چه زمانی باید از عینک استفاده کنیم ؟

چه زمانی باید از عینک استفاده کنیم ؟

فهرست مطالب

چشم انسان یکی از حساس ترین بخش های بدن است و باید بهترین و کامل ترین حفاظت را از ان به عمل اورد ، چشم ها به معنای واقعی پنجره بدن هستند که با آنها توانایی های ما در حداکثر بازدهی خود قرار می گیرند ، اما همانطور که اشاره شد بسیار حساس هستند و همیشه در خطر یک انواع آسیب قرار دارند پس باید با روش هایی آشنا شد که از چشم ها در برابر این آسیب ها محافظت به عمل اورد .

چشم ها امکان دارد توسط عوامل مختلفی در معرض خطر باشند و در ادامه این مطلب به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم و در توضیح کوتاه آن ها را معرفی می کنیم .

مضرات نور صفحه نمایشگر کامپیوتر و تلفن همراه

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند به چشم ها اسیب برند تماشا کردن بیش از اندازه به صفحه نمایشگر و صفحه تلفن همراه است و اختلالات فراوانی را برای چشم ها به دنبال دارد که تعدادی از آنها را در سطر زیر برای شما توضیح می دهیم .

سندروم تماشای کامپیوتر :

این اختلال که به صورت مجموعه نشانه های فشار چشم، تاری دید ، سردرد، درد شانه و گردن، قرمزی چشم، خشکی چشم و اختلال در تمرکز خود را نشان می دهد در اثر استفاده زیادتر از حد معمول چشم برای تماشای وسایلی در فاصله تقریبا نزدیک مانند صفحه نمایشگر کامپیوتر خود را بروز می دهد. بزرگ ترین عامل ایجاد مشکلات چشمی قرار گرفته در این سندروم، کم شدن تعداد پلک زدن و تمرکز زیاد بر روی موبایل و کامپیوتر است.

خشکی چشم :

خشکی چشم یک نوع اختلال چشمی است که با کاهش تعداد پلک زدن به وجود می اید و زمانی تعداد پلک زدن ها کاهش پیدا می کند که شما بر روی یک صفحه ی نوری خاص مانند تلفن همراه تمرکز کرده باشید .

مشکلاتی که به آن اشاره کردیم را می توان با استفاده کردن عینک مخصوص کامپیوتر از بین برد و شما کافی است که از یک عینک uv420 استفاده کنید که کلیه نورهای مضر آبی را دفع می کند و دیگر به بافت چشم هایتان آسیب وارد نمی شود .

نور خورشید

اشعه‌ ی فرابنفش به وجود آمده در خورشید به میزان بالایی در نور آفتاب وجود دارد و به سمت زمین تابیده می ‌شود. این دسته از اشعه پر قدرت به غیر از عوارض پوستی، آسیب های جبران ‌ناپذیری به چشم انسان وارد می ‌کند. وقتی از مضرات این اشعه صحبت می ‌کنیم، موضوع بسیار جدی می شود.

چه زمانی باید از عینک استفاده کنیم ؟

دلیل آن است که آسیب اشعهUV  فرابنفش به چشم انسان، از نوع تجمعی است. و این بدین معنی است که آسیب ‌ها و اثرات منفی در قسمت های مختلف زندگی روی هم جمع می ‌شود. آن ‌گاه امکان دارد تأثیری دائمی و رفع ‌نشدنی بر قدرت بینایی بگذارند.

اشعه فرابنفش از اشعه‌ های نامرئی است که سه طول موج عمده دارد:

  • UVA
  • UVB
  • UVC

هر کدام از این اشعه ها را می توان با استفاده از عینک های مخصوص افتابی تا حد زیادی دفع کرد و دفع این نوع از اشعه ها به معنی سالم ماندن چشم ها است پس فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که از عینک های ساخته شده برای دفع این نوع از اشعات استفاده کنید .

نور خورشید در زمستان

نورخورشید در جاهای برفی و یخ زده این توانایی را دارد که تابش خیره کننده ای را تشکیل دهد و قرار گرفتن در مقابل اشعه مضر UV در زمستان می تواند آسیب این اشعه را مضاعف کند ، پس در این موقعیت بکار بردن عینک آفتابی با عدسی های پلاریزه می تواند انتخابی عالی و خوب برای مراقبت از چشم ها باشد .

شما با استفاده از این نوع از عینک ها می توانید از اختلالاتی مانند بیماری برف کوری پیشگیری کنید ، بیشتر افرادی که در زمان بارش برف مدت زیادی را در بیرون از منزل می گذرانند دارای این نوع بیماری هستند که برای رفع تشدید این بیماری و یا جلوگیری از آن استفاده از عینک افتابی پلاریزه است .

همانطور که در سطرهای بالا اشاره شد ما انواع آسیب به چشم را شناسایی کردیم و دانستیم که کدام موارد برای چشم ها مضر هستند که در انتهای ان ها عینک مخصوص ان شرایط را هم بیان کریدم در ادامه این مطلب شما را با زمان هایی آشنا می کنیم که آسیب به چشم ها در آن موقعیت ها بالا است و ما از آن ها بی خبر هستیم پس با ما همراه باشید .

فصل‌ های بهار و تابستان

در اولین قدم باید اشاره کنیم که در دو فصل اولیه سال، یعنی فصل بهار و فصل تابستان میزان اشعه UV یا همان اشعه فرا بنفش تولید شده ی خورشید در ساعت های اولیه تابش (صبح زود) و ساعات پایانی (بعد از ظهر) بیش از دوبرابر است و این شرایط به این علت است که پرتو خورشید با زاویه کمتر می تابد در نتیجه، چشم‌ انسان در این ساعت‌ ها کاملا در مقابل اسیب های جدی قرار دارد اما افراد می ‌توانند با بکاربردن عینک ‌های آفتابی باکیفیت از چشم های خود محافظت به عمل آورند ، فقط به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که استفاده از عینک های بی کیفیت و ارزان قیمت ممکن است اسیب های وارده به چشم شما را دو برابر کنند و در این شرایط بهتر است از یک فروشگاه معتبر عینک مانند عثمانی اپتیک عینک مورد نیاز را تهیه نموده و تا سالها از ان استفاده کرد .

عینک آفتابی در روزهای بارانی و ابری

بکاربردن عینک دودی در روزهایی که هوا ابری است و یا باران می بارد نیز مانند روزهای آفتابی کاملا ضروری است. اشعه UV حتی در روزهای ابری نیز این توانایی را دارند که از ابر عبور کنند و به بدن و چشم های انسان آسیب وارد کنند، به همین دلیل به شما توصیه می‌ شود حتی در روزهای ابری نیز از عینک آفتابی برای حفاظت از چشم‌ ها در مقابل این اشعه مضر استفاده شود.

به گفته چشم پزشکان، افراد باید بین ساعت های 10 صبح تا 4 بعد از ظهر حتما از عینک آفتابی بهره ببرند و این به دلیل میزان بسیار بالای تابش نور خورشید است .

دیدگاهتان را بنویسید

عثمانی اپتیک

مرجع آنلاین و مستقیم انواع عینک آفتابی

آدرس شعبه تهران

تجریش - میدان قدس - کوچه محوی - پلاک دو - واحد ۲۱ - طبقه ۵

ساعت فعالیت

هر روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۰

جشنواره فروش ویژه عثمانی اپتیک

تا ۷۰ درصد تخفیف همه محصولات به همراه یک پک نگه‌دارنده عینک هدیه از شنبه ۵ اسفند تا جمعه ۱۱ اسفند