چرا عینک آفتابی‌ها عدسی‌های رنگارنگ دارند؟

فهرست مطالب

مزیت عدسی های رنگی

لنزهای عینک آفتابی رنگی فقط برای ایجاد یک بیانیه مد وجود ندارند. آنها در واقع به فیلتر کردن نور از چشمان شما کمک می کنند. اما، بسته به رنگ لنز، آنها این کار را به روش های مختلف انجام می دهند.

برخی از رنگ‌های عینک آفتابی، رنگ‌هایی را که می‌بینید تقویت می‌کند و باعث می‌شود آنها واضح‌تر به نظر برسند. سایر رنگ‌های رنگی به تغییر رنگ، کاهش تابش خیره کننده، مسدود کردن نور و حتی بهبود حدت بینایی کمک می‌کنند. گفته می شود، همه لنزهای رنگی برای همه موارد مناسب نیستند.

واقعیت این است که هر لنز رنگی مزایای متفاوتی دارد. رنگ مناسب لنز در نهایت باید درک عمق شما را افزایش دهد و خستگی چشم را کاهش دهد بدون اینکه مانع توانایی شما برای دیدن واضح شود.

محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش مهم تر از رنگ عدسی است

اول از همه، رنگ لنزهای عینک آفتابی شما نشانگر میزان محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش نیست. این به این دلیل است که لنزهایی که محافظت کافی را ارائه می دهند با یک پوشش بی رنگ جذب کننده اشعه ماوراء بنفش درمان می شوند – امیدوارم علاوه بر هر رنگی که انتخاب می کنید.

به عبارت دیگر، هنگام محافظت از چشمان شما در برابر اشعه های مضر فرابنفش، رنگ مهم نیست. این چیزی است که روی برچسب UV وجود دارد که اهمیت دارد. و برچسب روی هر عینک آفتابی با کیفیت باید 100٪ محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را نشان دهد، هر رنگی که لنزها باشد.

با این حال، زمانی که به دنبال محافظت در برابر نور مرئی پرانرژی (HEV) یا طیف نور آبی هستید، رنگ لنزهای شما اهمیت دارد. و از آنجایی که نور HEV می تواند باعث آسیب شبکیه شود، دانستن گزینه های لنز رنگی و مزایای مرتبط با آن بسیار مهم است.

تفاوت لنزهای رنگی در عینک آفتابی

هنگام انتخاب لنزهای رنگی، حتماً به سبک زندگی خود مانند کار روزانه و فعالیت های تفریحی و نحوه برنامه ریزی برای استفاده از عینک آفتابی توجه کنید. هر رنگ به طور خاص برای تقویت و بهبود بینایی در تنظیمات و فعالیت های خاص مناسب است.

در عین حال، برخی از رنگ‌ها در صورت استفاده در شرایط نامناسب می‌توانند دید را مختل کنند. بنابراین درک هدف و مزایای هر رنگ به شما کمک می کند تا زمانی که زمان خرید بعدی شما است، انتخاب مناسبی داشته باشید.

سبز

لنز رنگی مایل به سبز با فیلتر کردن نور آبی به ایجاد کنتراست کمک می کند. این همچنین به کاهش تابش خیره کننده و فشار چشم در نور شدیدتر خورشید کمک می کند. این رنگ در عینک آفتابی که برای بازی گلف یا تنیس و برای استفاده روزمره استفاده می شود، به خوبی کار می کند.

طوسی

این رنگ خنثی تابش خیره کننده را کاهش می دهد، به خصوص در هنگام روی آب، که به ویژه برای عینک های آفتابی ماهیگیری مفید است، و یک رنگ عالی برای محافظت از نور روشن است. لنزهای خاکستری هم در روزهای ابری و هم در روزهای آفتابی به خوبی کار می‌کنند و مزایای ضد خستگی را ارائه می‌کنند که آنها را برای استفاده همه منظوره مانند رانندگی عالی می‌کند.

آبی و بنفش

لنزهای عینک آفتابی با رنگ آبی یا بنفش، درک رنگی خیره کننده و بهبود یافته ای را ارائه می دهند. آنها همچنین به شما کمک می کنند خطوط اطراف اجسام را واضح تر ببینید و در عین حال از سطوح بازتابنده، به ویژه برف محافظت می کنند. عینک آفتابی با عدسی آبی در هوای مه آلود و مه آلود نیز به خوبی عمل می کند. به علاوه، آنها تقریباً در هر رنگ پوستی خوب به نظر می رسند.

قرمز و رزگلد

عینک‌های آفتابی قرمز و رز نور آبی را مسدود می‌کنند، بنابراین به بهبود دید رانندگی و کاهش فشار چشم کمک می‌کنند. به علاوه، آنها به افزایش عمق میدان شما و افزایش جزئیات کمک می کنند، به همین دلیل است که عینک آفتابی با لنزهای قرمز یا رز برای استفاده در بسیاری از فعالیت های ورزشی مانند اسکی عالی است.

زرد، نارنجی و طلایی

عینک آفتابی با لنزهای رنگ روشن مانند زرد، نارنجی و طلایی در شرایط نوری متوسط ​​تا کم برتری دارد. آنها درک عمق عالی را ارائه می دهند و همچنین برای عینک آفتابی ورزشی در فضای باز و داخل ساختمان به خوبی کار می کنند. آنها همچنین دید اجسام را بهبود می بخشند، محیط اطراف را روشن تر نشان می دهند و نور آبی را مسدود می کنند. با این حال، لنزهای عینک آفتابی زرد، نارنجی یا طلایی ممکن است رنگ را تغییر دهند.

کهربایی و قهوه‌ای

این رنگ کاهش تابش نور کمک می کند تا روزهای ابری کمی روشن تر شود. این عینک آفتابی پرفورمنس همچنین دارای رنگ های قرمز است که نور آبی را مسدود می کند و در عین حال به بهبود درک عمق کمک می کند. بنابراین، به پوشیدن اینها در طول فعالیت هایی مانند گلف یا بیسبال فکر کنید، جایی که باید اشیاء کوچک را در فاصله تشخیص دهید. لنزهای کهربایی همچنین چشم را در شرایط آفتابی راحت می کنند و کنتراست را در برابر مناظر سبز و آسمان آبی افزایش می دهند.

قبل از خرید عینک آفتابی با لنزهای رنگی، سعی کنید رنگ های مختلف لنز را در شرایط نوری مشابه آنچه که معمولا تجربه می کنید، ارزیابی کنید. برخی از فریم‌های عینک آفتابی اسپرت‌تر حتی دارای لنزهای قابل تعویض هستند تا بتوانید رنگ را برای فعالیت‌ها و شرایط مختلف سفارشی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید