عینک نشکن ژله‌ ای چیست؟

عینک نشکن ژله‌ ای چیست؟

فهرست مطالب

امروزه عینک به یکی از پرکاربرد ترین چیزها برای حفاظت از چشم ها تبدیل شده‌است و در همه‌ی رده‌های سنی قابل استفاده است و می‌تواند استایل‌های متفاوتی برای افراد به وجود بیاورد ، عینک ها انواع مختلفی دارند و هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارا هستند و دارای کاربرد ویژه‌ای اند.

احتمالا همه‌ی شما محصولات زیادی را با صفت ژله ای می شناسید این ها محصولاتی هستند که از سیلیکون ساخته می شوند. سیلیکون پلاستیکی دارای ساختار نرم و انعطاف پذیر است.

عینک های ژله ای مختلفی وجود دارد که کاربردهای متفاوتی نیز دارند. عینک های ژله ای که با ژل های مخصوص پر شده اند، محصولاتی می باشند که برای رفع کبودی، تورم و درد اطراف چشم و سینوس ها به کار خواهند رفت. ولی عینک های طبی یا آفتابی ژله ای ، عینک هایی می باشند که فریم شان از سیلیکون ساخته شده است و در مقابل ضربه، بسیار مقاوم هستند.

در ادامه‌ی این مطلب عثمانی اپتیک شما را با انواع مختلفی از عینک های نشکن ژله‌ ای آشنا می کنیم.

موارد استفاده از عینک ژله‌ ای

عینک ژله‌ ای به دو شکل سرد و گرم صورت می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. انتخاب میان این دو به نیاز شما بستگی دارد. کیسه سرد درمانی و کیسه گرم از موارد مصرف عینک ژله‌ای به حساب می آیند. از دیگر ویژگی های این عینک‌ها می‌توان به شفاف بودن آن‌ها اشاره نمود. این ویژگی موجب خواهد شد که به هنگام استفاده از این عینک اطراف خود را به خوبی ببینید. به این شکل شما می‌توانید همزمان با داشتن یک کمپرس یخ یا کیسه داغ روی صورت، به دیگر کارهای خود نیز مشغول شوید. در حالت کلی، موارد استفاده از عینک ژله‌ای شامل موارد زیر می‌شود:

  • درمان التهاب‌های چشمی همچون گل‌مژه
  • مراقبت‌های بعد از تزریق ژل، بوتاکس و غیره
  • درمان پف زیر چشم و کبودی‌های ناحیه چشم
  • تسکین دردهای میگرنی
  • بعد از جراحی بینی نیز به کار برده می‌شود و در راستای بهبودی کبودی ناحیه چشم از آن استفاده می‌شود
  • مراقبت از پوست، بستن منافذ و کاهش چین‌ و‌ چروک
  • استفاده از آن به عنوان آرامش‌بخش در زمان تمرین‌های مراقبه و مدیتیشن
  • استفاده از عینک ژله‌ای به شکل کیسه سرد

استفاده از عینک ژله ای به شکل کیسه گرم

عینک‌های ژله‌ای طبی کاربردهای بسیاری دارند. بعضی از افراد مایل هستند که عینک را گرم کنند و سپس روی چشم‌های خود قرار دهند. در این شرایط به کمک مایکروویو یا آب جوش می‌توان آن را گرم کرد. قبل از اینکه از عینک ژله‌ای به عنوان کیسه گرم استفاده کنید، بهتر است که بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه این کیسه درون مایکروویو جای بگیرد. قبل از اینکه از کیسه استفاده کنید، کیسه باید به مدت چند دقیقه خوب مالش داده شود و در نهایت، در صورت داشتن دمای مناسب امکان استفاده از عینک ژله‌ای وجود دارد.

اگر این کیسه دمای مناسبی نداشت، باید در حدود پنج ثانیه داخل مایکروویو گذاشته و به مدت چند دقیقه مالش داده شود. پس از آن، امکان استفاده از کیسه گرم وجود دارد. لازم به ذکر است که در صورت بالا رفتن بیش از حد دما، به کیسه ژله‌ای آسیب وارد خواهد شد. همچنین در صورت تمایل، می‌توانید عینک را به مدت ۵ دقیقه داخل آب جوش قرار دهید.

عینک نشکن طبی و آفتابی ژله ای

عینک های ژله ای، نسبت به عینک هایی که از فریم فلزی برخوردار می باشند، با دوام تر، سبک تر و مقاوم تر می باشد. این عینک ها به شما اجازه می دهند که بدون نگرانی از شکستن عینک تان، به استقبال هر چالشی بروید.

اکثر عینک های نشکن ژله ای ، دارای تنظیمات و امکان شخصی سازی حداکثری هستند. برای مثال، پدهای بینی و پدهای انتهای دسته، قابل تنظیم بوده و هر کاربر می تواند متناسب با راحتی خود، آن ها را تنظیم نماید.

تقریبا تمامی عینک های ژله ای، به شما این امکان را می دهند که فریم را خم کرده و پیچ دهید؛ پس از این کار خواهید دید که آن ها به شکل اولیه خود باز می گردند.

از آنجایی که این عینک های نشکن طبی و آفتابی ژله ای بسیار مقاوم می باشند، می توانند سال های سال دوام بیاورند. افرادی که سبک زندگی فعالی دارند و کودکان، بهترین کاربران این عینک ها خواهند بود.

عینک نشکن ژله‌ ای چیست؟

عینک آفتابی ژله ای کودک

فصل تابستان که از راه می‌رسد، چشمان کودکان شما بیش از گذشته در معرض اشعه‌های مضر نور آفتاب قرار دارد. برای محافظت از آن‌ها استفاده از عینک ژله‌ای طبی توصیه می‌شود. مسئله‌ی مهم این است که کودکان معمولا از عینک آفتابی خسته شده و آن را از روی چشمان خود برمی‌دارند و بیشتر از چند دقیقه عینک بر چهره ند‌ارند. در این شرایط خرید عینک آفتابی ژله‌ای طبی گزینه خوبی به شمار می رود. از ویژگی‌های بارز عینک ژله‌ای طبی ویژه کودکان می‌توان به نشکن بودن، سبکی، قیمت پایین و غیره اشاره کرد.

ویژگی فریم عینک ژله ای طبی و مزیت های آن

بهتر است قبل از اینکه عینک ژله‌ای طبی را خریداری کنید، با مشخصات و مزیت‌های آن آشنا شوید. عینک ژله‌ای طبی سرد و گرم مزایای زیادی دارد. از جمله مزیت‌های عینک ژله‌ای طبی و فریم عینک ژله‌ای می‌توان به قابلیت حفظ دمای سرد و گرم، قیمت پایین، ماندگاری بالا و غیره اشاره کرد. موارد زیر اشاره به این مزیت‌ها دارد:

در ساخت عینک ژله‌ای طبی مواد غیر سمی و ژل طبیعی به کار برده شده است. در صورتی که عینک ژله‌ای در معرض آسیب قرار بگیرد و شاهد نشت مواد آن به بیرون باشیم، پوست شخص و محیط در معرض آسیب قرار نخواهد گرفت. این مورد یکی از مزایای استفاده از عینک ژله‌ای طبی به حساب می آید.

این نوع عینک ژله‌ای طبی از میزان ماندگاری و استحکام بالایی برخوردار است. از آنجایی که این نوع عینک ساختاری سیلیکونی دارد، این مدل عینک‌ها بسیار منعطف هستند. مراقبت از این مدل عینک‌ها ساده بوده و علاوه بر این عینک ژله‌ای طبی از میزان ماندگاری بالایی برخوردار است.

فریم عینک ژله‌ای طبی به خوبی می‌تواند دمای سرد و گرم را حفظ نماید. امکان استفاده از عینک ژله‌ای سرد و گرم شفاف به عنوان کمپرس یخ و کیسه گرم هم وجود دارد.

برای تهیه عینک ژله‌ ای طبی هزینه پایینی باید بپردازید. از این رو، امکان خرید آن برای همه افراد وجود دارد .

عینک‌های ژله‌ ای بسیار پرکاربرد و عالی می باشند و به علت قیمت پایین خود همه‌ی افراد می‌توانند این عینک ها را تهیه و از فواید آن بهره بگیرند ، عینک‌های ژله‌ای در کنار قیمت پایین خود دارای خاصیت های درمانی ویژه‌ای نیز هستند و می توانید از آن به صورت کمپرس یخ و کیسه های گرم استفاده کنید . همه‌ی محصولات ژله‌ای دارای ساختار نرم و انعطاف پذیر و نشکنی هستند که در برابر ضربه ها مقاومت خوبی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها