عینک مناسب برای بینی بزرگ

عینک مناسب برای بینی بزرگ

فهرست مطالب

یکی از معیارهایی که اکثر افراد به آن در زمان انتخاب عینک توجه دارند، بینی است. از آنجایی که بینی برجسته‌ترین عضو صورت به‌شمار می‌آید و استفاده از عینک به بزرگ‌تر دیده شدن آن منجر می‌شود، افراد به‌دنبال انتخابی خواهند بود که بتوانند با استفاده از آن حجم بینی خود را کوچک‌تر نشان دهند. از آنجایی که عینک در روی بینی قرار می گیرد و برجستگی بینی بیشتر به چشم می‌آید، لذا اهمیت عینک آفتابی برای افرادی که بینی بزرگ دارند، بیشتر به چشم می خورد.

عینک آفتابی تاثیر زیادی بر چهره دارد، پس باید مدلی از آن خریداری شود که به چهره افراد بنشیند. ممکن است افرادی که بینی بزرگی دارند، فکر کنند با زدن عینک آفتابی بینی آنها بزرگتر نشان داده شود. اما اگر فریم مناسبی از عینک آفتابی انتخاب شود، موجب می شود بینی کوچکتر دیده شود. به همین دلیل افراد باید عینک آفتابی مناسب بینی های بزرگ را بدانند تا در هنگام خرید عینک آفتابی، انتخاب خوبی داشته باشند.

چگونگی انتخاب عینک برای افراد با بینی بزرگ

1. عینک دارای لنز عریض

اگر بینی شما بزرگ است بهتر است عینکی را برای خود انتخاب نمایید که دارای شیشه ( لنز ) عریض می باشد زیرا هر چقدر عینک بزرگ تر باشد سایر اجزای صورت کوچک تر به نظر می رسند.

2. عینک آفتابی با فریم ضخیم

عینک های آفتابی با فریم ضخیم و متراکم برای افراد با بینی بزرگ انتخابی ایده آل هستند زیرا نگاه بیننده را به سمت گوش ها جلب می کنند همچنین برای کوچک تر به نظر رسیدن بینی بهتر است فریم عینک خود را پلاستیکی انتخاب نمایید.

3. عینک های طبی یا آفتابی با فریم مربع یا مستطیل

افراد با بینی بزرگ بهتر است از عینک های طبی یا آفتابی با فریم مربع یا مستطیل استفاده نمایند زیرا این مدل عینک ها باعث می شوند تا بینی شما کمتر مورد توجه قرار بگیرد همچنین بهتر است افراد با بینی بزرگ از انتخاب فریم های گرد خودداری نمایند زیرا سایز بینی آن ها با استفاده از این عینک ها بزرگ تر به نظر می رسد.

4‌. استفاده از عینک با پل پایین

هر چقدر پل‌ عینک بالاتر باشد شیشه های عینک به بینی نزدیک تر می شوند و در نتیجه بزرگی بینی بیشتر نشان داده می شود از این رو بهتر است افراد با بینی بزرگ از عینک ها با پل پایین تر استفاده نمایند زیرا در این مدل ها، شیشه های عینک از یکدیگر فاصله دارند و در نتیجه بینی کوچک تر به نظر خواهد رسید.

5. فریم های تزئین شده

بانوانی که بینی بزرگی دارند، می توانند با انتخاب فریم های تزئین شده، بینی خود را کوچک تر نشان بدهند. معمولا عینک های آفتابی دخترانه با طرح های مختلفی مانند گل، نگین کاری شده و… تزئین می شوند. این مدل عینک ها موجب می شود تا ذهن افراد، به این تزئینات بیشتر توجه کند. اینگونه بینی بزرگ بانوان کمتر دیده می شود. پس می توان یکی دیگر از ویژگی های عینک آفتابی مناسب بینی های بزرگ را داشتن تزئینات بر روی عینک دانست. اما این مورد فقط برای بانوان صدق می کند. زیرا عینک های مردانه هیچ تزئین خاصی بر روی فریم آنها ندارد.

6. فریم های تیره

برای انتخاب عینک آفتابی برای بینی های بزرگ، تنها فریم و مدل عینک تاثیر گذار نیست. در واقع رنگ عینک آفتابی هم می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. در واقع افراد با بینی بزرگ بهتر است عینک های به رنگ مشکی را انتخاب کنند. هرچه رنگ عینک آفتابی تیره تر باشد، موجب می شود به بینی توجه کمتری شود و در عوض عینک بیشتر دیده شود. به همین دلیل عینک آفتابی مناسب بینی های بزرگ، رنگ های شفافی ندارند‌. پس افراد بینی بزرگ معمولا نباید عینک های رنگی را در هنگام خرید انتخاب کنند تا بینی آنها بیشتر دیده شود.

فریم های تیره

7. عدم انتخاب عینک فریم فلزی

از آنجایی که عینک های فریم فلزی، ظریف تر می باشند، به هیچ وجه مناسب بینی های بزرگ نمی باشد. زیرا این فریم طریف موجب می شود تا توجه افراد به بینی بیشتر جلب شود و آن بزرگتر از حد معمول هم نمایش داده شود. پس عینک آفتابی مناسب بینی های بزرگ، از فریم فلزی برخوردار نیستند.

آیا فاکتورهای دیگری در کوچک دیده شدن بینی تاثیر دارند؟

فاکتورهای مختلف دیگری نیز در کوچک دیده شدن بینی تاثیر دارند. برای مثال در خانم‌ها مدل مو، نوع آرایش، مدل شال و روسری و… روی کوچک دیده شدن بینی تاثیر دارند. از طرفی در آقایان نیز مواردی چون جهت شانه زدن موها، فرم ریش و سبیل، کلاهی که استفاده می‌کنند و … روی حجم بینی تأثیر دارند.

دلایل جا انداختن عینک در روی بینی

از آنجایی که ممکن است فرم صورت و بینی پهن باشد، لذا ممکن است جای عینک بر روی بینی بماند. البته این مورد میتواند برای افراد با چهره بیضی نیز اتفاق بیفتد. در حالت کلی می توان از دلایل جا انداختن عینک در روی بینی به موارد زیر اشاره کرد:

درست قرار نگرفتن عینک بر روی بینی

اگر عینک شما به درستی بر روی چهره‌تان قرار نگرفته باشد، احتمال این را دارد که جای عینک بر روی بینی بماند.

وزن زیاد عینک

از دیگر دلایل ماندن جای عینک بر روی بینی میتوان به وزن نامتعادل عینک اشاره کرد. وزن عینک ناشی از لنز و قاب عینک می باشد. لذا بر نقاطی از صورت که تکیه می کند، فشار می آورد. هر چقدر که مساحت تکیه گاه کمتر باشد، این فشار بیشتر می گردد. از طرفی دیگر بینی هم یکی از آن تکیه گاه‌هایی است که مساحت کمتری را نسبت به دیگر قسمت ها دارد، به همین دلیل است که فشار وارد شده بر این بخش بیشتر از بخش های دیگر بوده و منجر به ایجاد رد بر روی بینی می شود.

وزن زیاد عینک

آیا عینک‌های فلزی برای بینی‌های بزرگ مناسب هستند؟

توصیه می‌شود افرادی که بینی بزرگ دارند از عینک‌های آفتابی با فریم فلزی استفاده نکنند، زیرا این مدل از عینک‌ها فریم ظریفی دارند و استفاده از آن‌ها باعث بزرگ‌تر دیده شدن بینی می‌شود. حال شما می‌توانید به مجموعه عثمانی اپتیک مراجعه کنید و مدل‌های مختلف فریم را مورد بررسی قرار دهید و بهترین انتخاب را در نهایت داشته باشید. دقت داشته باشید که این مجموعه شرایط خرید آنلاین را نیز برای شما فراهم کرده است. همچنین نگرانی از بابت خرید خود نداشته باشید، زیرا تیم مشاوره این مجموعه به شما کمک می‌کند که بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. بنابراین با خیال راحت عینک خود را انتخاب کنید و آن را درب منزل تحویل بگیرید.

خرید عینک از فروشگاه عثمانی اپتیک

عینک های تنها به عنوان یک اکسسوری جذاب و شیک مورد استفاده قرار نمی گیرند.استفاده از انواع عینک از خستگی چشم جلوگیری می کند و کمک می کند تا وضوح بیشتری در بینایی داشته باشید.همچنین عینک های آفتابی از چشم ها در برابر آسیب های ناشی از اشعه های مضر خورشید محافظت می کنند.فروشگاه عثمانی اپتیک  طیف گسترده ای از عینک های متنوع را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.شما می توانید با خرید عینک علاوه بر سلامت چشم، استایل شیک و منحصر به فرد مطابق با سلیقه خود به نمایش بگذارید.

سوالات رایج و متداول

  1. کدام فریم عینک ها برای بینی های بزرگ مناسب است؟

عینک هایی که فریم پهن دارند مانند مربعی، مستطیلی، استات، کائوچویی و پلاستیکی برای بینی های پهن مناسب تر می باشند.

  1. چرا فریم های فلزی برای بینی های بزرگ مناسب نمی باشد؟

به دلیل آنکه عینک با فریم فلزی ظریف تر می باشند، مناسب بینی های بزرگ نمی باشد.

  1. از کجا می توان عینک آفتابی مناسب بینی های بزرگ را خریداری کرد؟

شما می توانید از سایت عثمانی اپتیک به صورت آنلاین این عینک ها را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دسته‌بندی نوشته‌ها