معایب استفاده از عینک فیک

معایب استفاده از عینک فیک

فهرست مطالب

چشم‌ها مهم‌ترین و حساس‌ترین عضو بدن هستند که باید خیلی درست از آنها محافظت کنید و آنها را در اولویت قرار دهید. یک راه برای محافظت از چشم‌ها استفاده از عینک است، عینک‌ها می‌توانند چشمان را در برابر اشعه‌های مضر خورشیدی محافظت کنند و از ورود گرد و غبارها ماده ریز نیز جلوگیری کنند. البته دقت داشته باشید که فقط عینک‌های اصل توانایی محافظت از چشم را در برابر تابش و اشعه‌های خورشیدی دارند، در ساخت عینک‌های فیک از مواد غیر استاندارد استفاده می‌شود و چون عینک بیشتر با چشم‌ها پوست در ارتباط است ممکن است که مضر باشد.

در این مقاله می‌خواهیم ویژگی‌های عینک‌های فیک را برای شما شرح دهیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

عینک‌های فیک

علاوه بر اینکه عینک های آفتابی زیبا هستند و می‌توانند جذابیت افراد را بیشتر کنند همچنین می‌تواند از چشم‌ها در برابر نور خورشید و اشعه‌های آن تا حد بسیار زیادی محافظت کنند. ولی عینک آفتابی‌های فیک این قابلیت را ندارند و فقط می‌توانند زیبایی و جذابیت را به استایلتان بدهند، دقت کنید که حتی گاهی ممکن است این عینک‌ها به چشم‌ها نیز آسیب برسانند.

بعضی از افراد این طرز فکر را دارند که همه عینک‌ها برندشان اصل است و هیچ عینک فیکی وجود ندارد، در صورتی که اینگونه نیست و در سراسر دنیا کپی‌های زیادی از عینک وجود دارند که با اصل آن قابل مقایسه نیستند و تشخیص اصل از فیک آن بسیار سخت است.

عینک‌های آفتابی زنانه و مردانه فیک بسیار زیادی در بازار موجود هستند که به خاطر قیمت مناسبشان خیلی از افراد جذب خرید آنها می‌شوند بدون اینکه به معایب و ضررهایی که دارند توجه داشته باشند.

سنگین بودن عینک، لیز خوردن عینک از روی بینی و پوشش نامناسب آن از ویژگی‌های یک عینک فیک و تقلبی است. در ساختن عینک‌های فیک به خاطر استفاده از مواد بی‌کیفیت باعث می‌شود که عینک طول عمر کمی داشته باشد.

متخصصان بر این باور هستند که وقتی که نور از اطراف عینک به چشم‌ها می‌خورد با لنز عینک برخورد می‌کند و نور را ۲۰ برابر افزایش می‌دهد که این نور برای چشم‌ها بسیار خطرناک هستند. اکثراً سایت‌های اینترنتی مطمئن و همچنین فروشگاه‌های معتبر کالاهای تقلبی نمی‌فروشند چون این کار به سابقه آنها ضربه می‌زند و منجر به این می‌شود که مشتری‌هایشان کم شوند.

هنگامی که از عینک‌های فیک استفاده می‌کنید چشمانتان تا چند ساعتی می‌تواند دید واضحی داشته باشد ولی بعد از گذشت چند ساعت منجر به این می‌شود که چشم‌هایتان خسته شود و این مشکل به خاطر استفاده از مواد بی‌کیفیت در ساختار لنز عینک است.

معایب استفاده از عینک فیک

محافظت نکردن از چشم در برابر اشعه فرابنفش

از مهمترین دلایلی که یک فرد اقدام به خرید عینک آفتابی می‌کند این است که می‌خواهد از چشم‌هایش در برابر نور و اشعه‌های خورشیدی محافظت کند، تولید کننده‌های عینک‌های فیک به این موضوع اهمیتی نمی‌دهند و از ارزان‌ترین نوع لنزها استفاده می‌کنند و بیشتر سعی دارند که ظاهر یک عینک را آراسته کنند تا مشتریان را به خودش جذب کند، این کار باعث این می‌شود که کیفیت دید با این عینک‌ها پایین بیایند، شاید در مدت کوتاهی متوجه این تغییر نشوید ولی در طولانی مدت شاهد ضعیفی و خستگی چشم‌هایتان می‌شوید.

خرید عینک آفتابی زنانه و به علاوه خرید عینک آفتابی مردانه اصل از چشم‌ها ۱۰۰ برابر در برابر اشعه فرابنفش محافظت می‌کند.

راه‌هایی برای شناخت عینک اصل از فیک

بررسی لوگوی برند عینک

برای تهیه عینک اصل اول باید دقت داشته باشید که مارک و یا لوگوی برند آن مشخص باشد و لوگوی برند باید روی شیشه راست عینک داخل دسته و همچنین بر روی دسته مشخص شده باشد. این لوگوها باید با ظرافت خاصی بر روی عینک حک شده باشند و اندازه قلم و رنگ آن نیز یکسان باشند، دقت کنید که کوچک‌ترین اشتباه در نوشتن آن نشان دهنده فیک بودن عینک است.

شماره مدل عینک

همه عینک‌های اصل یک شماره و کد دارند که اکثراً بر روی قاب عینک‌ها هک می‌شوند، اگر شما به سایتی تولید کننده مراجعه کنید می‌توانید شماره سریال عینک را بررسی و مشاهده کنید، دقت داشته باشید که ثبت شماره مدل عینک بسیار ضروری است. بعضی از عینک‌های آفتابی زنانه و یا مردانه فیک این کد و یا شماره را دارند ولی نمی‌توان آنها را در فهرست سایت های تولید کننده آن بیابید.

بسته‌بندی عینک

برندهای خاصی که عینک‌های اصل و با کیفیت می‌سازند به ظاهر بسته‌بندی محصولشان توجه زیادی می‌کنند تا به محصول ضربه‌ای وارد نشود. بعضی اوقات زیبایی جعبه عینک‌های آفتابی می‌تواند باعث جذب بیشتر مشتری شود. در حقیقت عینک اصل را می‌توانید هنگامی که آنها را می‌خرید با بسته‌بندی هایی دریافت کنید که روی جعبه‌شان آن برند هک شده باشد و لوگوی آن مشاهده شود.

تولید کننده‌های عینک‌های فیک با ساخت این نوع عینک‌ها ضربه بسیار سنگینی به کارخانه‌های تولید کننده نوع اصل این عینک‌ها وارد می‌کنند و بعضی اوقات منجر به نابودی این کارخانه‌ها می‌شوند.

کیفیت عینک

عینک‌های فیک در اولین استفاده معایبشان را نشان می‌دهند. باید لنز یک عینک مقاوم و محکم باشد البته محکم بودن عینک نباید منجر به سنگینی آن شود، عینک‌های استاندارد در برابر ضربه مقاوم هستند، می‌توانید کیفیت بعضی از عینک‌ها را با لمس کردن نیز تشخیص دهید. اگر فریم عینکی که مد نظرتان است خط و خش‌ یا نقطه داشته باشد این موضوع فیک بودن عینک را نشان می‌دهد. اگر در روز فعالیت بدنی‌تان زیاد است باید عینکی را مورد استفاده قرار دهید که مقاوم باشد، مانند عینکی که جنسش از پلی کربنات است، این نوع عینک‌ها نسبت به دیگر عینک‌ها مقاومت بسیار بیشتری دارند.

استانداردهایی برای خرید عینک آفتابی مردانه و زنانه

یک عینک آفتابی خوب و اصل باید uv آن ۴۰۰ باشد و زاویه مناسبی داشته باشد. باید رنگ آن قهوه‌ای و یا خاکستری باشد ولی اگر زاویه مناسبی نداشته باشد رنگ عینک آبی دیده می‌شود.

به طور متوسط باید از هر سه ساعت بعد از طلوع کردن خورشید تا ۳ ساعت قبل از غروب آن اشعه ماورا بنفش در هوا موج بزند. می‌توانید با استفاده از دستگاه uv متر آن را تست کنید، اگر دستگاهتان عددی را کمتر از ۹۸ درصد به بالا نشان بدهد نشان دهنده اصل بودن عینکتان است.

به علاوه باید لنز عینک در مقابل اشعه ماورا بنفش مقاوم باشد و مانع از نفوذ این اشعه به چشم شود. عینک اصل باید این ویژگی را داشته باشد که چشم‌های شما را از زیر ابرو و تا نزدیک گونه‌تان در بر بگیرد و آن را محافظت کند، همچنین شما می‌توانید در اتاقی که نور کافی دارد به آینه نگاه کنید و اگر قرینه چشمتان به درستی مشخص نباشد اصل بودن عینک را نشان می‌دهد.

از آنجا که چشم عضو بسیار مهمی در بدن است و محافظت کردن از آن خیلی مهم است باید به اصل یا فیک بودن عینک دقت زیادی داشته باشید و در هنگام خرید آن اصلاً هیچ وسواسی به خرج ندهید تا در طولانی مدت از عینک آسیب رساننده به چشم استفاده نکنید. البته یک نکته را هم ذکر کنیم که افرادی که به صورت عمده خرید می کنند حتما باید در هنگام خرید عمده عینک به این نکاتی که در بالا ذکر کرده ایم باید توجه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید