تشخیص عینک آفتابی اصل با موبایل

تشخیص عینک آفتابی اصل با موبایل

فهرست مطالب

در واقع بسیاری از مشتریان و طرفداران عینک های آفتابی به دو دلیل مهم اقدام به خرید این اکسسوری می کنند. یکی از مهمترین دلایل استفاده از عینک برای خوش استایلی و خاص بنظر رسیدن است و دومین دلیل برای حفاظت از چشم ها در برابر اشعه های نور آفتاب است. باید بدانید زمانیکه عینک اصل باشد بخوبی می تواند از تابش اشعه ها به چشم پیشگیری کنند و از چشمهایتان در برابر مشکلاتی همچون آب مروارید محافظت خواهد کرد. اگر قصد خرید عینک آفتابی باکیفیت را دارید، پیشنهاد می کنیم از مراکز معتبر خرید عینک آفتابی مد نظرتان را انجام دهید.

تشخیص عینک آفتابی اصل با موبایل ، آیا می توانید عینک آفتابی اصل را با موبایل تشخیص داد؟ عدسی پلاریزه چه مزیتی دارد؟ چگونه می توانیم عینک های پلاریزه اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ در ادامه مطالب به جوابات مطرح شده پاسخ خواهیم داد. اگر شما هم دوست دارید نحوه تشخیص عینک پلاریزه اصل با گوشی موبایل را یاد بگیرید، می توانید تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

تشخیص عینک افتابی اصل با موبایل

امروزه عینک های آفتابی به یکی از وسایل یا همان اکسسوری های ضروری در زندگیمان تبدیل شده اند. روزانه چشم ما در معرض اشعه های نور خورشید قرار می گیرد و اگر نتوانیم هر چه سریعتر روشی برای محافظت از آن بیابیم، متاسفانه با گذشت زمان دچار تاری دید، آب مروارید و غیره خواهیم شد. با افزایش تولیدات عینک آفتابی و محبوب شدن این اکسسوری، امروزه نمونه های فیک و ارزان بسیار زیادی هم در بازار به فروش میرسند که هیچگونه تاثیری برای چشم هایمان ندارند. اگر بخواهیم از چشم هایمان در مقابل اشعه های مضر نور آفتاب محافظت کنیم، مهم است که در انتخاب عینک آفتابی دقیقتر عمل کنیم . یکی از بهترین راه هایی که می توانید عینک پلاریزه اصل را تشخیص دهید، استفاده از یک موبایل ساده است. با استفاده از گوشی موبایل می توانید براحتی پلاریزه بودن عینک را تشخیص دهید.

تشخیص عینک آفتابی اصل با موبایل

یکی از راه های تشخیص پلاریزه بودن عینک آفتابی ، تست UV بودن عینک آفتابی است. زمانی عینک آفتابی می تواند از چشم های ما محافظت کند که یو وی یا همان لایه محافظتی را داشته باشد. برای تشخیص عینک افتابی اصل با موبایل در ابتدا باید صفحه نمایش یا همان صفحه لمسی موبایل خود را روشن کنید و سپس عدسی های عینک آفتابی را به درستی در مقابل صفحه نمایش قرار دهید؛ نحوه صحیح عدسی در مقابل صفحه نمایش اینگونه باید باشد که طرف داخل عینک به سمت موبایل بوده و طرف بیرون عینک به سمت بیرون یا فضای باز باشد و در مرحله آخر عینک یا موبایل خود را به آرامی بچرخانید . دقت کنید اگر در میزان روشنایی لنز عینک هیچ تغییری حاصل نشد، این عینک پلاریزه نیست و ممکن است اصل نباشد؛ اما اگر در همان ابتدای چرخش، میزان روشنایی عدسی عینک کم شده و همچنین تیره تر شود، باید بدانیک عینک شما پلاریزه اصل می باشد.

مزایای عینک های پلاریزه برای سلامتی چشم ها

امروزه عینک های پلاریزه مزایای بسیار زیادی را برای حفظ سلامتی چشم ها ایفا می کنند. در تولید لنزهای پلاریزه اغلب از ماده شیمیایی بسیار خاصی برای فیلتر کردن نور روی این دسته از عینک ها اعمال می شود. مولکول های موجود در این لنز ها از وجود این ماده شیمیایی بوده که در عینک بصورت یک صف قرار گرفته اند و کاربرد آن برای جلوگیری از عبور اشعه به چشم می باشد.

اغلب در برخی از عینک پلاریزه، فیلترهایی با دهانه ی عمودی برای پیشگیری از تابش نور ایجاد می کنند. زمانیکه پرتوهای نور خورشید به صورت عمودی به چشمان شما در حال نزدیک شدن هستند، می توانند در آن دهانه ها براحتی و بسیار ساده عبور کنند. اگر بخواهیم به عنوان یک مثال ساده آن را تشریح کنیم باید بگوییم، عدسی پلاریزه مانند کاپوت ماشین صاف بوده که تمامی امواج نور را که به صورت افقی به ان می تابد را منعکس خواهد کرد. ممکن است استفاده از عینک های پلاریزه در تاریکی مناسب نباشند، اما می توانند دید بسیار واضحی را از محیط اطرافمان در هوای آفتابی برای ما بسازد. در واقع افرادی که مدت طولانی از عینک های آفتابی پلاریزه استفاده می کنند مانند: رانندگان، موج سواران، ماهیگیران و دوچرخه سواران اغلب از مزایای عدسی پلاریزه احساس رضایت دارند. همچنین باید بدانید پلاریزه به راحتی تشعشع شدید نور را که از آب منعکس می شود را جذب می کند و مانع از برخورد آن با چشم خواهد شد.

نحوه تشخیص عينک پلاريزه اصل از تقلبي

یکی از ابتدایی ترین روش تشخیص عینک اصل از تقلبی ، بررسی برچسب روی لنز است. بسیاری از برندها در هنگام عرضه محصولات اصل خود روی گوشه لنز از برچسب UV استفاده می کنند که تشخیص آن را از تقلبی برای ما راحتتر می کند.

راه دوم برای تشخیص پلاریزه بودن عینک، استفاده از صفحه موبایل است که درمطالب بالا به آن اشاره کردیم . برای تشخیص بهتر يکي از لنز عينک خود را در مقابل صفحه گوشی قرار دهيد، طوري که عينک را به چشم خود زده باشید، بايد قسمت داخلی عينک رو به چشمتان باشد و لایه ی بیرونی عینک رو به صفحه موبايل باشد.

همچنین باید بدانید صفحه پلاریزه صاف می باشد و به همین دلیل مانند صفحه آینه عمل کند و تمامی اشعه ها را منعکس کرده و مانع از تابش آن به چشم ها خواهد شد. بسیاری از افراد عینک های دودی را با پلاریزه اشتباه می گیرند و تصور می کنند هرچه لنز تیره تر باشد، یعنی اصل است. باید بدانید تنها دودی بودن عینک نشانه پلاریزه بودن آن نیست و اگر پس از استفاده محیط برای ما ناواضح بنظر برسد، قطعا عینک فیک بوده و اغلب باعث سردرد در شما خواهد شد. اگر سلامتی چشم هایتان را ارزشمند می دانید، توصیه می کنیم از عینک آفتابی یا عینک های پلاریزه باکیفیت استفاده کنید. برای خرید عینک های باکیفیت می توانید از فروشگاه معتبر عثمانی اپتیک انواع عینک های آفتابی اصل را با طراحی های شیک و بروز خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها