نحوه صحیح عینک زدن

نحوه صحیح عینک زدن

فهرست مطالب

دانستن نحوه درست عینک زدن به چشم‌ها و شیوه ترکیب‌بندی آن با اجزای صورت اهمیت بسیار زیادی دارد. بهتر است که عینکی را انتخاب کنید که آن را دوست داشته باشید و در صورت زدن آن راحت باشید و به علاوه چهره شما را بهتر نشان دهد. باید عینک را با احتیاط زیادی به چشم‌هایتان بزنید و همیشه آن را تمیز نگه دارید و در صورت استفاده کردن از آن، آن را در ناحیه مناسبی بر روی صورت قرار دهید زیرا اگر عینک را با روش درستی به چشم‌هایتان بزنید هیچگاه عینک از صورت به زمین نمی‌افتد.

شیوه درست عینک زدن

عینکتان را با احتیاط زیادی به چشم‌ها بزنید و برای زدن عینک باید قسمت جلوی فریم را با هر دو دستتان بگیرید، سپس آن را روی گوش‌هایتان بگذارید و آرام روی بینی قرار دهید. سعی کنید که همیشه عینکتان را با دو دست بگیرید تا به لوله‌ها فشار وارد نشود. نباید عینک را روی بینی فشار دهید به خاطر اینکه فشار زیاد ممکن است روی پل بینی اثر برجا بگذارد و جای آن برای همیشه باقی بماند. عینکتان را به چشم‌ها نزدیک کنید و روی نوک بینی و یا وسط آن قرار ندهید. در صورت زدن عینک به این روش بهترین دید را خواهید داشت البته شاید اوایل برایتان ناخوشایند باشد ولی با گذشت زمان به آن عادت خواهید کرد.

عینکتان را در قسمت بالای بینی قرار دهید. زمانی که عینک بر روی چشم‌های شما قرار گرفته باشد انگشت اشاره را روی پل عینک قرار دهید و سپس آن را بالا ببرید تا فریم بالای بینی‌تان قرار گیرد. عینک را باید در بین چشم‌ها و راس پیشانی قرار دهید، مگر اینکه به خاطر دلایل خاصی عینک ساز به شما توصیه کرده باشد که آن را بر روی قسمت دیگری از بینی قرار دهید. هیچگاه عینک را روی سرتان قرار ندهید به خاطر اینکه باعث کشیده شدن فریم می‌شود و شکل عادی آن را خراب می‌کند.

همیشه شیشه‌های عینکتان را تمیز نگه دارید، با استفاده کردن از یک دستمال میکروفایبر شیشه‌های عینکتان را پاک کنید و برای تمیز کردن لکه نیز از مقدار کمی آب کمک بگیرید. فریم را به شکل مرتب با شوینده‌ای ملایم تمیز کنید و چربی و کثیفی را از روی آن پاک کنید به خاطر اینکه امکان دارد این آلودگی ها وارد پوست شوند و مشکلاتی را به وجود آورند.

به هیچ وجه نباید شیشه عینک را به وسیله لباس پاک کنید این کار ممکن است که لکه و یا خطوطی را به روی شیشه عینک باقی بگذارد که البته این خطوط به راحتی پاک نمی‌شوند. سعی کنید انگشتتان را به شیشه نمالیید زیرا عینک را آلوده به باکتری می‌کند و همچنین اثر انگشت‌هایتان روی آن باقی می‌ماند و شما نمی‌توانید آنها را به راحتی پاک کنید.

برداشتن درست عینک از روی چشم‌ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، برای برداشتن صحیح آن باید دسته‌های عینک را به وسیله هر دو دستتان بالا ببرید و به سمت جلو بکشید. حتی اگر می‌خواهید عینکتان را برای لحظه‌ای کنار بگذارید باید آنها را ببندید و باید به یاد داشته باشید که همیشه از سمت دسته‌ها آن را قرار دهید نه شیشه‌ها.

در این مطلب عثمانی اپتیک با مطلب نحوه صحیح عینک زدن آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های عثمانی اپتیک همچون مطلب عینک‌ فلزی بهتر است یا کائوچو؟ دیدن کنید می توانید به قسمت بلاگ مراجعه کنید.

نحوه صحیح عینک زدن

هماهنگی عینک و نوع صورت

اول باید بدانید که چه نوع عینکی به صورت‌تان می‌آید، شما می‌توانید اقدام به خرید عینک کنید که از آن خوشتان آمده است اما بعضی مواقع بعضی از عینک‌ها فقط به چهره‌های خاصی می‌آیند. برای اینکه شکل چهره خودتان را بشناسید اول ببینید که آیا طول آن بیشتر از عرض آن است و یا آیا شما فک گرد یا مربع و یا نوک تیزی دارید، و یا اینکه خط پیشانی شما عریض و یا باریک است؟

اگر چهره گردی دارید می‌توانید از عینک زاویه دار با فریم نازک استفاده کنید، معمولا طول و عرض صورت‌های گرد با یکدیگر برابر هستند و شکلی منحنی دارند، شیشه‌های راست و مستطیلی می‌توانند چهره شما را کشیده‌تر و همچنین لاغرتر نشان دهند. مخصوصاً اگر عینک را روی قسمت بالای صورتتان قرار می دهید. از فریم های نازکی استفاده کنید، فریم‌های ضخیم‌تر صورت گرد را می‌پوشانند. می‌توانید همچنین از عینک پروانه‌ای شکل استفاده کنید که در آن شیشه‌ها به سمت بینی باریک می‌شوند. البته برای به وجود آوردن تضاد بهتر، گوشه ها باید زاویه دار باشند.

اگر چهره‌تان مربعی شکل است می‌توانید از فریم‌های نازک با شیشه‌های بزرگ و گرد استفاده کنید. چهره مربعی شکل زاویه دار، با فکی برجسته و چانه‌ای صاف است. اگر می‌خواهید که شکلی ملایم‌تر و نرم‌تر را به این چهره بدهید می‌توانید از شیشه‌های گرد استفاده کنید یا اگر همین شکل صورت را دوست دارید و نمی‌خواهید با عینک زدن وحشتناک به نظر برسید همچنین شما می‌توانید از شیشه‌های مربعی شکل استفاده کنید، ولی شیشه‌ها باید بزرگ باشند و طول و عرض آنها تقریباً با یکدیگر برابر باشند، به یاد داشته باشید که از شیشه‌های مستطیلی و باریک استفاده نکنید.

اگر چهره شما بیضی شکل باشد می‌توانید از تمامی انواع عینک‌ها استفاده کنید، معمولا صورت‌های بیضی شکل کشیده و تقریباً لاغر هستند و گونه‌هایی بالا و چانه گردی دارند. این نوع از صورت مناسب برای هر نوع عینکی است و شما می‌توانید از فریم‌های مربعی و یا گرد استفاده کنید. به علاوه می‌توانید از شیشه‌های باریک و یا عریض به طبق میل خودتان استفاده کنید اما به شرطی که بیش از حد زاویه دار و یا گرد نباشد. فریم های ضخیم به این نوع چهره‌ها می‌آیند ولی نباید بیش از حد پهن باشند به خاطر اینکه ویژگی‌های چهره را می‌پوشاند.

اگر صورت شما قلبی شکل است می‌توانید از شیشه‌های مخروطی استفاده کنید. اگر می‌خواهید که چانه نوک تیز تان جلب توجه نکند می‌توانید از شیشه‌هایی استفاده کنید که از بالا به پایین باریک می‌شوند به علاوه شکل مخروط پروانه‌ای می‌تواند توجه را به مرکز صورت جلب کند. بهتر است که از شیشه‌های مربعی شکل دوری کنید به خاطر اینکه این نوع شیشه‌ها به صورت‌های قلبی شکل نمی‌آیند. همچنین باید از فریم‌های باریک دوری کنید و به جای آن می‌توانید از فریم‌های فلزی و یا پلاستیکی ضخیم استفاده کنید.

خرید عینک آفتابی از فروشگاه عثمانی اپتیک

استفاده از عینک های آفتابی نه تنها از نظر ظاهری جذاب و شیک هستند بلکه با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و مواد اولیه با کیفیت، راحتی و دوام بالا را نیز تضمین می کنند.محافظت از چشم ها در برابرنورخورشید و اشعه های مضرUV  از دیگر قابلیت های عینک های آفتابی است.فروشگاه عثمانی اپتیک دارای عینک های آفتابی با طراحی‌های متنوع و رنگ‌های جذاب، برای هر سلیقه و نیازی است. شما می توانید با خرید عینک آفتابی اصل از فروشگاه عثمانی اپتیک تجربه‌ی دیداری بهتر و استایلی منحصر به فرد را به نمایش بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها