عینک آفتابی ارزان

فهرست مطالب

عینک آفتابی های با کیفیت معمولا قیمت بالایی دارند که خرید آن‌ها در این وضعیت بد اقتصادی شاید برای اکثر افراد جامعه ممکن نباشد. ولی از طرف دیگر بازارها و فروشگاه‌ها پر از عینک آفتابی ارزان قیمت هستند که ظاهر زیبا و وسوسه انگیزی دارند. اما آیا خرید عینک آفتابی ارزان واقعا مقرون به صرفه است؟

عینک آفتابی ارزان قیمت بخریم یا گران قیمت؟

شاید بسیاری از افراد دید بسیار منفی یا بسیار مثبت به عینک آفتابی ارزان داشته باشند که هردو جنبه را بررسی میکنیم.

مزایا عینک آفتابی ارزان

  • ظاهر زیبا و جذاب
  • تنوع زیاد در مدل و رنگ و سایز
  • محافظت از چشم‌ها در برابر اشعه یووی
  • قیمت مناسب

معایب عینک آفتابی ارزان

  • شکننده بودن فریم و عدسی عینک‌ها
  • دید غیر واضح در بسیاری از مدل‌ها
  • بی اثر بودن در مقابل اشعه یووی در بسیاری از مدل‌ها
  • آسیب زدن به چشم در برخی مدل‌های بسیار بی‌کیفیت

هر عینک آفتابی عدسی مشکی که فکر کنید به دلیل تیره بودن جلوی نور خورشید را می‌گیرد ولی کم کردن شدت نور به معنای جلوگیری از برخورد اشعه‌های مضر فرابنفش به چشم‌ها نیست. همانطور که در قسمت مزایا و معایب ذکر شد، بعضی از عینک های ارزان قیمت یووی 400 کامل هستند ولی اکثر آنان این استاندارد را ندارند.

عینک آفتابی های گران قیمت هم صرفا به دلیل گران بودن قیمتشان با کیفیت نیستند. بعضی از فروشندگان عینک های زیبا تر و خوش ساخت تر را از میان عینک های ارزان جدا کرده و به عنوان با کیفیت، های کپی یا باکیفیت با قیمت های بالا به فروش می‌رسانند. با این وجود باز هم اکثر عینک های گران قیمت کیفیت بهتری هم از لحاظ فریم و هم از لحاظ عدسی دارند و یووی 400 کامل هستند.

ارزش خرید عینک آفتابی ارزان

ارزش خرید عینک آفتابی های ارزان قیمت بستگی به نوع استفاده خودتان از عینک دارد. اگر عینک آفتابی را فقط صرفا برای یکی دو ساعت و برای زیبایی و استایل استفاده می‌کنید عینک آفتابی های قیمت مناسب گزینه خوبی برای خرید هستند. ولی در نظر بگیرید که عینک آفتابی های قیمت مناسب هم انواع و اقسام مدل و انواع کیفیت ساخت و قیمت‌های مختلف دارند. به همین دلیل در خرید دقت کنید.

برای مثال در برخی فروشگاه‌ها می‌توان بنرهایی با عنوان ” دو عدد عینک 99 هزار تومان ” را مشاهده کرد. این عینک‌ها فارغ از بی کیفیت بودن فریم و شکننده بودن آن‌ها، عدسی های بسیار بی کیفیتی دارند. که استفاده از آن ها نه تنها برای چشم‌ها مفید نیست بلکه مضر است و حتی استفاده یکی دو ساعته هم به ریسک آسیب زدن به چشمانتان نمی‌ارزد.

نمی‌گویم حتما برای خرید یک عینک مناسب باید هزینه میلیونی بپردازید ولی منطقی باشید، مبلغ 100 هزار تومانی حتی برای یک عینک هم بسیار پایین و غیرمعقول است. این نوع عینک ها از مواد بسیار بی کیفیت و چه بسا بعضا از مواد بازیافتی تولید شده باشند. که به هیچ وجه محافظت در مقابل اشعه فرابنفش را برایتان مویثر نمی‌کنند و حتی خودشان به چشمانتان آسیب می‌زنند.

از طرف دیگر مسئله شکننده و ضعیف بودن این عینک ها مطرح است. جمله معروفی در بین افراد ثروتمند دنیا وجود دارد که میگویند: ” من آنقدر ثروتمند نیستم که محصولات بی کیفیت بخرم. ” این جمله به مقرون به صرفه بدون محصولات با کیفیت و خسارت محصولات بی کیفیت اشاره می‌کند.

عینکی که برای گران می‌خرید با کمی ملاحظه تا سال ها بدون افت کیفیت برایتان قابل استفاده خواهد بود. اما همین عینک‌های 100 هزار تومانی را به احتمال زیاد در صورت استفاده هر ماه باید تعویض کنید که مقرون به صرفه نیست.

عینک آفتابی باکیفیت ارزان از کجا بخریم؟

مسئله کیفیت عدسی عینک برای سلامت چشم ها امری اجتناب ناپذیر است. اشعه‌های فرابنفش خورشید ممکن است در طولانی مدت اثرات مخرب جبران ناپذیری برای سلامت چشم‌ها به دنبال داشته باشد. خود دید عینک هم باید به گونه‌ای باشد که برای چشم ها ضرر نداشته باشد. ممکن است بار اول که برای مدت کوتاهی عینک را به چشم می‌زنید کیفیت بد آن را احساس نکنید. ولی در طولانی مدت با اثرات مخرب آن روبرو می‌شوید.

فروشگاه عینک آفتابی عثمانی اپتیک بصورت حرفه‌ای در زمینه عینک آفتابی‌های باکیفیت فعالیت می‌کند، ولی اخیرا به دلیل مبالغ بالای محصولات باکیفیت و درخواست مشتریان، محصولات قیمت مناسب باکیفیت را به فروشگاه اضافه کردیم تا عزیزانی که توانایی پرداخت مبالغ میلیونی را ندارند هم بتوانند با قیمت مناسب عینک های خوبی خرید کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید