عینک آفتابی را بر اساس رنگ چشم انتخاب کنید

عینک آفتابی را بر اساس رنگ چشم انتخاب کنید

فهرست مطالب

آیا هر رنگ از عینک آفتابی کاربرد خاصی را دارد؟ بهترین رنگ عینک آفتابی برای چشم کدام می‌باشد؟ پیدا کردن جواب برای این سوال‌ها می‌تواند به شما در داشتن یک عینک آفتابی مناسب بسیار کمک کند. ما در این مطلب می‌خواهیم به شما برای داشتن یک عینک متناسب با رنگ چشم و کارهای روزمره و مناسب صورت کمک کنیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بهترین رنگ شیشه عینک آفتابی

انتخاب یک عینک آفتابی به نیاز ما مربوط می‌شود رنگ‌های شیشه عینک فقط برای مد و زیبایی نمی‌باشد بلکه هر کدام از آنها عملکرد متفاوتی دارد. اکثر آنها درک بعضی از رنگ‌ها را افزایش می‌دهد باعث دید واضح‌تر می‌شود.
عینک‌هایی وجود دارد که باعث کاهش خیرگی نور در شب و برخی باعث درک بهتر رنگ در افراد کور رنگ می‌شود. پس انواع عینک‌های رنگی مانند عینک طوسی، مسی، زرد و دیگر رنگ‌های عینک به نیاز ما بستگی دارد و می‌توان بسته به نیاز خود بهترین رنگ شیشه عینک آفتابی را انتخاب کنیم.
بهترین رنگ شیشه عینک آفتابی

آیا رنگ عینک یا محافظت در برابر اشعه یووی در انتخاب عینک مهمتر است؟

حال این سوال برای ما پیش می‌آید که فقط رنگ شیشه عینک آفتابی متناسب با نیاز کافی است یا باید ویژگی‌های دیگر هم در یک عینک آفتابی استاندارد وجود داشته باشد؟
مهمترین و اولین ویژگی عینک آفتابی این است که باید محافظت کامل از اشعه یووی داشته باشد چون در صورتی که عینک آفتابی این اشعه را به طور کامل مسدود نکند تیرگی بیشتر عدسی، باعث افزایش قطر مردمک می‌شود و نور ورودی به چشم باعث افزایش آسیب به شبکه می‌شود.
میزان تیرگی یا رنگ هیچ ارتباطی با محافظت اشعه یو وی ندارد، چه بسا عینک رنگ روشن عدسی محافظت بیشتری از عینک تیره داشته باشد، افرادی که مدت زمانی زیادتری را در خارج از منزل سپری می کنند بیشتر در معرض آسیب‌های چشمی قرار می‌گیرند کودکان و نوجوانان معمولاً بیشتر از سایرین در معرض این گونه آسیب‌ها هستند، پس استفاده از عینک آفتابی مناسب برایشان بسیار ضروری است.

چگونه بهترین عینک را انتخاب کنیم؟

برای این کار یک دستگاه به نام یووی متر وجود دارد که بهترین راه شناخت عینک آفتابی استاندارد می‌باشد. این دستگاه در عینک فروشی‌های معتبر یافت می‌شود. تشخیص یک عینک آفتابی مناسب بدون این دستگاه حتی برای چشم پزشک هم سخت و غیر ممکن خواهد بود. این دستگاه یووی عینک را از ۹۸ درصد به بالا نشان می‌دهد گاهی علامت یو وی ۴۰۰ در کنار بعضی از عینک‌ها درج شده است که قابلیت حفاظت بر یو وی بی را نشان می‌دهد. هر عینکی که گران باشد استاندارد نیست و برای مطمئن شدن از استاندارد بودن آن حتماً باید از دستگاه یو وی متر استفاده شود.

انتخاب بهترین عینک آفتابی متناسب باکارهای روزمره ورنگ چشم و غیره

رنگ عینک آفتابی متناسب با رنگ چشم

برای انتخاب رنگ عینک آفتابی بر اساس رنگ چشم به فرد توصیه می‌شود که رنگ چشم و رنگ فریم مشابه هم باشند و از یک توناژ انتخاب شوند برای مثال کسانی که چشم قهوه‌ای دارند به سراغ رنگ عسلی، مشکی، خردلی، قهوه‌ای بروند فردی که دارای چشم آبی رنگ است بهتر است که رنگ بنفش، آبی، طوسی را انتخاب کند.
عینک آفتابی پرادا مدل PRADA SPRA04S برای کسانی چشم قهوه‌ای دارند می تواند گزینه مناسبی باشد.
اگر تمایل به خرید این عینک آفتابی را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

عینک آفتابی متناسب با نیاز روزانه

در انتخاب یک عینک آفتابی حتماً به کارهای روزمره و سبک زندگی خود توجه کنید چون رنگ‌های متفاوت عینک آفتابی در درک بینایی هم تاثیر می‌گذارد بعضی از عینک‌ها برای تیراندازی، بعضی برای استفاده زیاد از کامپیوتر، بعضی هم برای کارو استفاده روزمره مناسب اند.

رنگ طوسی عینک آفتابی

بهترین رنگ عینک آفتابی برای فعالیت روزمره رنگ طوسی می‌باشد. عدسی طوسی باعث کاهش خستگی چشم و کاهش خیرگی نور یا گلر میشود. عینک طوسی برای افراد با نقص دید رنگ بسیار رضایت بخش است چون اجازه می‌دهد که رنگ‌ها در حالت طبیعی نسبت به یکدیگر دیده شوند.
استفاده از این نوع عینک در افراد با نقص دید رنگ به درک بیشتر رنگ‌ها کمک نمی‌کند اما مشکلاتی بیشتری در مورد قضاوت رنگ‌ها را هم به وجود نمی‌آورد. رنگ طوسی عینک آفتابی برای همه شرایط جوی به جز برفی مناسب است اما برای نگاه کردن تلویزیون، تیراندازی توصیه نمی‌شود.

عینک کهربایی یا قهوه ای

بهترین رنگ عینک آفتابی برای کاهش خشکی چشم استفاده از عینک کهربایی یا قهوه‌ای است. این رنگ عینک باعث جذب نور آبی و کاهش خشکی چشم می‌شود. عدسی قهوه‌ای باعث افزایش دید عمیق و تشخیص بهتر فواصل اشیا می‌شود.
به دلیل کاهش شدت نور آبی کانتراست را در روزهای آفتابی یا مه آلود افزایش می‌دهد در استفاده روزمره یکی از بهترین رنگ شیشه عینک آفتابی می‌باشد. این نوع عینک آفتابی در رانندگی، ماهیگیری، تیراندازی، اسکی و فوتبال بسیار قابل استفاده است و توصیه می‌شود.
اگر تمایل به خرید این عینک آفتابی را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

عینک نارنجی مسی یا طلایی و زرد

این نوع عینک آفتابی‌ها با لنزهای رنگ روشن در شرایط نوری متوسط و کم مناسب اند، آنها درک بسیار خوبی از محیط می‌دهند. اگر خیلی تیره نباشند به عنوان عینک طبی برای استفاده در محیط روباز و سرپوشی به کار می‌روند.

عدسی آبی، بنفش

این عینک ها باعث کاهش خیرگی نور می‌شوند و همچنین کمک می‌کند در حین محافظت در برابر سطوح بازتابنده به ویژه شرایط برفی اشیا را با جزئیات بیشتری ببینیم. پس این نوع عینک در فعالیت‌هایی مانند ماهیگیری و اسکی بسیار توصیه می‌شود.

عدسی رز گلد و صورتی و قرمز

عدسی قرمز صورتی نور آبی را مسدود می‌کند پس به کاهش خستگی چشم کمک می‌کند این نوع عینک به افزایش دید عمیق و افزایش جزئیات کمک می‌کند. در تمام شرایط آب و هوایی به جز نور کم و مه آلود توصیه می‌شود. در فعالیت‌های ورزشی مانند دوچرخه سواری اسکی و همچنین رانندگی استفاده از عدسی‌های قرمز،صورتی رزگلد پیشنهاد می‌شود.

بهترین عینک آفتابی برای چشم‌های حساس

افراد زیادی از حساسیت به نور رنج می‌برند استفاده از قاب محافظ بهترین و تنها راهی است که باید این افراد رعایت کنند اما هر لنزی برای آنها مناسب نیست بلکه باید عینک آفتابی پلاریزه را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید