استفاده از عینک بعد از عمل بینی

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

فهرست مطالب

انجام دادن عمل بینی آخرین راه برای رسیدن به بینی زیبا نیست و شما برای کسب نتیجه بهتر، بهتر است که چندین نکاتی را که جراحتان در جلسه مشاوره به شما میگویند رعایت کنید. شاید برای شما هم سوالاتی از جمله اینکه استفاده از عینک بعد از عمل بینی تا چه زمانی ممنوع است و یا چند ماه بعد از عمل میتوان عینک زد پیش آمده باشد. یک مورد مهم که برای حفظ شکل جدید بینی باید به آن توجه کرد این است که چه زمانی بعد از عمل میتوان از عینک استفاده کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به تمامی این سوالات برسید.

عمل بینی چیست؟

این عمل بیشتر برای رفع مشکلات زیبایی و رفع مشکلات عملکرد بینی انجام میشود که ممکن است این مشکلات شامل موارد زیر باشند:

1. شکل بینی

2. اندازه بینی

3. عرض بینی

4. بینی خیلی زنانه یا خیلی مردانه

5. بینی کج

6. بینی صاف

7. بر آمدگی در قسمت پل بینی

8. سواخ های بینی بزرگ

9. سوراخ های بینی نامتقارن

10. انحراف سپتوم

11. مشکل در تنفش از طریق بینی

12. خرناس کردن

13. تروما و شکستگی بینی

14. حل مشکلات ایجاد شده از عمل قبلی بینی

بر اساس نوع مشکل بینی، روش عمل و تغییرات انجام شده در حین عمل متفاوت است. شاید در بعضی از عمل ها بینی به طور کلی تغییر کند و ساختار و شکلش دست کاری شود. ولی در بعضی مواقع مثلا وقتی فقط اندازه سوراخ تغییر میکند، تغییرات زیادی در شکل بینی مشاهده نمیشوند. میتوان گفت که عینک زدن بعد از عمل استخوانی بینی که در این عمل کاملا تغییر شکل یافته است میتواند فاجعه بار باشد ولی از طرفی ممکن است درمورد عمل تغییر اندازه سوراخ ها به این گونه نباشد.

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

چرا نباید بعد از جراحی بینی از عینک استفاده کرد؟

بخاطر اینکه ساختار بینی بعد از عمل بینی خیلی آسیب پذیر خواهد شد هر نوع فشار و یا نیرو و وزن اضافی میتواند به بینی آسیب وارد کند و بر نتیجه نهایی عمل بینی تاثیر میگذارد. برای مثال فعالیت هایی مانند خم شدن از ناحیه کمر و یا فین کردن میتواند فشار داخل بینی را زیاد کند و باعث درد و ناراحتی و مشکلات نا خواسته شود. به علاوه استفاده از عینک بعد از عمل بینی همان تاثیر ها را دارد یعنی وقتی بینی هنوز نرم است و عینک را روی آن قرار میدهید ممکن است که نتیجه عمل تحت تاثیر قرار داده شود. بخاطر همین است که جراحان بینی توصیه میکنند از عینک استفاده نشود و یا اگر مجبور هستید از آن استفاده کنید فقط در مواقع خیلی ضروری میوانید عینک را بزنید آن هم به مدت خیلی کوتاهی و باید سریع آن را در آورد، در این شرایط توصیه میشود با استفاده از چسب عینک را به پیشانی بچسبانید همچنین استفاده از لنز نیز بعد از عمل مجاز است. به علاوه در نظر داشته باشید که استفاده از عینک آفتابی نیز بعد از عمل باید به تعویق بیفتد.

تا چه مدت نمیتوان از عینک استفاده کرد؟

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که اگر از عینکی سبک استفاده میکنید و آتلش روی پل بینی شما را پوشانده باشد میتوانید خیلی زود بعد از جراحی بینی عینک را بزنید. ولی متخصصان و جراحان توصیه میکنند که بعد از برداشتن کچ محافظ یا قالب پلاستیکی تا شش هفته بعد از عمل بینی عینک را روی بینی تان نگذارید.

ولی بعد از گذشت شش هفته تا 3 ماه وقتی که جراح بینی تان گفت که بینی کاملا بهبود یافته این بار میتوانید عینک را به طور معمول بزنید. از جایی که عینک آفتابی سنگین است بهتر است که عینک آفتابی را بعد از 6 تا 12 ماه بعد از عمل استفاده کنید. به علاوه باید از هر مواقعی که چیزی و یا شخصی میتوانند در حال استفاده از عینک به بینی شما آسیب برسانند دوری کنید. برای مثال وقتی در کنار کودکان کوچک باشید ممکن است هر لحضه در هنگام بازی کردنشان به بینی و عینکتان ضربه بزنند.

نکاتی در مورد استفاده از عینک بعد از عمل بینی

هنگامی که چسب و پانسمان هنوز روی بینی قرار دارد به هیچ وجه نباید عینک را بزنید و در کل استفاده از عینک در مدت 6 تا 8 هفته بعد از عمل ممنوع میباشد.

علت اینکه بر عدم استفاده از عینک بعد از عمل این گونه تاکید میشود این است که عینک با وزنش روی بینی فشار وارد میکند و در نتیجه فرم جدید بینی تغییر خواهد کرد و باعث ایجاد ترک و برجستگی روی پل بینی خواهد شد.

چطور میتوان در طول این مدت بینی را مدیریت کرد؟

بسیاری از افراد بدون عینک نمیتوانند به طور دقیق اطراف را ببینند و ممکن است این دسته افراد قبل از عمل بینی دچار مشکلاتی شوند. ولی اصلا جا نگرانی وجود ندارد و راه های زیادی برای فرار از این مشکل هست در ادامه به راه حل هایی میپردازیم:

استفاده از لنز تماسی

استفاده از لنز به جای عینک تا زمانی که مجاز به استفاده از عینک نیستید امکان پذیر است و شما میتوانید یک روز بعد از عمل لنز را بزنید.

توجه داشته باشید که افرادی که بعد از رینوپلاستی تورم بسیار زیادی را در نواحی اطراف چشم تجربه میکنند، استفاده کردن از لنز میتواند باعث این شود که در چشم ها ناراحتی ایجاد شود و بهتر است در این مواقع به دنبال راه های دیگری باشید. اگر میخواهید چشمانتان را لیزیک کنید بهتر است اول چشم ها را عمل کنید بعد به فکر عمل بینی باشید تا در آن دوران مشکلی برایتان پیش نیاید.

نگهدارنده عینک بعد از عمل بینی

اگر استفاده از عینک بعد از عمل بینی برایتان ضروری باشد شما میتوانید اقدام به خرید نگهدارنده عینک بعد از عمل بینی کنید زیرا که نگهدارنده عینک نمیگذارد عینک با بینی در تماس باشد و بخاطر همین فرم بینی تغییر نخواهد کرد.

بعد از تهیه ی این وسیله میتوانید آن را مثل یک هد بند به دور سرتان ببندید و قلاب متصل به هدبند بافاصله در راستای بینی قرار خواهد گرفت و شما میتوانید به جای اینکه عینک را روی پل بینی قرار دهید روی آن قرار دهید.

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

بهترین زمان استفاده از عینک بعد از عمل بینی چه موقع است؟

معمولا بعد از دو ماه میتوان عینک را به چشم زد ولی برای قطعیت استفاده از عینک در این زمان جراح بینی باید این موضوع را تایید کند زیرا که در بعضی افراد بینی حتی بعد از دو ماه نیز به طور کامل خوب نشده پس در جلسات معاینه جراح بینی به شما میگوید که چه زمانی برای استفاده از عینک مناسب است.

نکته دیگری که باید خیلی به آن توجه کرد این است که بعد از عمل بینی بعضی از بیماران پوستشان به فریم عینک حساسیت نشان میدهد که در چنین مواقعی حتما باید با جراحی بینی یتان مشورت کنید.

خرید عینک آفتابی از فروشگاه عثمانی اپتیک

عینک های آفتابی از اهمیت ویژهای برای حفظ سلامت چشم های برخوردارند.این عینک‌ها با جلوگیری از تابش‌های خیره‌کننده و نفوذ اشعه‌های مضر UV، خطر بروز مشکلات چشمی را کاهش می‌دهند و به افزایش راحتی و عملکرد روزمره کمک می‌کنند.فروشگاه عثمانی اپتیک انواع مختلفی از عینک های آفتابی را مطابق با هر سبک و سلیقه شخصی در اختیار مشتریان قرار داده است و شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی این فروشگاه و مشاهده طراحی های متنوع و شیک با خرید عینک آفتابی اصل ظاهری منحصر به فرد و مدرن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها