیای اطراف خود می باشد.

ورود به متاورس

برای ورود به دنیای Metaverse نیازی نمی باشد که منحصرا با استفاده از دستگاه های هدست VR یا AR اقدام نمایید. می توانید از طریق لپ تاپ، کامپیوتر، کنسول بازی و یا حتی تلفن همراه هم به دنیای مجازی متاورس وارد شده و به آن دسترسی داشته باشید. ولی در صورتی که قصد دارید تا حس و حال واقعی متاورس را تجربه نمایید، باید از ابزار های مخصوص بهره بگیرد.

یکی از مهم ترین ابزار های ورود به متاورس، عینک های واقعیت افزوده، هدست ها و همچنین حسگر ها می باشد. البته بهتر است بدانید که ابزار های دیگری نیز وجود دارد ولی مهم ترین ها آن به نوعی عینک های واقعیت افزوده و یا واقعیت مجازی حساب خواهند شد.

نحوه کار عینک متاورس

انواع خاصی از عینک متاورس وجود دارند که با محدود کردن مناظر محیط پیرامونی کار خود را پیش می‌برند، در واقع این عینک‌های متاورسی تصاویر محیط پیرامونی را به کمک چند دوربین که در قسمت جلویی عینک تعبیه شده است به صورت لحظه‌ای ضبط کرده و سپس با تجزیه و تحلیل داده‌ها، عناصری را به آن اطلاعات افزوده و برای پخش آماده می‌کنند. البته این مورد را هم اضافه کنیم که عینک متاورس نوع دیگری هم دارد که در این نوع اخیر الذکر به هیچ وجه دید کاربر محدود نشده و تنها با چند سنسور فضای محیط پیرامونی تحلیل و بر روی صفحه نمایشگر عینک به کاربر نشان داده خواهد شد.

انواع عینک‌های متاورسی

احتمالا پس از مطالعه و نحوه کار با عینک متاورس، متوجه این نکته شده‌اید که این عینک‌ های متاورسی دارای انواع مختلفی می باشند. اهمیت بررسی انواع عینک متاورس زمانی نمایان خواهد شد که بدانید هر کدام از این انواع عینک‌ های متاورسی دارای ویژگی‌ها و قیمت‌های متفاوت و متنوعی می باشند و شما با آشنایی دقیق با چنین عینک‌ هایی می توانید یک عینک متاورس متناسب با نیاز و بودجه خود تهیه نمایید.

به طور کلی عینک متاورس را به سه نوع بر پایه موبایل، بر پایه کامپیوتر و در نهایت بر پایه سیستم عامل تقسیم و دسته‌بندی می‌کنند که در ادامه به بررسی دقیق آن‌ها می‌پردازیم:

انواع عینک‌های متاورسی

عینک متاورس بر پایه کامپیوتر

عینک متاورس بر پایه کامپیوتر هر چند که دارای قیمتی کمی بالاتر از عینک متاورس بر پایه موبایل است، ولی با توجه به این که محدودیت‌های عینک متاورس بر پایه موبایل را ندارد به یکی از محبوب‌ترین انواع عینک متاورسی تبدیل شده است. جالب است بدانید که چنین عینک‌هایی دارای یک صفحه نمایش اختصاصی می باشند که به آسانی می‌توانند محیط متاورس را با اتصال به کامپیوتر در پلتفرم‌ های متفاوت نشان بدهند. فروش این عینک‌ها به صورت سیمی رایج می باشد؛ چون که در این نوع کیفیت تصاویر مطلوبی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

عینک متاورس بر پایه موبایل

عینک متاورس بر پایه موبایل فاقد قابلیت اتصال به سیستم عامل و همچنین کامپیوتر می باشد و در حقیقت با قرار دادن یک گوشی در داخل آنها می‌ توان از این نوع خاص از این عینک بهره برد. در چنین عینک‌هایی از یک لنز مخصوص به منظور مراقبت از چشم انسان در برابر آسیب‌ ها کمک گرفته شده و همچنین استفاده از آن به هنگام تماشای فیلم در حقیقت حس و حال خوبی را به کاربران منتقل خواهد کرد.

عینک متاورس بر پایه سیستم عامل

برخلاف سایر عینک ها، عینک های واقعیت مجازی بر پایه سیستم عامل، به هیچ گوشی و یا کامپیوتری نیاز ندارند و به صورت کاملاً مستقل عمل می کنند. بهتر است بدانید که پردازنده های قدرتمندی در این نوع عینک ها قرار گرفته و همچنین می توان برای داشتن تجربه بهتر در متاورس، کنترلر های آن را نیز تهیه کرد. قیمت این هدست ها در مقایسه با سایر هدست ها، بیشتر می باشد.

تفاوت بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در متاورس چیست؟

واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در آینده بازی، بازاریابی، تجارت الکترونیک، آموزش و بسیاری از زمینه های دیگر پتانسیل هیجان انگیزی به وجود می آوردند. هر دو فناوری به دلیل اینکه مرز دنیای واقعی و مجازی را با جلوه‌های بصری سه‌بعدی پیشرفته‌ باریکتر می کنند، شناخته شده‌اند. گرچه به راحتی می توان این دو را با هم ترکیب کرد، اما تفاوت های قابل توجهی بین این دو فناوری وجود دارد.

  • واقعیت مجازی VR به یک دستگاه هدست نیازمند است، ولی واقعیت افزوده AR با گوشی هوشمند قابل دسترسی می باشد.
  • AR هم دنیای مجازی و هم دنیای واقعی را بهبود خواهد بخشید در حالی که VR تنها یک واقعیت مجازی و خیالی را تقویت خواهد کرد.
  • واقعیت افزوده AR از تنظیمات دنیای واقعی استفاده خواهد کرد در حالی که VR کاملا مجازی می باشد.
  • کاربران AR می توانند حضور خود را در دنیای واقعی کنترل کنند. کاربران VR توسط سیستم کنترل خواهند شد.

کاربردهای عینک متاورس

در این بخش از مقاله بهتر است به برخی از کاربردهای بی‌نظیر عینک متاورس نگاهی داشته باشیم و در این راستا بیان کنیم که در چه مواردی می توان از عینک متاورس استفاده کرد.

کاربردهای عینک متاورس

بازی های متاورسی

بازی های متاورسی یکی از کاربردهای جالب و بسیار مورد توجه کاربران می باشد که با استفاده از قابلیت های آن می توان برای درک حس بهتر بازی های متاورسی استفاده نمود.

شهربازی

یکی از کاربردهای جالب عینک متاورس در شهربازی می باشد، شاید با رفتن به شهربازی متوجه برخی از عینک ها شوید که به عنوان یک آیتم سرگرمی برای دیدن واقعیت های مجازی در شهربازی به کار می رود. در کنار این عینک ها از تجهیزات جدیدی همچون حسگرها نیز استفاده می شود تا بازیکنان حس واقعی تری را تجربه کنند.

تماشای فیلم و سریال

شاید تماشای فیلم و سریال هم با این نوع عینک برایتان جالب باشد البته شما با کیفیت بیشتری می توانید فیلم و سریال مورد علاقه خود را تماشا کنید که احساس لذت بخشی را به شما منتقل می کند.

پلتفرم های متاورسی

پلتفرم های متاورسی  یکی دیگر از کاربردهای عینک متاورس است که با استفاده از برخی حسگرها و کنترل ها می توان در پلتفرم های متاورسی هیجان های بیشتری را تجربه کرد. البته این مدل عینک با این همه قابلیت قیمت بالایی دارد که برای آن باید هزینه زیادی پرداخت کنید. اگرچه در پلتفرم های متاورسی الزامی به استفاده از عینک نیست اما برای درک بهتر از موقعیت، بهتر است از عینک به همراه سایر تجهیزات استفاده کنید.

عینک های متاورس یکی از مدل های جدید عینک هستند که براساس آخرین تکنولوژی بشر توسط تولید کنندگان کاربلد طراحی و تولید شده اند. عینک متاورس دارای قابلیت زیادی از جمله به تصویر کشیدن ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی است. در واقع کاربر در زمان استفاده از عینک متاورس وارد یک دنیای جدیدی می شود و در دنیای جدید اشیاء زیادی را در اطراف خود می بیند حال در همان لحظه دنیای مجازی با واقعی با یکدیگر ترکیب می شود .

خرید عینک از فروشگاه عثمانی اپتیک

عینک های تنها به عنوان یک اکسسوری جذاب و شیک مورد استفاده قرار نمی گیرند.استفاده از انواع عینک از خستگی چشم جلوگیری می کند و کمک می کند تا وضوح بیشتری در بینایی داشته باشید.همچنین عینک های آفتابی از چشم ها در برابر آسیب های ناشی از اشعه های مضر خورشید محافظت می کنند.فروشگاه عثمانی اپتیک  طیف گسترده ای از عینک های متنوع را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.شما می توانید با خرید عینک علاوه بر سلامت چشم، استایل شیک و منحصر به فرد مطابق با سلیقه خود به نمایش بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها