نکاتی که باید در خرید فریم عینک طبی به آن‌ها توجه کنید

خرید فریم عینک طبی

انتخاب درست شما هنگام خرید فریم عینک طبی از بخش‌های مهمی است که به شما کمک می‌کند شخصیت و زندگی روزمره‌ی خود را با عینکتان هماهنگ کنید.

قبل از خرید فریم عینک طبی و پیش از رفتن به فروشگاه لازم است که شکل، سایز، رنگ و جنس فریم خود را تعیین کنید.

برای این که بدانید پیش از خرید عینک طبی به چه مسایلی باید توجه کنید از شما دعوت می‌کنیم تا این مطلب لوناتو را تا انتها بخوانید. همراهمان باشید.

۱- در طول روز چه مدت عینک به چشم دارید؟

خرید عینک طبی

پاسخ این سوال از جنبه‌های مختلفی در خرید فریم عینک طبی شما اثر خواهد گذاشت. افرادی که زمان کمتری را با عینک می‌گذرانند اغلب می‌خواهند پول کمتری صرف خرید عینک کنند. علاوه بر این ممکن است این افراد مشکلی با فریم‌های نسبتا سنگین نیز نداشته باشند. برعکس، افرادی که اکثر اوقات عینک به چشم دارند ترجیح می‌دهند پول بیشتری صرف عینک کنند و در عوض عینک راحت‌تر و سبک‌تری داشته باشند.

۲- زندگی روزمره‌ی شما اغلب چگونه است؟

برخی از کارهای روزانه‌ی شما ممکن است نیازمند ویژگی‌های پوششی خاصی باشد. با آب سر و کار داشتن، ورزش کردن و کار با ماشین‌آلات سنگین، در خرید فریم عینک طبی شما تاثیر مستقیم خواهند داشت. اگر شما عینک خود را به هنگام کارهای دستی استفاده می‌کنید، به دور و بر خود نگاه کنید. بهترین روش شما در انتخاب عینک مناسب یافتن افرادی است که در شرایط مشابه شما از عینک استفاده میکنند. مشاهده‌ی عینک طبی همکارانتان به شما ایده‌های خوبی برای انتخاب عینک خودتان خواهد داد.

افرادی که در طول روز فعالیت زیادی دارند، می‌بایست دقت کنند که از فریم‌های مقاوم‌تری استفاده کنند. این کار احتمال تعمیر فریم شما را کاهش خواهد داد. از طرفی اگر جزو افرادی هستید که ضمن فعالیت‌هایتان زود به زود عینکتان آسیب می‌بیند، بهتر است که هنگام خرید فریم عینک طبی به فکر گارانتی یا بیمه نیز باشید.

۳- چقدر به زیبایی و شیک بودن عینک اهمیت می‌دهید؟

به این فکر کنید که چه میزان زیبایی عینک برای شما مهم است. عینک‌ها ممکن است علاوه بر کاربرد اصلی خود به عنوان بخشی از پوشش شما به حساب بیایند. تولیدی‌ها و برندهای مختلف عینک نیز، امتیاز خاصی برای زیبایی قائل هستند که طبعا این امتیاز موجب بالا رفتن هزینه‌ی عینک خواهد شد.

یک عینک ساده ممکن است برای شما ارزان‌تر تمام شود، اما اگر می‌خواهید پوششی همراه با مد روز داشته باشید و چهره‌ی شما خاص‌تر به نظر برسد، بهتر است که به محصولات جدید برندهای مختلف توجه کنید.

۴- چهره‌ی شما به کدام یک از اشکال هندسی نزدیک‌تر است؟

خرید فریم عینک طبی

انتخاب ایده‌آل‌هنگام خرید فریم عینک طبی ، تماما به شما و علایق شما بستگی ندارد. این ویژگی‌های خاص چهره‌ی شما هستند که تعیین می‌کنند چه تیپ عینکی با چهره‌ی شما سازگارتر خواهد بود.

از مهم‌ترین ویژگی‌های چهره می‌توان به شکل و فرم صورت اشاره کرد . شما به آسانی می‌توانید این شکل را تشخیص دهید. اگر تشخیص آن با نگاه کردن به آینه برای شما ساده نیست، می‌توانید از خود یک عکس بگیرید و سعی کنید با شکل‌های مختلف چهره‌ی خود را مقایسه کنید.

در کل باید هنگام خرید فریم عینک طبی به این نکته توجه کنید که اگر صورت شما گرد یا بیضی است و یا انحنای بیشتری دارد بهتر است که از عینک‌های زاویه‌دار استفاده کنید تا مکمل چهره‌ی شما باشد. اگر صورت شما مستطیلی، مربعی و یا زاویه‌دار است، بهتر است که از عینک‌های گرد و منحنی‌دار استفاده کنید.

درباره تطابق فریم عینک با شکل صورت‌های مختلف در مطالب دیگر بلاگ نیز به تفصیل توضیح داده شده است که می‌توانید از این مطالب نیز کمک بگیرید.

۵- آیا پوستتان به جنس خاصی آلرژی دارد؟

اگر این اولین فریمی نیست که می‌خرید، احتمالا تا حدودی با حساسیت‌های پوست خود آشنا شده‌اید. اگر برای اولین بار تصمیم به خرید فریم عینک طبی دارید و پوست نسبتا حساسی دارید بهتر است که با متخصص پوست نیز مشورت کنید.

اگر راجع به پوست خود مطمئن نیستید و نمی‌خواهید نزد متخصص بروید، در زیر نمونه‌هایی از جنس فریم‌ها که افراد معمولا به آن‌ها حساسیت دارند آمده است:

۶- پوستتان چه رنگی است؟

هنگام خرید فریم عینک طبی همچون خرید لباس، می‌بایست به رنگ پوست خود نیز توجه کنید. برخی افراد ممکن است در تقسیم رنگی در دو گروه جای گیرند. برای اینکه بفهمید که رنگ پوستتان گرم است یا سرد، یک تکه کاغذ سفید را کنار صورت خود بگیرید. اگر رنگ پوست شما زرد، قهوه‌ای و یا برنزه است، تناژ پوست شما گرم است. اگر رنگ پوستتان به صورتی و یا آبی متمایل است، تناژ پوستتان سرد است.

۷- موهای شما چه رنگی است؟

رنگ مو نیز همچون رنگ پوست دو نوع دسته بندی گرم و سرد دارد. رنگ‌هایی همچون بلوند مایل به صورتی، سیاه مایل به آبی و سفید، نمونه‌هایی از رنگ موی قهوه‌ای مایل به سیاه، بلوند طلایی و خاکستری، رنگ‌های گرم محسوب می‌شوند.

خرید فریم عینک طبی

برای انتخاب عینک نسبت به رنگ مو نیز همان قوائد رنگ پوست را در هنگام خرید فریم عینک طبی می‌بایست رعایت کنید.

سوالات رایج در مورد خرید فریم عینک طبی

برای کسی که رنگ پوستش سفید است چه رنگ عینکی بهتر است؟

رنگ قهوه‌ای فریم عینک تضاد زیادی با پوست این افراد ایجاد می‌کند و زیباتر است.

کدام جنس فریم عینک ممکن است حساسیت‌زا باشد؟

تیتانیوم، فولاد ضد زنگ، برلیوم و آلومینیوم.

برای کسانی که فعالیت زیاد دارند چه نوع فریم عینک مناسب است؟

افرادی که در طول روز فعالیت زیادی دارند، می‌بایست دقت کنند که از فریم‌های مقاوم‌تری استفاده کنند. مثل پلی کربنات یا تریویکس.

برای صورت مربعی چه فریمی مناسب است؟

باید عینک با فریم گرد بخرید تا زاویه‌های صورت شما را تا حدی متعادل کند.